Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Vad ca trece v printr-o noua etapa, in care vrea sa faca el singur multe lucruri. Mereu el trebuie sa stinga/ aprinda lumina, tv, sa imi aduca mie plicul de cafea, sa ne desfaca el medicamentul cand tb sa il bem, etc. daca cumva facem fara sa ne dam seama ceva ce face el in mod normal, se supara tare, asa ca punem la loc si face el( bine, doar ce poate face). Vrea el sa duca o punguta usoara, el sa isi care ceva jucarie, el sa se dezbrace ( tb sa fiu f atenta cum il ajut, sa nu isi dea seama). Si bietul atat de mult vad ca e implicat in a face el singur multe, ca asta si viseaza. Mai devreme s-a trezit urland ca eu vreau sa sting televizorul... I-am zis ca a visat, sunt langa el si s-a linistit.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata! Cafea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata!
In 3 culori Alice?
Cristina, Raul viseaza elefanti! Cel putin asa zice el cand il intreb ce a visat...

Denisa, nu insista cu mancarea, vor recupera cand vor incepe sa manance. Raul, la o enteroviroza a scazut aproape 1 kg, eram si eu disperata, ma rugam sa ia macar o lingurita si intorcea capul si imi venea sa-i pun toata mancarea in cap. Dar dupa ce a inceput sa manance a recuperat.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Neata si de la mine... la pranz, nu ca acum m-as fi trezit! nuuuu! programul a inceput la 7, dar acu' am gasit 5 minute sa deschid browerul. Asa! Deci, neata! hihi

alice, mai baga si la mine o cafea mare ca sunt deja obosita

ps: mesajul e scris la ora 13, dar am uitat sa il trimit


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Paula, cefaci??Nu ne dai vestea si aici???Pupam cu drag!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata, mamici! Dau cafeaua!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Neata, mamici! Dau cafeaua!


vin eu la cafea, suparata de dimineata... am adormit prima azi-noapte, adica a doua, dupa Isa, pe la 2. Florin si Maria au mai ramas, unul la calc meu, altul la tableta (ne omoara netul asta ). dar de trezit m-am trezit prima , am facut cafeaua si mi-e inca lene sa spal vasele. dar suparata is ca nu-mi mer 3 taste de la laptop si nu stiu care e de vina!! ca ieri cand am tastat eu ultima data, era ok. nici nu pot sa va scriu ce taste is , una de delete si 2 din mijloc, intre f si j

si-am tot visat-o pe nasa preocupata de bb (are 39s+1 azi) si eu umblam prin maazine de ainute de bb . no, m-am trezit brusc ca nu-mi aseam banii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Rody, cum puteti rezista pana la orele alea? Eu la 12 , de obicei, dorm!!

Inca 2 zile si mergem la cresa...asa sunt de curioasa cum va fi!!

Ce ati mai facut de mancare la copii? Nu mai am nici o idee...ii tot invart aceleasi mancurari lui Raul , dar o data cu cresa imi raman numai 2 mese de acoperit, cea de la ora 5 si cina, parca e mai usor!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Paula, pai de acu se explica oboseala :)
Rody, poti sa ne scrri si fara literele alea ca ne-om intelege noi cumva
Cris, mersi de cafea.
Eu stau tavalita in pat si copiii se joaca pe langa mine. Marius e la joaca lui.
Si noi ne asteptam finutza sa vina pe lume saptamanile astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Rody, cum puteti rezista pana la orele alea? Eu la 12 , de obicei, dorm!!


pai la noi asta e ritmul. povesteam ieri ca eram iarna in Ro si pe la 6, cum se innopta, ne puneam in pat ca nu mai aveam ce face si ne lua somnul . veneam de la lucru pe la 4, mancam, si ne uitam la tv... de, alte vremuri . acum vin acasa pe la 6 (cel devreme), pana fac mancare, mancam, ne dusam, preatim aine si papa pentru a doua zi, eventual cumparaturi... deja e miezul noptii! si atunci se face liniste si mai intru si eu in voie pe net (ca nici concurenta nu mai am asa acerba!). a se nota ca nu am inclus curatenia in proram. aia e pe apucate si nu zilnic . si uite-asa cu 5-6 ore de somn ma descurc, 6 mi se par ciar multe! vara e si mai misto, ca la 11 incepe de fapt viata si a itatia , si ne trezim si mai devreme, deci 5 ore sunt boierie


Mergi la inceput