Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui djlaura01

buna ma mai primiti pe aici?sa stitio ca nu v-am uitat ,desi poate voi m-ati uitat

Ca parinte, poti sfatui, poti indruma, poti incerca sa corijezi, dar nu poti sa te lupti cu cel ce-ti este copil, care are personalitatea sa, puterea de a alege sa-si traiasca viata. Nu ai cum sa i te substitui. Nu ai cum sa-i schimbi deciziile, decat atunci cand isi deschide mintea si sufletul, cand accepta ajutorul oferit, altfel totul este o lupta cu morile de vant.


hei! pe unde ai disparut? Cum sa te uitam?Ce-ti face pitica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

laurica , bine ai revenit.... vrem vesti despre voi
irinuk, ??/// asculta pe Mada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

bien v-am regasit suntem bn snatoase am avut ceva probleme ..... ne-am tot mutat de colo colo acum ne-am stabilit ...dar este f greu cu chiria toti abnii se duc pe chiria si nu ramanem cu nimi ...acum ma gandesc ca vine iarna si trebui sa cumpar gazei haine si incaltari mie groza ....in rest suntem niste mici duracel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata

Eu am baut de mutl cafeluta, deja sunt pe apa la greu. mi-e sete intr-una. Asa am fost si cand eram gravida cu Teea

V-am citit zilele astea dar de scris doar asa...cand prind ceva timp liber pe la munca

Mada- ma bucur ca si-a revenit asa rpd Cristi. De Catalina...ce sa zic...ea e mult peste teea la de toate :) e f dezvoltata

eu am morfologia de trim 2 pe 30 oct. o sa fiu in sapt 22 atunci. de abia astept sa vad cat masoara arterele...daca si-au revenit din cauza tensiunii. in rest ma simt f bine. am senzatia ca nici nu am scapat bine de burta si acum iar am ditai burdihanul


voi intra si putin mai tarziu sper. acum ma cheama datoria :(
va pup cu mare drag!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 16s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

irina- ii poti da Loperamid 5 ml. isis fae efect imediat dar nu trateaza cauza. e de fapt Imodium ptr copii.
nu ii da mancare si tine sub observatie

mada- ai incercat lapte de vaca? sau cu putin nesquick:)

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 16s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA


mada- ai incercat lapte de vaca? sau cu putin nesquick:)

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 16s

pai lapte de vaca ii dau..ca laptele praf nu-l mai accepta de pe la 1 an si 2 luni...
Cu Nesquick nu am incercat...

Nu o mai compara pe Teea cu Cata...ca a mea e cu 2 luni mai mare, si la varsta asta sunt mari diferentele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada
nuuuuuuuuuuuuu
vacanta e saptamana viitoare decat cea anuntata initial
s-a amanat inceperea scolii
deci si a vacantei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello din nou la cafeluta!

S-a trezit mandra mea pe la 9:30, asa ca am reusit sa mai dorm si eu vreo 2 ore.

Madutza, cata dreptate poti sa ai cu desenele la ora aia! Stiu si eu, dar stiu si ca daca incercam sa o pun inapoi la nani as fi avut un circ de trezeam tot blocul. Stiu ca nu este ok, ca "ma face", dar dormea si Radu si astazi e la facultate de la 7 la 20. Si-a mai scos si o masea ieri :(.
Relaxare multa in weekend!

Irinuca, multa sanatate Dariei! Sa scapati repede!

Deea, sunt super haioase povestirile tale despre nazdravana ta. In unele o regasesc si eu pe Diana. Imi inchipui ca pentru tine nu este asa de haios sa le traiesti, dar asta demonstreaza cel putin 2 mari calitati ale tale: optimismul si talentul de povestitor. Pupam nazdravana sa se mai cuminteasca putin, dar doar putin.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 39+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

trebuia sa o pun la regim de ieri.
dar a mancat ieri pere si struguri si cu problema de la alune, s-au adunat.
deci la 9 a facut diaree, la 9:30 a mancat ou fiert (era facut de babi inainte de diaree), apoi a mancat struguri care erau in bolul de fructe. si la 10:30 a vomat.
am strans toate fructele, i-am last prin casa doar rondele de orez si fulgi de porumb.
deocamdata nu ii dau medicamente, o tin pe regim cu ceai de menta si mai putina mancare. doar orez, morcov si banana.
Madutza, finuta mea nu mai bea lapte deloc de la 1 an. Pediatrul a spus ca e ok atat timp cat mananca branza si iaurt. A spus ca ar trebui sa manance 2 iaurturi pe zi ca sa suplimenteze masa de lapte. Dimineata cand se trezeste bea 150ml ceai si seara la culcare la fel. A incercat toate tipurile de lp, lapte vaca, nesquik si nimic nu a functionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

deci o noua boacana sa machiat a mea fata

Mergi la inceput