Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *451*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Offf, tocmai ce vorbeam, iar a facut pe el, s-a trezit sa mearga la baie dupa ce era ud, nu pot sa cred dupa o ora jum dupa ce l-am culcat. Se intampla ceva, inainte facea pe la 12 cand il puneam eu si nu mai facea pana dimineata
Cred ca totusi o sa-i iau dimineata o proba la urina luni, daca nu vad nici o imbunatatire si revin la pampers clar, ca nu ma mai tin puterile cu atat schimbat.

Ce pofta mi-ati facut de Zumba, sper sa reusesc sa ma angajez si sa incep iar sa merg, a fost o perioada tare frumoasa pt mine.

Noapte buna



http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Simona tin pumnii sa iasa totul bine

Anaan pai branza cu rosii nici nu se compara cu ciocolata mea. Daca mancam eu branza cu rosii nu-mi faceam nici o grija. Nu stiu ce am dar de cateva zile mananc prostii. Mi s-au terminat sezoanele din the biggest loser si de atunci nu mai am asa avant la slabit si parc a iar stau prost cu moralul. Trebuie sa-mi caut ceva sezoane mai vechi, caci imi placea directia spre care mergeam. Spor si tie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Intr-un fel stiu si de unde mi se trage pofta asta nebun de ciocolata si mancat tampenii...Astazi toata ziua am lucrat la un proiect care mi s-a parut misto si ma vedeam castigand bani din asta. I l-am prezentat lui Cristi si mi-a zis ca nu se merita, ca o sa fie prea multa munca pt bani putini. M-a cam demoralizat un pic. Stiu ca are dreptate, caci mi-a aratat cateva chestii pe care eu nu le bagasem de seama, dar nici nu pot sa castig din prima banii pe care ii face el cu firma de atatia ani. Nici macar nu stiu de ce vreau sa ma bag acum in ceva, caci abia imi fac timp sa merg si eu la sala 1 ora pe zi, in rest sunt bagata in priza de dimineata pana noapte...Dar mai imi vin asa cateodata idei misto, insa cand sa le pun pe hartie, nu-mi da mult cu plus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Se vede ca n-am mancat demult ciocolata...de obicei imi picau ochii-n gura la ora asta, dar acum sunt fresh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Astazi avem serbare Ii zice "Serbarea toamnei", copiii nu se costumeaza, insa pe inviatie era un vampir Nu fac deloc legatura

Este prima noastra serbare, desi suntem gradinari demult. Am emotii!!!

Hai ca am plecat, ca vorbesc singura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aaaaa....

si pe aceasta cale....

LA MULTI ANI DRAGA ILINCA!!!! Esti sarea si piperul acestu forum, asa ca sa ramai mereu asa cum esti, cu chef de viata!!! Te pup tare si sa ai o zi minunata de frumoasa Phiphi si iubitul sot!!!!

La cat am scris astazi, pot sa-mi iau pauza 1 luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani Ilink!

Am reusit sa deschid pravalia cu lucrosoare pe "lucru de mana",pe Hobby handmade" si pe Fb la iubitorii de handmade...nu singura cu ajutorul prietenilor de acolo si cu ajutorul vostru celor ce au donat

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!



ILINCA

Sa fii sanatoasa tufata draga ,sa ramai la fel de haioasa si plina de viata iar sufletul sa-ti fie mereu tanar !!

Sa ai o zi frumoasa si sa o petreci cum iti doresti !!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Simona, stii ca si eu am avut si am aceeasi problema cu Andrei. Eu am repus in functiune protectia de saltea si, de cateva ori, am revenit la pampers noaptea, ca nu ma rezistam sa schimb toata lenjeria, sa sterg copilul etc. la niste ore indecente. Cred ca nu am facut tocmai bine, dar chiar nu ma rezistam, fiindca mi s-a intamplat sa nu mai pot adormi dupa cate un episod de felul asta si a doua zi la serviciu am fost zombie.Acum am vazut ca nu mai face, daca-l duc la baie chiar inainte de culcare, vrea nu vrea. Bine, nu-l fortez, dar il conving ca trebuie sa mergem sa verificam daca poate face pipi sau nu si, de cele mai multe ori, face o gramada.


Si Adela mai are "accidente", rar ce-i drept, la cat lapte bea seara... nici nu ma mir. Uneori se trezeste noaptea pt pipi, dar se intampla si sa vina dupa ce o parte a fost evacuata... in kilotei. Cand s-au intamplat mai multe episoade de-astea, i-am dus la analize, dar nu i-a iesit nimic. De ceva vreme nu s-a mai intamplat, dar am fost mai atenta sa o duc seara la baie.

Pampersul nu mi se pare o solutie, kiar si pt cei care au renuntat mai de curand la el... de fapt, am mai necajit-o cu "amenintarea" asta cand se intampla "accidentul" si la cat de jignita a fost, cred ca o demoralizam complet sa incerc cu adevarat sa-i pun pampers.

Protectia de saltea nu e nici ea o solutie, ca era pt patul de bebe, si acum am facut up-grade la pat mare... Ca doar e fetita maaaaaare... Alezele ar merge, dar la cum se frikine prin tot patul... nu cred ca le-ar nimeri.

Enfin, se intampla foarte rar si-mi asum riscul...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 23+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Intrebare: voi schimbati copiii cand ii aduceti acasa de hainele de gradi (eu il iau si il duc direct imbracat de gradi)? Sau ii tineti asa pana la ora de culcare si ii imbracati direct in pijamale?

Eu dupa cum vrea Stapana!:))
De cele mai multe ori isi alege ea haine de stat in casa cum vine de la gradi, de obicei chiar pijamale. Alta data ii propun eu haine de casa (eventual pijamale:D) si ea accepta. Dar uneori nu vrea sa se schimbe. Azi a fost "una din zilele acelea", vorba reclamei:))


Si la noi tot dupa dorinta Stapanei... in principiu, eu incerc sa o skimb, in ideea ca a stat toata ziua cu hainele alea, s-a tavalit pe jos, la locul de joaca... tot in principiu... ea nu vrea. Uneori mai skimbam cate o piesa (vestimentara) alteori nici macar atat... dar musai scoatem sosetele... (la cererea clietului, desigur)

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 23+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput