Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Stefan cel nazdravan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

La multi ani Stefan!!!!!

Puiutz, bine ca v-a trecut raceala si nu a fost chiar asa rau, aveti grija de voi.

Perioada asta cred ca o sa tot bantuie virusi si tot felul de minunatii de la diferentele astea de temperatura. Cica maine sunt 0 grade in bucuresti si apoi joi vine un val de aer cald si pot ajunge temperaturile in unele zone si pana la 20 de grade. Pai cum sa nu racesti

Coteasca si eu sunt nostalgica sa gasesc multe pagini scrise de voi,d ar pe FB e intr-adevar mai rapid si il accesezi si mai usor. ca sa nu mai zic ca e un grup privat si putem scrie multe altele. Dar eu zic ca le putem mentine pe amandoua

Otilia mi-am imaginat cum sunt fetele cu hainele, oricum mi le imaginez bine din povestirile tale, cred ca sunt atat de frumoase impreuna

Eu ieri am calcat si apoi ajutata de sotior am mai facut curat prin dulapuri, am scos si am bagat haine. Am calcat 9 camasi si cateva plovere, ma inebuneste barbatul asta al meu, una doua isi tranteste hainele la murdare. mai inca vreo 3 camasi de calcat dar iar am masina pline de rufe de spalat

Cu kg sunt la fel, iar am slabit kg ala si in w/end am fost asa stresata si m-am enervat,suparat, asa ca m-am decis sa imi vars nervii in ceva dulce si am mancat si clatite si tort. Si multe salate aperitiv cu maioneza......Asa ca s-a pus la loc kg ala. Am ras concluzia ca a lupt cu morile de vant. Prin urmare ultima salvare care o intrevad este sportul, am hotarat ca o sa imi fac abonament




de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

La multi ani Stefan cel nazdravan!

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)



Lamulti ani si de la noi!!!!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

si pana la urma am vazut si filmul ala, dar spre jumatatea lui ne-am dat seama ca si asta era cam panarama. Parca nu se mai fac filme bune, zau

Dupa film am mai stat si am cascat ochii la stiri ...si apoi am dormit bustean, cu draperiile trase si fiind afara urat si intunecat si fara copil.....nici nu ne-am clintit un fir de par. Dimineata l-am simtit pe P ca isi cauta haine si apoi imediat l-am auzit strigandu-ma "trezeste-te femeie ca am dormit o gramada, e 9 fara 10". ne-am tot minunat amandoi cum am putut dormi atata

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Buna fete dragi!


Baby ce inaltut e Tudor! Voi cum sunteti cu racelile?

Noi am suferit un pic cu o raceala, eu mai mult, Radu mai putin, tati deloc . Dar acum suntem aproape bine. In week-end am cam lenevit, in afara de spalat ceva rufe (chiar daca a fost sarbatoare sambata, nu aveam cum sa mai aman), gatit si ceva plimbarica nu am facut nimic deosebit. Ca de fapt in fiecare week-end . Suntem si noi din ce in ce mai stresati, pe masura ce se apropie iarna si scade activitatea ne facem griji cu privire la rate, cheltuieli, dar sper sa trecem cu bine si de iarna asta. Ne-am gandit chiar, eventual, sa punem casa la vanzare si daca gasim cumparator la un pret care sa ne acopere creditul mare, masina si 2 credite personale, atunci s-ar putea sa o luam de la capat...stand cu chirie si reducand activitatea firmei doar la distributie. Pe de alta parte, nu am vrea sa renuntam la ce avem (ipotecat de altfel)...

Elena, mama lui Raducu cel nazdravan
12.08.2010

Am implinit 2 ANI !!!





Multumesc de intrebare...suntem bine...De cand cu herpagina nu am mai avut probleme de sanatate cu Tudor....Din cand in cand mai are muci dar nimic important...
Pentru mine cresa are numai avantaje...de la invatatul la olita pana la disciplina si activitati pentru copil....Eu sunt super incantata si multumita si copilul in fiecare dimineata fuge spre cresa si deschide usa...Abia il tin sa il incalt cu pantofii de interior...


Imi pare rau de delfinasii bolnaviori

Voi in ce stadiu mai sunteti cu renuntarea la pampers?...Tudor a ramas cu pampers doar la culcare in rest vad ca se tine si 2-3 ore si nu au mai fost accidente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna ziua, mamici!


La multi ani, Stefan!
Victo, sa va traiasca flacaul cel mare, va doresc multa sanatate si numai bucurii!!!


Va multumesc pentru gandurile bune. Dupa doua zile petrecute la birou ma simt odihnita. Duminica a venit si mama si e ok. Azi avem ultima tura de aerosoli.

Coteasca, Doamne ce mai trageti si voi. Multa, multa sanatate va doresc, de asemenea tuturor bolnaviorilor.

Ochidut, si eu trag de mine sa fac schimbul de haine de sezon si tot nu reusesc. La mine cele de iarna sunt puse sus in sifonier. Si mai trag din ele ce am nevoie si s-au incurcat cu cele de vara-toamna, ce mai, e un talmes -balmes la mine in sifonier.


Mamica Nataliei, 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Rubia, ce patanie cu apendicele. Pe fratele meu l-au operat in Babadag de apendicita degeaba, ca el nu avea apendicele inflamat... doar simple dureri de burta de la nemancat.
Cat despre spitalul din Tulcea, pediatria ce mai era ok, ca in rest jale si nici n-ai alta alternativa...


Mamica Nataliei, 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Azi intru doar pe fuga sa-i urez lui Stefan nazdravan!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare mamici si delfinasi

Victo- sa va traiasca nazdravanul sa fie sanatos si tot ce-si doreste sa se implineasca !

La multi ani Stefan !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:


Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Rodi, ma gandeam la tine ca tu scriai ca nasa e la grupul de noiembrie. Hmm, trebuie sa ai grija ce scrii pe aici de acum incolo, nu? Ea o ia acum pe Isa.
Ce greu e cu sistemul acesta cu pauza de pranz. Sau poate m-am obisnuit eu prea mult cu cel din Ro sau de aici, sa muncesc 8 ore in continuu.


haha, Otilia . nasa nu stie intra peste tot, doar unde i-am salvat eu link-urile . pe Isa o ia Florin la amiaza, o adevarata cursa de formula 1 intr-o jumate de ora de la lucru sa traverseze tot orasul pana la gradi, s-o lase pe pitica la nasa si apoi sa ajunga la timp la lucru inapoi...

cat despre pauza la pranz, e binecunoscuta denumirea de "siesta española" . eu zic ca e necesara vara, la ce temperaturi sunt pe-aici nu mai e picior de om prin oras de pe la 13-14 pana la 18 cel devreme! la noi la lucru ajung mereu peste 40º, au fost si catre 50º . iarna nu mai e pauza asa de lunga, doar o jumate de ora pentru micul dejun si o jumate de ora pentru pranz (care Florin o petrece pe drum...). mie acum cred ca mi-ar fi greu sa muncesc 8 ore fara pauza. acuma, depinde si ce muncesti

Mergi la inceput