permanent sau alte metode pt. volum par

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ


Corina, tipa de care vorbesti este o imputita. Chiar nu gasesc un cuvant mai potrivit. Nu se spala pe cap 2 saptamani si isi acopera mirosul neplacut cu kenzo jungle?
OMG

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


dap. asa consider si eu. chiar nu are nici-o scuza pentru acest comportament. stii care e culmea ? ca nu se sfia sa ne impartaseasca acest lucru, de parca cine stie ce mare realizare sau lucru deosebit facea ea, de care era tare mandra si convinsa ca e foarte ok...
dar, nah, "cate bordeie, atatea obicee"...(pff, nu sunt sigura c-am scris corect, dar mi-e lene sa caut acum)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
LadyJ: Iat tu, Letitia, daca ai fi citit subiectul cu atentie ai fi dat si de parerea mea despre volum


Si asta te indreptateste sa tot divaghezi de la subiect in nspe rinduri? Ti-ai spus parerea, fair enough, dar gata. Nu astepta acuma sa fim si deacord cu tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

lady, parul meu il spal asa de cand ma stiu, si tot de cand ma stiu toata lumea mi-l admira.Cand ma duc la coafor aud de la toate coafezele exclamari si mirari, si una dintre ele vine tot timpul si incepe sa imi mangaie parul :)))))))) eu urasc asta, da' ma rog.
Si prietenul meu mi-l miroase, so zau ca nu pute.UIite, cand o sa ne intalnim o s avin cu parul nespalat de 6 zile si te las sa ma sniffai


Corina, daca il da cu parfum inseamna ca ....miroase...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Mey, de cind va citesc (vreo trei minute) m-a luat asa un scarpin in cap. Cred ca e psihologic.
Cum, frate, sa stai nespalat pe cap zile in sir ?

Parul nespalat citeva zile e murdar. poate parea el curat dar e murdar si miroase mai ales daca ai "noroc" si ploua.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Citat:
LadyJ: Iat tu, Letitia, daca ai fi citit subiectul cu atentie ai fi dat si de parerea mea despre volum


Si asta te indreptateste sa tot divaghezi de la subiect in nspe rinduri? Ti-ai spus parerea, fair enough, dar gata. Nu astepta acuma sa fim si deacord cu tine.


???????
Postarile tale devin ilogice. Te-as intreba ce te-a enervat asa tare incat sa mi te adresezi in acest mod, insa stiu deja raspunsul asa ca nu te mai intreb.

Nu imi spune tu mie cand sa ma opresc si ce sa scriu si nu te cocotza in varful vreunui grup (decat daca esti aleasa democratic ) Esti culmea!

Interventia mea de pe ultimile pagini nu a aparut intr-o transa, a aparut in contextul a ceea ce se discuta, anume spalarea parului. Discutie in care te-ai implicat si tu.

Acum nu te supara, poate mai scriu nspe randuri despre asta, stiu eu, poate un dialog cu XIO. Sper ca poti face fata stresului de a ma citi. Daca nu,stii ce ai de facut. Ignore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Corina, daca il da cu parfum inseamna ca ....miroase...

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916



cu siguranta. insa parfumul acela, era mai tare ca orice. ca sa va faceti o idee : colega respectiva lucra la etajul 1. ei bine, daca soseam la serviciu dupa ea, stiam inca din holul de la intrarea in cladire ca respectiva a venit la munca. acel parfum era atat de puternic si de persistent, incat se simtea in aer pe jumatate din etajul unde lucram cu ea. nu zic, nu mirosea rau parfumul, insa stiam care era de fapt scopul lui si ajunsesem sa nu-l mai suport, imediat il asociam cu ideea "iar nu s-a spalat asta pe cap, desi a trecut aproape o saptamana"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

lady, parul meu il spal asa de cand ma stiu, si tot de cand ma stiu toata lumea mi-l admira.Cand ma duc la coafor aud de la toate coafezele exclamari si mirari, si una dintre ele vine tot timpul si incepe sa imi mangaie parul :)))))))) eu urasc asta, da' ma rog.
Si prietenul meu mi-l miroase, so zau ca nu pute.UIite, cand o sa ne intalnim o s avin cu parul nespalat de 6 zile si te las sa ma sniffai


Corina, daca il da cu parfum inseamna ca ....miroase...






Bine.
Si daca vreau sa te enervez te mangai putin pe par.

Iti dai seama ca e penibil sa te contrazic direct, nici macar nu ne-am intalnit vreodata, daramite sa iti fi analizat podoaba capilara .
Eu discut la nivel de idee, si chiar cred ca parul capata in cateva zile mirosuri, absolut natural! Isi schimba tinuta, aduna praf, transpiri, gatesti, faci curat, mergi intr-un bar de fumatori ( ), toate astea lasa urme pe parul tau, ca sa citez din clasici.

Am intervenit pentru ca deja o dam in basme, parul ramane curat ca lacrima si dupa 10 zile de la ultima spalare, arata OK, nu e uns, nu e imbacsit, nu miroase, zeul parului a facut o minume pentru ca sampoanele ne fac rau ca au chimicale.....
E penibila discutia in sine, nu ar trebui sa existe intre doamne de varsta noastra, zau asa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

referitor la cat de des ne spalam pe cap pot sa va spun ca si eu cunosc o persoana care se spala o data pe saptamana la coafor. si ii sta parul ffff ok, aranjat pana saptamana urmatoare. e drept ca nu i-am mirosit parul , dar de aratat arata ok.
la mine trucul asta nu tine: chiar daca mi-l spala si aranjeaza la coafor mai mult de 4 zile nu sta si e musai sa il spal.


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
LadyJ: E penibila discutia in sine, nu ar trebui sa existe intre doamne de varsta noastra, zau asa.


In sfirsit o concluzie de bun simt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Lady, normal ca nu mai are aceeasi 'statura', doar ca la mine nu mai e la fel dupa 6 zile iar la alte pers dupa 1 zi sau 2 sau 3.
Nu e unsuros in nici un caz.

Mergi la inceput