FIV cu Dr. Dragos Albu 69

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

neata fetele!!rlk....astept vesti bune:) weekend minunat sa aveti doamnele mele!!!!

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
o trompa clipsata, una permeabila
incercam sa obtinem o sarcina natural pana in ianuarie
mutantica cu MTHFR HETEROZIGOTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELLAMIA31 spune:

Buna fetelor!
Sunt fericita, am aflat ieri rezultatul beta: 334!
Acum doar sper sa ne ajute DD sa fie totul bine pana la prima eco si apoi pana la sfarsit..
Eu eram oarecum pregatita pt. un rezultat negativ, ma simteam ca si cum vine CM, dar iata ca..
Pup toate fetele si mult, mult succes fetelor in pregatiri!
Crystyne: merit bataita, recunosc.. Iti tin pumnii pentru un beta mare, mare peste o saptamana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

fetele va scriu din rezerva. am inceput la 12 desi aveam programare la 10:30. am stat in operatie 2 ore am ramas cu o trompa permeabila si am scapat de un chist care i-a dat dureri de cap dr W deoarece am sangerat mult.
pup fetele mele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Ce de vesti frumoase pe-aici!

EllaMia felicitari! Doamne ajuta sa fie o sarcina sanatoasa si peste 9 luni sa ne scrii ca tocmai ai nascut un copilas sanatos si ca esti cea mai fericita mamica!
Sa ne mai povestesti despre emotiile tale, ce simptome ai mai avut, ce-ai facut in ultimele 2 saptamani cat ai fost atat de tacuta, si ce ne recomanzi fetelor in pregatiri

Rlk din ceea ce ne spui tu noua, inseamna ca este foarte bine. Te incadrezi sa ne anunti de Craciun ca asa natural s-a intamplat minunea (stiu mai multe persoane care cu o singura trompa au devenit mamici, fara nici un tratament special). Azi dimineata cand am fost la monitorizare m-am intalnit cu Cri Cri Cri si chiar vorbeam despre tine care ziceai ca vroiai sa-ti faci aparitia la Dr W. Dar era clar ca era mult prea devreme la ora aceea. Insanatosire grabnica!

Crystyne

Elbereth nu te pot ajuta cu nici o informatie despre pap la MDL. Poate celelalte fete stiu mai multe.

toate burticile, mamicile si fetele curajoase



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

buna fetelor, sunt si eu o pacienta a dr. Albu dupa mai multe investigatii am hotarat sa depun dosarul pentru FIV de la stat, am o intrebare la cele care a-ti depus dosarul, de unde a-ti luat adeverinta eliberata de casa de asigurari de sanatate (adresa din Bucuresti a CASMB) se depune formularul si se da pe loc adeverinta sau se trimite prin posta? voi cum a-ti procedat?
edit: cand a-ti depus cererea pentru adeverinta ce documente a-ti anexat la cerere?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Buna fetelor

EllaMia tare ma bucur pentru tine, felicitari si Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara si sanatoasa,iar peste 9 luni sa fii cea mai fericita mamica cu sanatos si frumos ca mamica lui.

EllaE

RLK bine ca sa terminat cu bine

Elbereth eu mi-am facut pap la medlife ,fara programare dar trebuie sa mergi intre orele 7-9 iar la dr,white mai bine sa-ti faci programare pentru ca din cate stiu eu este foarte ocupat acum.

Eu nu sunt foarte optimista privind beta mi-a pierit optimismul de marti de cand am sangerari si nu mi-au trecut....dar cum o vrea Doamne Doamne

Succes fetelor in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

ELLAMIA31, FELICITARI!!!! Ma bucur din suflet!

Tuturor fetelor, va urez o zi de vineri minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Ellamia,sa ai o sarcina usoara si sa o duci cu bine pana la capat!
Felicitari

Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

ellla felicitari ,o sarcina la termen iti doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ellamia asta da veste buna de inceput de luna. sa fie tot asa si de acum inainte !
elbereth daca te duci la MMF pt recoltare PAP, sa te duci dimineata. eu am mai recoltat si le clinicile lor (unirii, favorit) dar acolo parca a fost cu programare. si mie mi-e dor de o vizita la dr W, mai ales ca nu am mai fost la el dupa ultimul fiv.

Mergi la inceput