FIV cu Dr. Dragos Albu 69

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Ella, esti masochista Inteapa-te o singura data, asa as zice... Banuiesc ca pui doar 2 fiole de solvent.


ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Liza 1,5 fiola solvent si 4 sticlute de substanta solida - asa am facut, intr-o singura parte dar ma gandeam ... si daca nu se face asa?
Te pe tine si pe burtica ta, doar doar s-o lua si la mine.... modelul de burtica ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

La multi ani Mihaele, Gabriele, Mihai si Gabrieli!

EllaE, nu e nici o problema daca le faci pe o singura parte, eu le fac pe toate numai pe stanga ca dreapta e toata vanata si Albu mi-a spus ca e ok. chiar el mi-a zis (dupa ce a vazut cum arata burta mea) ca e exclus sa mai fac inj pe dreapta pana nu se vindeca. Asa ca spor la intepat!

fetili!!!

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit, laparoscopie(salpingostomie stanga), urmeaza FIV 2 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

La multi ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

EllaMia cum te simti? Au inceput greturile, insomniile, poftele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

EllaE poti face fara grija 300ui Menopur intr-o singura injectie! Asa am facut si eu la inceputul tratamentului de stimulare.
Bafta si foliculi crescaciosi sa ai!




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Cri eu zic ca vanataia aia o sa-ti poarte noroc




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELLAMIA31 spune:

Qiao: multumesc pt. postare
EllaE: am usoare greturi seara si ma inteapa burta cateodata, sper sa fie totul ok..
Abia astept sa merg la prima eco, imi vine sa fac in fiecare zi cate un test de sarcina, sa fiu sigura ca totul merge bine
Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Ellasar'mana,de ce nu poti visa la blasto?...eh,pana se vireaza banii cred ca ma apuca ianuarie...tot solventul pe o parte,o singura intepatura...eu sunt masochista,ma injectez singura,oriunde,abia astept s-o iau de la capat
fetele ''albe'',la multi ani Mihail si Gavril
Arabella,36 ani,sper viitoare mami de 2prin Fiv2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Elbereth daca la inceput ai facut 300 UI, spre sfarsit la cat ai ajuns oare?

EllaMia mai ai putintica rabdare ca o sa-i auzi si inimioara foarte curand pe tine si pe burtica

Arabella
pentru blastocisti trebuie ca embrionasii sa indeplineasca anumite conditii. Altfel riscul e prea mare sa se piarda intre ziua 3 zi z 5. Deci conteaza foarte mult calitatea si cantitatea lor, ca si daca sunt prea putini riscul sa nu faca fata celor 5 zile se mareste (una e sa ai 7 embrionasi puternici alta e sa ai 2 embrionasi, fie ei si puternici - mai mici sansele sa se piarda toti 7 pe cand 2 se pierd mai usor) ... cred ca ai inteles ideea mea. EllaMia tu ai mers pe embrioni de ziua 3, asa-i? sau au fost blasto z5?

pups fete curajoase, mamici si burtici frumoase

Mergi la inceput