Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

irinuca, a mai avut scaun moale de azi dimineata? Nu cred ca a vomat de la ou, ci de la struguri...sau combinatia dintre ele. te sfatuiesc sa-i dai totusi si smecta ..macar 1 plic pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fi- mea se transforma in duracell, azi iar a dormit fix 30 de min M-am intins cu ea in pat, o jum de ora s-a fatait pe toate partile, apoi dupa a adormit am adormit si eu...credeam ca vom dormi prea mult..de unde...eu sunt ametita ca am dormit mai putin decat imi trebuia (mai bine nu adormeam deloc), iar ea e fresh, fresh, fresh...

irina, am sa ii dau si eu Catalinei mai mult iaurt. E a nu cere sa bea nimic nici seara nici dimineata. Daca seara as putea spune ca e satula si nu mai poate bea lapte, dimineata nu poate sa nu-i fie foame si tot refuza laptele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Madutza, nu a mai avut scaun deloc si nici voma de azi dimineata.
Am cumparat de la farmacie metoclopramid, hidrasec, humana electrolyte si lapte fara lactoza (pt diaree). sa fiu pregatita. dar nu i-am dat nimic.
a mancat o lingurita de orez, vreo 2 covrigi si jumatate de banana. nu a mai vrut nimic altceva si nu vreau sa o fortez.
a baut apa, dar ii dau cu cescuta. si putin ceai de menta.
de obicei bea apa din biberon, dar bea prea multa si apoi incepe sughitul. dimineata dupa sughit a vomat.
am pus-o pe maica-mea sa culeaga toti strugurii din vie, ca ea se duce si se serveste :))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Madutza, nu a mai avut scaun deloc si nici voma de azi dimineata.
Am cumparat de la farmacie metoclopramid, hidrasec, humana electrolyte si lapte fara lactoza (pt diaree). sa fiu pregatita. dar nu i-am dat nimic.
a mancat o lingurita de orez, vreo 2 covrigi si jumatate de banana. nu a mai vrut nimic altceva si nu vreau sa o fortez.
a baut apa, dar ii dau cu cescuta. si putin ceai de menta.
de obicei bea apa din biberon, dar bea prea multa si apoi incepe sughitul. dimineata dupa sughit a vomat.
am pus-o pe maica-mea sa culeaga toti strugurii din vie, ca ea se duce si se serveste :))



Mami fericita deDaria (8.04.2011)



ma bucur ca nu a mai facut humana electrolyte e oribil la gust..nu e de dat unui copil care deja vomita. Poate ar fi bine daca deja a avut 2 zile cu voma sa nu-i dai in seara asta lapte, chiar si fara lactoza, da-i mai bine maine dimineata. In seara asta in loc de lapte baga biberon cu ceai de menta...nu va fi multumita dar macar nu risti sa vomite noaptea. Febra a facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

nu are febra. oare e ok daca va manca doar banana si covrigi azi?
voiam sa-i dau lapte ca nu stiu daca orezul cu morcov va avea succes.
zilele cu voma nu au fost consecutive. ieri nu a avut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

irinuca in nici un caz lapte
incearca sa il eviti
chiar daca e fara lactoza
nu se va intampla nimic o zi
nici eu nu i-am dat petrei atunci deloc lapte
pana a doua zi
tre sa treaca cam 24 de ore fara voma
ca sa poti reintroduce alimentele normale cate unul pe rand
asa am citit eu atunci pe net
si cred ca e ok ce a mancat
mie mi s-a trezit in noaptea aia de multe ori
din lipsa laptelui
da asta e
i-am dat abia a doua zi seara la culcare
si a rezistat cu brio
chiar daca nu prea am dormit eu noaptea aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada da tie cat iti dormea cata la pranz?
ca mie petra mi-a fost mereu duracell nu a dormit decat juma de ora maxim o ora
rar i se intampla sa ajunga la 2 ore de somn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

am reusit sa intru si eu putin ca azi nu prea am avut timp. am fost si prin oras iar la plimbare.
tati este cu buburuza afara, eu mi-am pus o masca de morcov si am luat o pauza de la treburi.

bb_yasmi eram sigura ca o sa zici si tu ceva legat de alune... chiar asteptam sa vad ce zici
normal ca irinuca nu i le-a bagat pe gat, ca doar copilasii la cat de pofticiosi sunt ar manca si-un rahat, vorba aia, deci nu trebuie sa le bagi nimic pe gat, dar noi trebuie sa fim cu capul pe umeri si sa nu le dam chiar tot si de toate si mai ales ca inca nu-s chiar bune pentru ei.
dar cum am mai zis, fiecare face cum crede, normal.

irinuca pai a mancat destul de multe alune, 20 gr....un adult are portia de 50 la cateva zile. iti dai seama ce greu i-o fi picat la ficat, sunt foarte grele.ai grija de acum. cu bunicii asa-i...socrii mei i-ar da si ciolan si mujdei si si...

deea ce nazdravana mai este Anna, deloc nu te lasa sa respiri asa-mi place cum povestesti...
stiu ca ziceai tu ca ai da-o la cresa...eu zic sa stai frumos acasa cu ea, o sa-ti lipseasca momentele astea, chiar daca este nazdravana si te oboseste tare, este furmos cu ea langa tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza da, cu timpul, asa-i.... cica Rezonanta Schumann este prezentata de geofizicienii contemporani drept bataia inimii planetei, a avut o valoare constanta de 7,8 Hz timp de mii de ani dar incepand cu anul 1980, s-a observat o accelerare, mai intai lenta, apoi din ce in ce mai rapida (dupa 1997), pana cand a atins astazi valoarea de 12 Hz. pe Discovery am vazut ca mai sunt astfel de documentare. daca te uiti pe net, cauti, gasesti tot.

cami iti dai seama ca o sa tin si eu sarbatoarea si sambata, nu o sa fac treaba. numai ca nu stiu de ce la noi nu este cu cruce rosie ca doar calendarul este luat de la biserica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza ce scumpa a fost Cata, a venit la voi in pat...trebuia s-o luati sa doarma cu voi. mai simt si ei nevoia sa stea lipiti de noi, sa doarma cu noi eu as fi luat-o
sa stii ca de catev zile nici Anastasia nu mai bea laptele ca inainte. seara este satula, ca mananca bine dar dimineata bea cam 150-200 ml si ajunsese chiar la 300. poate nu mai vrea din bibe, ar trebui sa-i pun in cana direct, inca n-am trecut la cana

lidia nu ai nascut? eu asteptam mesaj ca ai nascut si uite tu... stai cu Diana la desene da, ar trebuie dezvatata de desene. bebe 2 se lasa asteptat



Mergi la inceput