Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *451*

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nooo, ioi, ce-am dat cu bota-n balta!! De unde era eu sa stiu ca e un prof de religie bun si pe ala l-a luat Monnvas?! Scuze,ah, gura mea pacatoasa, azi numa in bara o dau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Floric... eu sunt taman invers decat tine. Adica la noi gradinita este lipita de biserica catolica, la propriu. Si de multe ori am intrat eu cu mutzu acolo si am aprins o lumanare, i-am aratat altarul...etc. Mie-mi plac cantecelele lor.... sunt depre Dumnezeu si sunt captivante.
si mie-mi place spiritul asta religios pe care-l imprima copiilor, mutzu de multe ori si acasa zice binecuvantarea inainte de masa, si o zice asa frumos ca-ti dau lacrimile. L-au invatat sa se inchine (nu ca nu stia... dar nu practica) si se inchina corect. Si ce-mi place mie e ca are cumva notiunea unui Dumnezeu bun de tot.... nimic legat de pedeapsa, pacat etc.
Bine, e adevarat ca pentru mine religia este strict in inima, si pentru mine un lacas inchinat lui Dumnezeu este superb... indiferent cine-l construieste. Important e ca eu ma simt aproape de Doamne Doamne si in biserica catolica, si nu de putine ori am intrat sa ma rog in prima biserica pe care-am gasit-o, indiferent ca a fost ortodoxa sau catolica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Aidi bre, vezi-ti de treaba. Doar n-o sa ma supar din atata lucru.

Si, da, si profii de religie au c**e. Depun marturie Inca nush daca-s sfinte


Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Nooo, ioi, ce-am dat cu bota-n balta!! De unde era eu sa stiu ca e un prof de religie bun si pe ala l-a luat Monnvas?! Scuze,ah, gura mea pacatoasa, azi numa in bara o dau!

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

Aseara pe la 11 am avut spectacolul, a fost bine, mai ales ca era prima oara, am avut mici probleme tehnice, am uitat in camera unde s-au schimbat petalele de trandafir si nu s-a auzit prea bine la microfon.
Am fost tot intr-o alergatura, ciudat sa fii si invitat si sa si muncesti in acelasi timp, mai trageam un dans, iar mai imi vedeam de treaba

Floric: eu te inteleg, atatea cantecele invatate, parca prea mult, mai ales ca stiu ca sunt de alte religii, dar eu zic mai bine asa, decat la cine stie ce gradinita, unde nu i-ar fi bine copilului.

Ramona:sa va traiasca micuta increstinata si sa va aduca multe bucurii
Sub nici o forma sa nu renunti la alaptat, chiar nu e o solutie, sunt sigura ca o sa fie bine, suntem alaturi de voi




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Nu va spun, m-a apucat excesul de zel, de ciuda ca nu am mai stat sa mancam aseara tort, la 3 cand am plecat tot nu se servise, m-am apucat si am facut azi tort dupa ce am dormit doar cateva ore si ai si niste chiftele la cuptor si niste crochete de peste cu cartofi cu usturoi si asa am stat mai toata ziua in bucatarie cu eceptia pranzului cand am prins o ora jumate de somn. Si cine credeti ca manca tort cald la 8 seara, ca nu am scapat de copii



http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Floric, mii de scuze ca te-am suparat, insa da-mi voie sa spun ca exagerezi daca problema ta e legata de religia catolica(sora cu ortodoxia pana la Marea Schizma).

Spun ca exagerezi pentru in loc sa fii multumita ca ti-e copilul sanatos si fericit acolo, te pierzi in detalii.

Si mai vin cu intrebarea...daca Rares va decide ca el vrea sa fie catolic si gay pe deasupra dar este sanatos si fericit asa, tu ce ai face?

E exagerata intrebarea dar asa vad eu situatia.

Ps: iubesc slujbele catolice pentru sunetul de orga din catedralele si bisericile lor:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bianca, ce cauti pe net la ora asta??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Salutare gagici, am plecat in vacanta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bianca, nu m-am suparat pe nimeni. Pe nici una care ati raspuns, fiecare dupa parerea si sentimentele sale. NU, decloc. Crede-ma. Daca am folosit cuvinte fel de fel, a fost din cauza starii mele de la moimentul acela.

Cat despre intrebarea ta...de asta mi-e frica....de situatii extreme. Ma rog sa nu am parte de decizii impotriva principiilor mele. Chiar acum ma gandeam ce e mai bine...catolic sau gay????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu cred, ca trebuie sa intelegem ca pentru unele persoane anumite lucruri au o mai mare importanta decat pentru altii. Oricat i-am spune noi lui Floric: ce mare lucru, etc...pentru ea este si nu are sens sa-i minimizam dilemele. Mai bine sa o ascultam si sa o ajutam sa se linisteasca.
De ex, in satele de genul celui al bunicilor lui Novus casatoriile intre ortodoxi si catolici sau catolici si reformati, etc sunt o obisnuita si sunt luate ca atare. Pentru Floric la Braila, intr-o comunitate ortodoxa 100%) e o exceptie si ar fi prilej de adanci cugetari si dileme.

Varianta cu gay-ul i-am servit-o si eu barbatului din dotare intr-o discutie, dar tr sa recunoastem ca e o extrema si probabilitatea este destul de mica...

Mergi la inceput