Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Multumesc de urari pt ziua lui Stefan!
Azi am fost agomerata la serviciu, nicicum sa pot sa imi anticipez vreo portita libera, asa ca maine vom duce tortul la gradi.

am muncit la doi dovleci pt ei, la gradinita maine au expozitie, le-am facut poze..apoi am facut si eu poza cu ei, ca nu prea am (ma rog, am vrut cu Stefan, dar s/a bagat si Mihai in seama)...iar S repede, hai, mami, sa facem o poza de familie..asa ca vrand nevrand, s/a bagat si sotul la pozat.

apoi am vizionat poze cu el bebelus..ce s/a mai alintat..Mihai plangea de ii sarea camesa de pe el..nu stiu ce avea..
eu ii tot dadeam cu vai, ce bebelas dragut erai..uite aici aveai nu stiu cate luni..aici gangureai..aici ne jucam..am gasit si 2 poze mai nereusite cu el sugand...:) (ca avea sotu pitici pe creier s anu facem copilului poza cu blitz, si normal ca ieseau proaste alea facute seara, cum el s/a nascut inspre iarna, lumina de zi era putina)
si el zice..mami, dar si acum sunt dragalas..:):)

ce sa va mai zic
despre mine pot sa zic ca vad eu ca sunt mai bine, asa cu mine nu stiu cum sa explic.
desi am unele probleme pe care nu stiu cum sa le rezolv, am mai multa rabdare, nu mai tip la copii, ba ma straduiesc sa rezolv si conflictele dintre S si ta-su.
ma descurc mai bine si la serviciu, mi-am intrat cumva in ritm. mai greu cu mancarea si curatenia, recunosc..
ma aranjez mai mult, chiar maine ma duc la manichiura, azi am fost si machiata :) - bine, mi-e lene sa ma demachiez..dar..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Victo ma bucur ca te simti mai bine!

Baby, trebuie neaparat sa iti faci cont pe FB. Fa-ti si tu unul cu un nickname ceva si il folosesti doar pentru grupul nostru. O sa vezi ca e mai rapid acolo, poti intra rapid intre 2 alaptari

L a intrat intr-o faza din asta "cu teama", cred ca toti copii trec prin ea. vrea sa stau cu ea pana adoarme (este prima oara de cand s-a nascut), nu prea vrea sa stea singura in camera cateodata si imi zice ca ii e teama, cateodata i se pare ca vede un nene in camera....Ca am luat-o la intrebari pe bona daca a speriat-o cu ceva, daca i-a zis ceva de un nene, dar mi-a zis ca nu. Nu stiu de unde a prealuat, dar ei sunt plini de resurse si asimileaza orice, eu stiu ce conexiuni o fi facut cu ce mai aude prin parc, pe la noi sau ce o fi vazut in vreun desen sau intr-o carte. Apropo de carte, oarecum ma simt putin vinovata ca i-am luat o carte in care o broasca isi vedea umbra si se speria de ea si L m-a intrebat incontinuu ce e acolo asa cu o fata tot speriata si mirata. Dar parea ca a inteles ca i-am explicat ca nu e decat o umbra, adica se vede imaginea ta cand iti bate lumina din spat si broscuta era mica si nu stia...si i-am arata apoi pe perete cum se vede umbra mea si a ei si ca nu trebuie sa ne speriem.Dar eu stiu cu ce o fi ramas ea in minte.....

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka


Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Rodi, ma gandeam la tine ca tu scriai ca nasa e la grupul de noiembrie. Hmm, trebuie sa ai grija ce scrii pe aici de acum incolo, nu? Ea o ia acum pe Isa.
Ce greu e cu sistemul acesta cu pauza de pranz. Sau poate m-am obisnuit eu prea mult cu cel din Ro sau de aici, sa muncesc 8 ore in continuu.


haha, Otilia . nasa nu stie intra peste tot, doar unde i-am salvat eu link-urile . pe Isa o ia Florin la amiaza, o adevarata cursa de formula 1 intr-o jumate de ora de la lucru sa traverseze tot orasul pana la gradi, s-o lase pe pitica la nasa si apoi sa ajunga la timp la lucru inapoi...

cat despre pauza la pranz, e binecunoscuta denumirea de "siesta española" . eu zic ca e necesara vara, la ce temperaturi sunt pe-aici nu mai e picior de om prin oras de pe la 13-14 pana la 18 cel devreme! la noi la lucru ajung mereu peste 40º, au fost si catre 50º . iarna nu mai e pauza asa de lunga, doar o jumate de ora pentru micul dejun si o jumate de ora pentru pranz (care Florin o petrece pe drum...). mie acum cred ca mi-ar fi greu sa muncesc 8 ore fara pauza. acuma, depinde si ce muncesti


