Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare mamici si delfinasi

Multumim pt urari...va servim cu pizza...tort de ciocolata...bere...vin...sampanie...tot ce va doreste inimioara !

Copii dorm astept sa se trezeasca si iesim in oras...anul asta nu avem invitati...nasii ei sunt in Italia...si cum Antonia nu a fost prea cuminte in ultimul timp...i-am zis ca vom sarbatori doar noi...dar nici prea nu aveam chef de musafiri

Aseara am facut tortul Antoniei si dim l-am ornat....doamne abia l-am terminat David era urcat pe scaun si tot imi lua din ingrediente cand am terminat tortul sa-l pun in frigider...doamne ce a mai plans cand a venit Antonia isi pusese coiful pe cap si ii canta la multi ani in limba lui chineza si ii arata frigiderul sa-i dea tort

Crispo- am ramas si eu f impresionata...ce frumos vb Vladutz si ce replici iti da bravo

multa sanatate bolnaviorilor

o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Victo la multi ani pentru Stefan. Ma bucur tare mult ca esti bine si plina de energie pozitiva

Imi fac cont FB!!!!!! M-ati convins :))))))

Otilia
pentru mine esti super mamica....Ai o familie minunata iar tu esti o mamica extraordinara care organizeaza atatea suflete! Jos palaria

Gravidutelor Ma gandesc la voi cat e de greu sa prinzi sarcina in ultimul trimestru pe vremea asta urata....Clar e mai usor cu delfinasi de sezon calduros ca atunci luai pe tine o rochie larga si niste papuci si erai gata dar acum......cu frigalaul asta e cumplit. si sarcini usoare in continuare

Rubia
De cand ma tin sa te sun si ma iau cu una alta....Sper ca acum sunteti mai bine ...Ce rau imi pare ca nu o aduci pe Tania la cresa sa fie colega cu Tudor si Stefi ...Ne-am vedea in fiecare zi

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor si Mara


CAe frig nu e asa rau, dar suntem consemnati in casa cand ploua:((iar al meu copil e pus pe demolat.MAIam 3 sapt si-mi cunosc bebeloiul

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

La multi ani Antonia!!
Sa ai parte numai de bucurii si multa sanatate!!



Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani


LA multi ani si de la noi!!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Alice, merci de pont. Habar n-aveam ca au la h&m si linia maternity. M-am uitat acum pe net si chiar am vazut cateva bluze dragute.

Mamica Nataliei, 28+



EU am luat si de la LC waikiki..

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

La multi ani Antonia!!! Sa cresti mare, sanatoasa,cuminte si fericita! Multi pupici de la noi pentru scolarita frumoasa!

Azi dupa ce a mancat V, ne pregateam de somn, si ii zic "mai,asa de mult te iubesc!". Nu ma asteptam sa zica nimic, dar el: "eu te iubesc mai mult" Am ramas afis. Zic "ce?" El, din nou "eu te iubesc cel mai mult". Mi-a picat fata, dragul de el!


Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex






PS: se vde ca doarme copilul si eu sunt cu chef de vorba

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

LA MULTI ANI ANTONIA!!!!!FRUMOASA!!!!!!SA FII CUMINTE,SA ITI RESPECTI PARINTII SI SA AI O VIATA FERICITA!!!

Fete noi suntem la a nu stiu cata tura de imbolnaviri: ieir am scos-o pe Carla de la gradi mai mut adormita decat treaza,gemea ca o doare burtica,nu a mancat nu a dormit,iar tampitele alea de la gradi au uitat sa ma sune,dadeau vina una pe alta...in fine....am dus-o la dr,are amigdalita acuta nu stiu de care. Azi nopate amandoi cu febra 40,macar pe azi Mateo nu a facut decat 2 scaune dupa cele 11 de zilele trecute. Totusi nu inteleg cum de mateo dupa 4 zile de la inceputul enetrovirozei lui a facut febra asa mare brusc. Ideea e ca azi amandoi sunt mult mai ok,ca stare,Mateo ca si scaun,ca de mancat de abi au ciugulit ceva....sunt disperata cu mancarea asta,iar Mateo a slabit 0.5kg kg din 12,7. Eu zic ca e tare mult,ca si cum as slabi eu vreo 3 kg in 3 zile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982
MAIam 3 sapt si-mi cunosc bebeloiul

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 36+ cu


wow....ce putin mai este ....Ce zboara timpul asta...Mie sarcina cu Mara mi s-a parut foarte scurta iar in ultima perioada incepusem sa il sufoc pe Tdor cu dragostea mea caci aveam senzatia ca nu imi va ajunge timpul sa mai stau cu el.....Dar ...acum stiu ca se poate sa ma bucur de amandoi si sa ii iubesc pe amandoi Abia astept sa ne spui cum e pentru tine viata in 4

Cristina
ma topesc eu cand citesc despre Vlad ce poate spune...dar tu ca mamica si destinatara acestor cuvinte minunate.....Cred ca ti se umple sufletul

FETELEEEEE am cont pe FB ....si??????cum ma "bag " in grup?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Iuliana, ti-am trimis PM.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982
MAIam 3 sapt si-mi cunosc bebeloiul

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 36+ cu


wow....ce putin mai este ....Ce zboara timpul asta...Mie sarcina cu Mara mi s-a parut foarte scurta iar in ultima perioada incepusem sa il sufoc pe Tdor cu dragostea mea caci aveam senzatia ca nu imi va ajunge timpul sa mai stau cu el.....Dar ...acum stiu ca se poate sa ma bucur de amandoi si sa ii iubesc pe amandoi Abia astept sa ne spui cum e pentru tine viata in 4

Cristina
ma topesc eu cand citesc despre Vlad ce poate spune...dar tu ca mamica si destinatara acestor cuvinte minunate.....Cred ca ti se umple sufletul

FETELEEEEE am cont pe FB ....si??????cum ma "bag " in grup?

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor si Mara


CRedeam ca-s eu mai altfel,ca si eu fac la fel cu Cristi:).ma tot gandesc cum o sa ma impart eu intre doi, ca sa nu sufere Cristi deloc,catot am senzatia ca o sa fie copilul ignoratsi imi vine sa plang de mila lui...imi fac tot felul de ganduri,deprobleme...dar vad laalte mamici ca se poate si sper sa ma descurc.SI mie mi se pare ca trecut repede timpul..nu-mi doresc decat sa fie amandoi sanatosi si eu sa am minte sa-i cresc peamandoi. pentru imcurajari ca tare mi-e frica...

CRistina,abia astept sa-mi zica si mie puiul meu asa.mi se par asa de dulci cand fac astfel de gesturi

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Da tu fete, e un vorbaret si un iubaret copilul asta.

Azi i-a aratat soacra-mea prin cartea cu alba ca zapada ca e speriata, ca ii e frica. No, de atunci si vlad a inceput, ca ii e frica... Acuma, ce sa zic? Ca nu vreau sa ii fie teama, de nimic, nu vreau sa il speriu. Dar si povestile astea is de culmea. I s-a pus lui vlad pata pe capra cu 3 iezi. Avem si carticica adaptata. El e f interesat de partea cu lupul ce cade in groapa. Si ini tot arata focul din carte. Eu nu i-am zis ca mai si arde in foc. Oricum, povestea originala e sadica de-a dreptul. Ca le taie/ rupe lupul capul iezilor, ca le pune capetele in geam ranjind, ca vine capra si se bucura ca ii vede de departe in geam, ca se apropie si isi da seama ce s-a intamplat. Valeeeeu! Clar ca nu asa i-o spun lui v, dar partea ca lupul mananca iedutii i-o spun...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput