Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *451*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Intrebare: voi schimbati copiii cand ii aduceti acasa de hainele de gradi (eu il iau si il duc direct imbracat de gradi)? Sau ii tineti asa pana la ora de culcare si ii imbracati direct in pijamale?

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


noi mai ramanem putin pe afara dupa gradi, asa ca cand ajunge acasa ne cam bagam direct in pijamale. In cazul in care venim direct in casa mai sta cu ele.

il duc imbracat de gradi, eventual daca are niste nadragi mai incomozi le rog pe fete sa il schimbe cu pantalonii de trening

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Intrebare: voi schimbati copiii cand ii aduceti acasa de hainele de gradi (eu il iau si il duc direct imbracat de gradi)? Sau ii tineti asa pana la ora de culcare si ii imbracati direct in pijamale?

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)

Eu dupa cum vrea Stapana!:))
De cele mai multe ori isi alege ea haine de stat in casa cum vine de la gradi, de obicei chiar pijamale. Alta data ii propun eu haine de casa (eventual pijamale:D) si ea accepta. Dar uneori nu vrea sa se schimbe. Azi a fost "una din zilele acelea", vorba reclamei:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Olga, cum l-ai determinat sa nu mai faca in chiloti?
Noi intirziem in fiecare dmineata la gradi -azi dimi' o ora - pentru ca vrea sa faca kk fix cind e gata imbracat si cu geaca pe el; cred ca la gradi' se abtine si face seara si dimineata.

Noi ajungem seara acasa si-i dau direct pijamale. Sta o zi intreaga asa cum il duc dimineata. Nici la gradi nu-i dau alte haine.
De ce intrebi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

Iar nu mai apuc sa scriu,tot intr-o alegatura: ieri am fost la in interviu vreo 3 ore si ceva , dintre care 2 ore numai engleza, pentru un amarat de post de functionar administrativ, parca ma angajam la ambasada , mai am si repetitii cu fetele, ca vineri avem spectacolul de ursitoare, sa ne tineti pumnii va rog.

Si de cateva zile sunt suparata, Luc face pisu pe el in fiecare noapte, nu stiu ce s-a intamplat, ma gandesc ca poate e prea frig in casa, sau sa fii racit, alte simptome nu are si nu stiu daca sa-i fac analiza la urina, dar m-am saturat cu atata schimbat si spalat de lenjerii, pijamale si saltea

Dodo: multi ani inainte impreuna, cu sanatate si multe bucurii

Anaan: mi-ar fi placut si mie sa-mi fii profesoara

Bianca: m-am bucurat, ca ai petrecut frumos si ca s-au mai aranjat lucrurile

Olga: eu il schimb de haine cand vine de la gradi, dar noi ajungem la 12 si trebuie sa pape.De obicei nu-l tin in casa cu hainele de la plimbare sau de la gradi.

Insanatosire grabnica copilasilor bolnaviori!
Si Luc vad ca stranuta si a inceput sa-i curga nasul.

Luc nu se supara prea repede, din contra si cand ar trebui sa fie suparat, cand il mai cert, el rade spre disperarea mea . Si de glume nu mai spun si el si Sebi






http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Mai am putin pana imi incepe serialul: Ally McBeal.

Ina: sa-ti fie de bine!

Si eu am reusit azi acasa sa ma epilez si sa-mi fac unghiile, ca maine iar sunt cu alegatura si vineri e botezul si n-am reusit nici sa-mi cumpar pantofi, ca n-am cu ce sa incalt




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc fetelor! Intreb pentru ca si eu il tin in hainele de gradi prin casa pana ii dau pijamalele si nu stiam daca fac bine sau nu. Am senzatia ca sunt murdare, dar nici sa-l schimb de 3 ori pe zi nu pot ca nu fac fata cu spalatul. Nu ma refer ca sunt murdare patate, doar am eu ceva pitici pe creier. Da m-am linistit acum

Ina nu i-am facut nimic special. Doar il rugam de fiecare data sa nu mai faca in chiloti ca imi eszte greu sa-l schimb, ne murdarim etc. O data l-am lasat pe el sa se schimbe singur sa vada ca nu e chiar bine ce face si cum are o mare scarba de propriul caca, nu prea i-a placut. Bine sa nu credeti ca am terorizat copilul. A incercat sa se schimbe fara sa risposteze, caci stia ca nu este bine ce-a facut si a inc ercat sa o faca cum facem noi de obicei, doar ac nu i-a prea iesit Pana la urma m-a strigat si l-am ajutat eu, dar era tot manjit.

Fetelor am facut-o lata. Au venit niste prieteni din Belgia si ne-au adus ciocolata delicioasa. Era ambalata in mare fel asa ca nu am putut rezista tentatiei, mai ales stiind cat de buuuuuna eszte ciocolata belgiana. In mod normal as fi gustat doar una, dar toate bomboanele sunt diferite asa ca am tot incercat jumatate de cutie si acum nu ma simt prea bine (psihic, caci papilele gustative sunt fericite, la fel si stomacul ) Abia astept sa vina Cristi de la film, caci are sanse mari sa ramana cu 1 bombonica, maxim 2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mno, Phi tot trage la aghioase. Cum e posibil sa stea nepishata de cel putin 7 ore juma?! Io de-atunci m-am pishat de vreo 5 ori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Olga, ma inscriu si eu pe lista pacatoaselor. Am venit de la zumba si, in loc sa beau un ceai, cum fac de obicei, am mancat branza cu rosii, ca m-a apucat pofta vazandu-l pe Andrei cum infuleca (apropo si el este intr-o faza tare mancacioasa). Pe mine, in afara de mustrarile de constiinta, ma mustra si stomacul, ca mi-e cam rau.

Subscriu si la parerea ta despre zumba: si la mine e singura ora la care nu ma uit la ceas; la aerobic ma uitam la ceas din cinci in cinci minute.As vrea totusi sa-l reiau si pe ala, ca rau nu-mi facea.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Simona, stii ca si eu am avut si am aceeasi problema cu Andrei. Eu am repus in functiune protectia de saltea si, de cateva ori, am revenit la pampers noaptea, ca nu ma rezistam sa schimb toata lenjeria, sa sterg copilul etc. la niste ore indecente. Cred ca nu am facut tocmai bine, dar chiar nu ma rezistam, fiindca mi s-a intamplat sa nu mai pot adormi dupa cate un episod de felul asta si a doua zi la serviciu am fost zombie.Acum am vazut ca nu mai face, daca-l duc la baie chiar inainte de culcare, vrea nu vrea. Bine, nu-l fortez, dar il conving ca trebuie sa mergem sa verificam daca poate face pipi sau nu si, de cele mai multe ori, face o gramada.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna!

SIMONA, si Ana a avut o perioada in care facea f des noaptea in pat. I+a trecut, nu stiu nici acum cauya, nu am certat-o, nu i+am atras atentia, ne+am purtat normal si acum avem grija sa facem seara , ca ea peste noapte nu se scoala, face pe ea. Mai avem accidente, dar f rare.

OLGA, sa iti fie de bine

Va pup!

Mergi la inceput