Rody cred ca nu te-am intrebat niciodata ce anume faci la serviciu.
Imi inchiupui ca numai "pauza" nu are sotul. E fix ce urasc eu cel mai tare, sa fii la minut cu copilul care poate cand mergi la gradi vrea la toaleta, sau o mai lalaie cu alti copii, etc.
Eu am un traseu de nici 10 minute intre gradinita si servici insa la orele de varf e jale cu traficul chit ca mai folosesc anumite scurtaturi.
Victo, suna bine ce scrii tu acolo. Manechiura, vai cum rasucesti cutitul Hai ca mai ai putin si ii duci la scoala
Denisa, eu in general duc mijlocia la gradi, servici, o iau de la gradi daca nu trebuie sa stau peste program. Daca sunt aglomerata o ia sotul. Luni, marti, miercuri o duce unul din noi pe Ana la activitati. Eu incerc sa ajung macar odata pe saptamana la sala unde le pot lua si pe fete daca ma duc intre 5 si 7:30 seara sau sambata dimineata. Mancare eu fac in we dar nu mereu ca mai gateste si sotul si mama. Ne-am intrat cumva in ritm dar mereu se ivesc ba aniversari, ba diverse intalniri. Planificari, negocieri care pe cine duce . Azi de exemplu cred ca o iau eu pe Elisa si sotul o duce pe Ana la dans. Iar cand ajungem acasa pregatim dovlecii si sper sa merg cu cele doua mai mari la plimbare cu galetusele. Ana va fi lady spider si Elisa lady pumpkin Pe Iulia inca nu m-am hotarat daca o iau sau nu.

Acum realizez ca esti in avantaj cu gemeni ca ii duci pe amandoi in acelasi loc pe cand noi avem una la scoala, una la gradi si una acasa.

Ochidut, la noi Iulia spune ca vin hotii. A avut Ana grija sa-i povesteasca de intamplarea de acum 4 ani si Iuliei i se pare ceva deosebit. Cateodata chiar le sperie pe cele mari "fetele, vin hotii "

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ha ha ha..lasa, otilia, nu ma invidia..ca am UITAT sa ma duc la manichiura!!! am sunat dupa vreo 2 ore sa imi cer scuze, si sa ma reprogramez maine. a zis tipa ca imi fa un apel..:):):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Victo la multi ani pentru Stefan. Ma bucur tare mult ca esti bine si plina de energie pozitiva

Imi fac cont FB!!!!!! M-ati convins :))))))

Otilia
pentru mine esti super mamica....Ai o familie minunata iar tu esti o mamica extraordinara care organizeaza atatea suflete! Jos palaria

Gravidutelor Ma gandesc la voi cat e de greu sa prinzi sarcina in ultimul trimestru pe vremea asta urata....Clar e mai usor cu delfinasi de sezon calduros ca atunci luai pe tine o rochie larga si niste papuci si erai gata dar acum......cu frigalaul asta e cumplit. si sarcini usoare in continuare

Rubia
De cand ma tin sa te sun si ma iau cu una alta....Sper ca acum sunteti mai bine ...Ce rau imi pare ca nu o aduci pe Tania la cresa sa fie colega cu Tudor si Stefi ...Ne-am vedea in fiecare zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

BUNA SEARA mamici

Cu intarziere ii urez si eu lui Stefan de Victo un mare LA MULTI ANI! Sa creasca mare mare si sanatos tun!

Nu stiu zau cum fac, dar nu imi mai ajunge ziua deloc; culmea e ca nici nu am de lucru zilele astea si cu toate astea tot nu reusesc sa fac tot ce imi propun intr-o zi. Rebeca mea e cu febra de sambata incoace, mai ales spre seara si noaptea. Culmea e ca nu trece de 38,3 in fundic, dar nici nu scapa de ea. In concluzie azi am facut analize de sange si urina, sa vedem daca gasim cauza. In rest, astept sa creasca si Natalia cam ca Rebe, ca e asa usor cu un copil mare care vorbeste si stie sa zica ce vrea (mai am 1 an jumate pana atunci).


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Va salut si eu!

Cris, un pt tine! Cum sunteti acum?

Rodi, si ce faceti cu Isa dupa ce naste nasa? cat mai are?

Victo,La multi ani pentru Stefan, sa creasca sanatos si sa aiba parte de bucurii si fericire!

Laurika, incepe numaratoarea inversa!

Adriana, sanatate Rebecai!

Nici nu mai stiu ce am citit,ca tot pe fuga. Am fost si la cimitir sa curatam/aranjam , azi la dr cu Vlad.Mai fug la magazin, si trece ziua.

Va pup,noapte buna!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Coteasca, imi pare rau ca va chinuiti asa de cand cu cresa. Oare sa faceti o pauza si sa il mai duci la Campulung? Sanatate lui Tudor si tatalui tau!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Antonia de bamboletta!

Cum e la scoala? Ii place mai mult ca la gradi? Noi (mai mult eu) asteptam vacanta, amr 1 zi (nu mai pun la socoteala cea de azi) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

La multi ani Antonia!!
Sa ai parte numai de bucurii si multa sanatate!!



Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput