Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Barbatu-meu a facut o gluma proasta aseara zicand ca s-ar multumi si cu un baiat cu putzulica mica, tot mai bine ca o fata. Ala a fost momentul in care daca nu erau nasii de fata cred ca-l pocneam.
Acum m-am detasat ca am alte probleme (legate de placenta) mult mai importante decat "problema" lui. O sa-i treaca si faza asta si o sa o iubeasca pe micuta mai mult decat isi poate imagina asa ca...

16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Positive thinking is the key, o sa fie bine, sper sa nu fie o problema mare cea care te ingrijoreaza pe tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

emilia stiu ca nu sunt in masura sa comentez..dar numai pune la suflet..si eu ma cert cu al meu sot in legatura cu asta..eu vreau fata el baiat..i-am spus ca de ce ar fi mandru daca ar fi baiat si nu fata..tot copil e..si conteaza sa fie sanatos..eu am o sora si la nastere tata cand a auzit ca e fata..nici nu a vrut sa auda..acum moare dupa sormea..si nici macar numai e mica..are 18 ani..stai linistita..o sa fie mandru ca are o printesa..mai greu o sa fie la partea cu schimbatul scutecelor..dar cand o sa creasca o sa se mandreasca ca are o fata frumoasa si desteapta;):*

..sper sa nu te supere comentariul meu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Mada, Silvia
Mie mi se pare mai simplu la fete decat la baieti chiar si partea cu schimbatul scutecelor
Nu pun la suflet, azi mi-a zis si el ca sa nu ma supar pe el ca nu mai conteaza nici pt el toata treaba asta, desi eu stiu ca el inca spera ca poate totusi la urmatoarea eco bebe o sa ne arate putza.
Mare branza "problema" lui. Nervii mei provin mai ales din faptul ca dupa cat ne-am chinuit sa facem bebe si cat ne-am stresat ca tot nu ramaneam el acum pare ca a uitat toate prin cate am trecut de comenteaza ca de ce nu-i baiat. Eu ii multumesc lui D-zeu ca am reusit sa raman si el...

16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

asa e emilia..stii cum e..o mamica fericita..un bebe sanatos..lasa ca si fetele sunt frumoase..eu imi doresc fetita pt ca este mai ascultatoare si mi-e drag sa cumpar lucruri de fetite..baietii sunt mai rautaciosi..si mai ales..mamosi..al meu sot e foarte mamos..si e stresant sa vorbesti mereu cu mamica:))..si mai ales sa stea mereu pe capul nostru..si oricum nu ma inteleg prea bine cu ea..mai fac cateodata mici rele si ii spun ca daca o sa avem un baiat o sa semene cu el..asa mamos..cum vrei sa ai nasterea?..sunt pasionata de conceptie,nastere si crestere puiuti;))..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Mada, din cauza pb cu placenta nu prea am de ales. O sa fie cel mai probabil cezariana.

16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

buna seara fetele azi am fost la eco si l-am vazut pe bebe am vazut ca bate si inimioara nu am auzito dar batea ca mi-a aratat si sunt foarte fericita. mi-a zis ca am 7 saptamani si trebuie sa astept 15 zile ca sa ma duc sa imi iau ecografiile si toate analizele de la spital. va pupacesc

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

:(..am si eu o prietena care are probleme cu placenta..eu cand o sa raman..doamne ajuta mai repede..as vrea acasa:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

ankylya sarcina si nastere usoara..sa ai un bebe sanatos..dar si mamica sa fie sanatoasa;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ankylya felicitari!!

Mada, nu-s de acord cu nasterea acasa mai ales ca fara supravegherea unui medic, cum s-ar face in Ro unde nu isi risca nimeni licenta pt a te asista la domiciliu, riscurile sunt enorme si risti nu doar viata ta ci mai ales viata fragila a unui copilas nevinovat.
Sa-ti spun ce m-a convins? Uite: http://sleepy00.wordpress.com/2012/10/01/no-comment/ br /
Evident exista, din alte tari, povesti fericite http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141778&whichpage=1, dar intreb, merita riscul?

Mama mea, in spital fiind, a nascut 2 fete moarte dupa ce le purtase in burtica 7 luni. Daca era acasa probabil murea si ea. Foarte des in ultima vreme ma gandesc la ea, la cat a suferit biata.



16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput