Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

emilia gandeste si tu pozitiv..fi pozitiva..face bine..am auzit ca femeile insarcinate sunt foarte frumoase pe perioada sarcinii si se si simt asa ca gandeste-te ca totul v-a fi bine..si vei avea un bebe sanatos..imi aduc aminte de acum 2 ani cand a nascut verisoara mea..i-am spus ca fac pe bona numai sa stau cu fetita ei..gratis chiar..era si este o dulceata..la un moment dat cauta lapte la mine..in gandu' meu.."de unde..nu e nici macar o picatura"..ma emotionasem putin..asa ca daca aveti nevoie de bona gratis..apelati la mine..nu mi-e sila de voma de nimic..sunt obisnuita;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

vroiam sa va intreb ceva..dupa cate zile de la terminarea tratamentului cu utrogestan v-a venit menstruatia?ma ref la cele care nu au reusit..si imi pare rau..eu mai am 2 zile de luat..iau timp de 10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Neata, fetelor,

Eu m-am trezit cu noaptea-n cap si abia dupa ce am facut ochi bine si am baut si o cafea, mi-am dat seama ca s-a dat ora azi noapte si mai puteam dormi mult si bine :

Madalina, m-ar interesa si pe mine sa stiu cand vine menstruatia si daca utrogestanul influenteaza cu ceva venirea ei. Eu sunt in prima luna cand iau utrogestan, dar eu am si menstruatia neregulata, daca nu este provocata nu prea binevoieste a-si face aparitia Oare utrogestanul are acelasi efect ca duphastonul, de exemplu, cu el reuseam si eu sa fiu "normala"

Eu iti tin pumnii sa nu mai vina deloc In ceea ce ma priveste pe mine, eu simt ca nici luna asta nu o sa vad cum arata un test pozitiv Cica unele femei simt cand au ramas insarcinate, la mine e chiar invers, eu simt cand nu sunt Nici sanii nu ma mai dor ca dupa ovulatie, cu fiecare zi durerea se estompeaza.

Ei, asta e, mergem inainte. Bafta, si tie si celorlalte fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Madalina, Silvia, la carte zice ca trebuie sa vina dupa 3 zile in care nu iei (in a 4-a) si e valabil pentru orice forma de progesteron (Duphaston, Utrogestan, Arefam). Eu am patit o data sa imi vina in timp ce luam . Mi s-a mai intamplat sa iau ultima pastila dimineata, cum ar fi azi, si mi-a venit vineri.



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Multumim Alex Madalina spunea ca ei i-a dat sa ia 10 zile, dar eu cand l-am intrebat pe medic cat trebuie sa le iau, a spus ca pana imi fac testul.. asa ca m-am gandit sa iau toata cutia de 14 (eu iau unul pe zi) si atunci ar fi 2 saptamani de la ovulatie si daca e sa fie ceva, este, daca nu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madalina2292

vroiam sa va intreb ceva..dupa cate zile de la terminarea tratamentului cu utrogestan v-a venit menstruatia?ma ref la cele care nu au reusit..si imi pare rau..eu mai am 2 zile de luat..iau timp de 10 zile

Eu am luat ultima pastila de urogestan joi seara, vineri dimineata am facut beta(negativ) si de ieri am pete maron. Deobicei asa incepe la mine cu 1 zi si 1/2 zi de maron.
Silvia la fel mi-a zis si mie dr sa iau utrogestan pana la test, si testul in ziua 14DPO. Am numarat si eu acum pasilele 11 am luat din cele 14 din cutie.



2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

sar,na fetelor

silvia si eu am luat duphaston..bine pana luna asta cand mi-a dat utrogestan..de obicei dupa ce termina folia la 3-4 zile dupa..imi venea..mie doctora mi-a spus ca mai bun e utrogestanul decat duphaston si sa nu-l mai iau..cred ca asa o sa fac si eu..o sa-l iau pana termin si a 2-a folie de utro..mai am putin pana pe 4..si vedem;))..daca nu vine pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!!
dupa o lunga absenta, mai mult sau mai putin motivata, am revenit cu forte noi!!
am tot sperat ca mai dau jos din kg dar nimic, asha ca in aceasta luna mi-am scos steriletul(mai exact in prima zi de menstra, asha a dorit dr, cik in felul asta evitam o sangerare in plus) si imi propusesem sa stam cuminti cel putin o sapt dupa menstra dar nu am rezistat si am calcat pe bec si ieri si azi, acum sa vedem daca se vor vedea si rezultate mai ales k maine ar fi ziua max de ovulatie!
in plus am inceput sa iau acid folic din ziua in care am renuntat la sterilet(la baietel nu am luat decat elevit si acela dupa 5-6luni de sarcina)
o sapt buna va doresc si "productiva"!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata.
Kmy spor la treaba.
Marie te spionez, fii zen ca titul e bine.
Eu am un stres mare, nu mi-a venit ciclul inca, ma enerveaza ca vad ca se lungeste, luna trecuta prima luna dupa chiuretaj a venit la 34-35 de zile astazi sunt iar ziua 34 si nu am nici un semn cum ca ar veni in afara de putina nervozeala ieri.
Azi am facut si un test care a iesit negativ ca m-am gandit ca na poate-poate acum cand nu trebuie ne trezim cu surprize dar nu e nimic, asa ca trebuie sa ma inarmez cu rabdare.
Ce sa fac sa grabesc venirea ciclosului, vin rosu am baut de cateva zile in fiecare seara cate un pahar dar nu da semne.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madalina2292

vroiam sa va intreb ceva..dupa cate zile de la terminarea tratamentului cu utrogestan v-a venit menstruatia?ma ref la cele care nu au reusit..si imi pare rau..eu mai am 2 zile de luat..iau timp de 10 zile

cam dupa 5 zile

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput