FIV cu Dr. Dragos Albu 69

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

Qiao ca sa vezi ce face zen-ul asta din om!

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit, laparoscopie(salpingostomie stanga), urmeaza FIV 2 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Cri-cri-cri cred ca m-am lamurit, de fapt nici nu stiu ce sa intreb daca mai am ceva... ma duc pe maini sigure si dupa voi fi cu un pas mai aproape de indeplinirea visului! Suntem ZEN cu toate!
Problema este ca nu ma sunara pentru confirmarea interventiei si stau ca pe ghimpi ca deja sunt la regim hidric. Data trecuta m-au sunat sa le confirm dupa care m-au sunat sa imi infirme/ sa ma amane...mai astept o ora si ii sun eu, ca nu fac drumul de la Craiova degeaba.
fetele mele tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

rlk nu mai sta, suna-i daca spui ca deja esti la "dieta". cand erai programata? pe 1.11?

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit, laparoscopie(salpingostomie stanga), urmeaza FIV 2 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Da, pe 1.11!!! Sunt a doua oara la "dieta", cred ca s-au gandit sa mai slabesc putin inainte de procedura...ii sun acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Mi-au confirmat: pe 1.11 la 10:30!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

rlk foarte bine! hai, sa scapi odata si de asta ca apoi sa vina !!
si stai linistita ca-i floare la ureche,eu am facut 2 si am supravietuit!
cel mai important este sa faci cum te-au instruit, fara apa,mancare incepand cu 12.00 noaptea maine, imediat ce-ti dau voie sa bei apa dupa operatie sa incerci sa bei ca va trece mai repede efectul anesteziei si, cand te vei simti mai ok, sa te ridici din pat (mergi la toaleta, faci 3 pasi prin camera) ca sa-ti revii mai repede. si sa nu cumva sa inainte de operatie ca le va fi mai dificil sa te intubeze si e posibil sa ramai si tu cu o jena pe trahee/gat. cam asta stiu eu,

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit, laparoscopie(salpingostomie stanga), urmeaza FIV 2 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Rlk o sa vezi ca o sa treaca repede totul si tu o sa fii cea care o sa ne povestesti cat de light a fost totul, si ca ti-ai facut griji degeaba - asa pentru fetele care urmeaza sa faca laparo sa stie sa stea linistite.

si te asteptam sa ne spui ca de Craciun s-a intamplat minunea ... natural

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Sara buna doamne dragi!Rlk,coleguta mea de ''dosar'',bafta la laparocapul sus,esti pe cele mai bune maini....London,si eu ma topesc cand imi zambeste dr A.....parca vrea sa-mi transmita ca totul va fi binegandeste-te bine,o sarcina multipla implica si multe complicatii plus o nastere prematura,dar si o embrioreductie...risti sa ramai fara nici unul....vezi ce-ti spune si el dupa 3 sapt...da,suntem toate ZEN
fetele
Arabella,36 ani,sper viitoare mami de 2prin Fiv2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camemar spune:

Buna ,
N am mai scris de foarte multa vreme...Pentru London vroiam sa i zic ca eu am fost norocoasa sa duc la bun sfarsit o sarcina cu tripleti( pana la 35 de saptamani), desi am 1,60 si 49 de kg, deci inaltimea nu prea conteaza. Sigur ca Dr Albu va sfatui orice pacienta cu sarcina tripla ca este un risc mai mare decat o sarcina singulara si embrioreductia este o solutie....
Ce incerc eu sa ti sun este ca nu e ceva special cu amplasarea sau sarcina ta, ci un sfat general valabil in astfel de cazuri, iar decizia este bine sa o gandesti temeinic in prealabi cu sotul.
In situatia asta exista si cazuri fericite si mai putin fericite, dar cazuri nefericite am vazut si la sarcini unice....
Oricum, iti urez sarcina usoara si bebei sanatosi si cat mai aroape de termen!!
Daca ai ceva intrebari oti sa mi trimiti PM!
Reusite multe tuturor si copii sanatosi gravidutelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

fete dragi!

Rlk, succes1
Ai sa vezi ca totul o sa treaca cu bine si ca te apropii de realizarea visului tau

Tinem pumnii si sa vii cat mai repede cu vesti bune

Mergi la inceput