FIV cu Dr. Dragos Albu 69

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

buna dimineata, fetelor

rlk, succes maine! un mic sfat (cam tarziu, cred): pt cura cu fortrans, stai acasa... e cam urata treaba
si, nu mai stiu, daca am povestit, am primit medical (de la medlife) de 14 zile recuperarea dureaza mai putin, deci ai suficient timp sa te odihnesti dupa.
sa revii cu vesti bune!

o zi minunata

---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Raluca, succes maine! Iti tinem pumnii

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

multumesc din suflet, doamnele mele dragi!
sunt la serviciu cu fortransul dupa mine... sper sa supravietuiesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

fetele o banana am voie sa mananc? nu prea face parte din categoria regimului hidric dar ma gandi ce as manca eu acum...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Raluca,iti tinem pumnii stransi si ne gandim la tine maine
Esti pe maini bune si pricepute


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Raluca, sper ca ai toaleta aproape la birou...
Cat despre banana, daca ai inceput sa bei fortrans-ul, nu mai mananci nimic.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Lumimar, Liza, Cumintzica, Marage, Arabella, EllaE
Liza pup inca odata burtica sa creasca mare!
Adica odata ce incep Fortrans nu mai am voie sa mananc nimic??? Iaurt, supa strecurata, nimic???? Sau tu te refereai la banana si neuronul meu se dusa odata cu Fortransul...toaleta e aproape la serviciu, norocul meu! Beleaua ar fi sa gasesc ocupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

rlk, nu am mai intrat azi pe forum...sper sa fi trecut cu bine de ziua fortrans. tot regim hidric e recomandat (nu banana ), insa eu, din cauza efectelor bauturii acesteia magice (), am renuntat in a doua parte a zilei si sa mai beau.
ai grija, maine, nici sa nu bei nimic! eu am intrat pe la 12 in operatie (programare la 10 jumate, sosita in spital cu 2 ore inainte de programare)...as fi mancat si pietre
iti tin pumnii!



---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Raluca, mult succes maine! Tinem pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Fetelor, daca vreau sa fac un Pap' la Medlife cum procedez? Fac programare? Eu pana acum il faceam in alta parte, la medicul meu de dinainte de FIV, si imi recolta el cand ma duceam la consultatie si ceream Pap. Dar acum vreau sa fac la ML si nu stiu cum sta treaba.

P.S. As vrea si o consultatie la doctorasul nostru, ca n-am mai fost de vreo 3 luni pe la el . Oare sa vb direct cu el? Ceva sfaturi? Va pup!



-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput