FIV cu Dr. Dragos Albu 69

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

ella nu te speria nu ai cum sa pierzi fuliculi, probabil ai luat AC o perioada mai lunga de 21 de zile si e normal sa ai scurgeri maronii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

salutare
rlk ma bucur ca esti ok
ella e posibil ca maroneala sa fie o continuare a cm din cauza Clexanului. eu cand faceam Clexane aveam cm "ca in tinerete", adica ma tinea mai mult de 1,5 zile cat am in ulimul an.
xoxojojo poti sa faci o singura intepatura cum ti-a explicat Liza. Ai insa grija cand iti cumperi seringa, sa iti incapa tot amestecul, acum fiind ceva mai mult solvent. Ce sa faci cu jumatatea ramasa, cel mai bine intrebi. Eu am avut 3 fiole si le-am facut cu un singur flacon de solvent.
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

fete albe si dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Multumesc fetele pentru raspunsuri, sunt de mare ajutor.
Am vorbit si cu Vaduva, si mi-a spus sa nu pastrez nimic; si am reusit sa fac combinatia pentru a face o singura intepatura, insa mai complicat, si fac in seringa de 2ml, schimb acele etc...este o intreaga opera pentru a prepara. Doar imi pare rau pentru jumatatea risipita degeaba. Dar asta este, maine sper sa imi schimbe schema la mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cri, eu am facut Clexane o perioada in mana. Intreaba la clinica daca poti sa faci si in mana sau picior dupa ET. Ma invineteam mult mai putin in mana si nu erau nici asa dureroase. Eu dupa ET am incercat sa fac Fraxiparina, mi s-a parut ca merge mai bine, dar am facut o minunata alergie, cu pete imense rosii care ma mancau cumplit, asa ca am trecut inapoi la Clexane, dupa ce mi-am sunat hematologul. Dr. Albu imi spusese ca dupa primul trimestru, daca totul merge bine si bebe evolueaza corect, oprim Clexane, pt ca mutatiile pe care le am nu cer un astfel de tratament. Dar eu am mai continuat pana la 16 saptamani, cand am reusit sa ajung la hematolog si mi-am facut analizele. Si de atunci l-am oprit si iau Aspirin cardio.
Spor la injectat si sa fie cu folos!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Pupici pentru toate fetele albe si dragi,

Va multumesc pentru cuvintele linistitoare. V-am putut citi doar pe fuga de pe un mobil. Ce ma bucur ca existati.
Pe scurt ati avut dreptate, l-am intrebat azi pe Albisor si mi-a zis ca e ok faza cu spottingul si ca dragii mei foliculi sunt cumintei si la locul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

neatza!!!!

liza, flower, multumesc pt raspunsuri, am vb cu dr A si dupa transfer o sa fac fragmin (tot fragmin facusem la primul FIV ca n-am gasit clexane si a fost ok)sper sa fie bine si de data asta, sa nu incep sa ma invinetesc si de la asta.
liza, da, pana la transfer 1 aspenter/zi.

ellae ma bucur ca te-ai linistit!

fetelor, eu la prima monitorizare am avut 6 foliculi, la a2a 7 si acum 8 (4 mari si 4 mici), estradiol 135 progesteron 0,2. si incepand de azi opresc puregon (pe care deja l-am achizitionat de la receptie mmf-2 fiole de 300 si am vb sa-l duc vineri inapoi, sper sa mi-l primeasca) si menopur fac de azi 4 fiole. o fi ok estradiolul asta? ca mie mi se pare cam mic.
ellae am zis ca nu ma uit pe analize....da nu m-am putut abtine

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit, laparoscopie(salpingostomie stanga), urmeaza FIV 2 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cri*3 vin sa iti dau bataita. nu ai zis tu ca la fiv-ul asta stai zen ? mai ai pana la final, asa ca o sa mai creasca.
care e diferenta intre foliculi ? i-a luat in calcul si pe cei mai mici sau va bazati doar pe cei 4 mari ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

qiao dar eu sunt zen, fiind zen am deschis calculatorul m-am uitat pe analize si tot intr-o atmosfera zen am postat pe forum
incerc sa stau calma, serios, problema este ca, cu cat se apropie momentul, cu atat incep sa-mi sfaraie calcaiele
diferenta intre foliculi nu stiu care e ca nu l-am vazut sa-i masoare si pe hartia pe care mi-a dat-o a scris doar ca sunt 8 dintre care 4 mici. iar eu ca o gaina beata nu m-am gandit sa intreb....mi-a picat fisa abia in drum spre casa. el a zis ca vrea sa-i folosim pe toti
eu nu cred ca ma incadrez la punctie pt luni. poate marti, din partea mea sa fie cand o fi, macar sa recolteze 6-7.
este exact ca si la primul fiv, treaba asta cu estradiolul, eu nu inteleg de ce creste asa de greu, o avea legatura cu nivelul amh-ului?sau cu ce? help


-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit, laparoscopie(salpingostomie stanga), urmeaza FIV 2 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Pup fete dragi!
Sunt aproape ca noua, nu prea mai am scurgeri, dar la cum ma simt cred ca nu scap bine de scurgerile de la operatie, ca imi vine cm... nu-i nimic, recuperez dupa sa traiasca dr nostru drag si sa ne faca bine pe toate
Cri x3 te-as ajuta cu info daca as stii, dar inca nu am facut FIV si nu stiu ce sa iti raspund... cred ca tu o sa ma ajuti pe mine, pentru ca atunci cand o sa fac eu FIV tu o sa fii ca Liza acum


Mergi la inceput