Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madalina2292

miha sa dea doamne-doamne sa reusim..eu incerc de 2 ani si am fost plimbata la foarte multi doctori..pana cand am gasit-o pe doctora care o am acum..cand am intrat la ea in cabinet s-a uitat pe analize mi-a pus diagnosticu si mi-a dat tratament..asta in 20 de min..iar ceilalti m-au plimbat 1 an degeaba..am si hipotiroidie dar este controlata si mi-a mai dat doctora siofor 500 mg de 3 ori pe zi..azi ma simt de parca mi-ar veni..balonata,dureri asemanatoare celor de la menstruatie si ma dor putin sanii iar sfarcurile sunt cam sensibile..o sa ma crezi nebuna dar eu imi iau un halat mai gros pe mine si imi trec mana usor prin dreptul lor si daca le simt..atunci stiu ca sunt sensibile..eu asa le "controlez":)=))




madalina nu te cred nebuna, esti precauta si grijulie. asa fac si eu sa imi verific sanii. Domane ajuta sa fim mamici sanatoase!

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

da miha..si cat mai repede..;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

neaata fetelor sa aveti o zi buna va pupacesc

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
draguta ce faci, cum esti, ai rezolvat cu brevactivul? Ce ai mai facut?De acum trebuie sa iti facem galerie ca esti graviduta nu?
Ce putin se scrie acum la acest subiect, ce s-a intamplat, unde sunt aspirantele la bebe?
Eu astept ciclosul, trebuie sa apara, mai am o luna si apoi intru in cursa.
va multumesc pentru urari.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Cu rabdarea... mai prost decat mine nu sta nimeni, I am the master of impatience. Sotul meu a vrut sa ma ceara de nevasta de ziua mea (pe 9) si m-a cerut pe 4 pt ca era gata inelul si eu il tot stresam cu intrebari gen "da' ce mi-ai luat?" si s-a temut ca o sa scotocesc in toata casa si o sa gasesc inelul.
Sunt master Zen ca am monitor fetal si il aud pe bebe o data sau de 2 ori pe zi. MULTUMESC MEALEX!!!
Mreneasco, stiu perfect prin ce treci! Dar nu face teste de sarcina ca n-are rost. Ele masoara valoarea Beta HCG din sange si valoarea aia ramane crescuta destul timp chiar daca cumva sarcina s-a oprit Doamne fereste! Deci nu are sens sa arunci cu sutele de mii pe fereastra. Mai bine cauti pe net niste vouchere pentru ecografii si dai banii pe alea si stii o treaba clara. Eu am facut cate o ecografie pe saptamana ca sa ma linistesc.
Scrii pe google "cautareduceri"m intrii pe site-ul cautareduceri si scrii la campul cautare ecografie. O sa iti gaseasca oferte de genul "Cu numai 54 RON beneficiezi de Ecografie Generala Abdominala + Ecografie Genitala + Ecografie Tiroida!". Asta de exemplu e la o clinica de pe calea Mosilor.



16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Cu rabdarea... mai prost decat mine nu sta nimeni, I am the master of impatience. Sotul meu a vrut sa ma ceara de nevasta de ziua mea (pe 9) si m-a cerut pe 4 pt ca era gata inelul si eu il tot stresam cu intrebari gen "da' ce mi-ai luat?" si s-a temut ca o sa scotocesc in toata casa si o sa gasesc inelul.
Sunt master Zen ca am monitor fetal si il aud pe bebe o data sau de 2 ori pe zi. MULTUMESC MEALEX!!!
Mreneasco, stiu perfect prin ce treci! Dar nu face teste de sarcina ca n-are rost. Ele masoara valoarea Beta HCG din sange si valoarea aia ramane crescuta destul timp chiar daca cumva sarcina s-a oprit Doamne fereste! Deci nu are sens sa arunci cu sutele de mii pe fereastra. Mai bine cauti pe net niste vouchere pentru ecografii si dai banii pe alea si stii o treaba clara. Eu am facut cate o ecografie pe saptamana ca sa ma linistesc.
Scrii pe google "cautareduceri"m intrii pe site-ul cautareduceri si scrii la campul cautare ecografie. O sa iti gaseasca oferte de genul "Cu numai 54 RON beneficiezi de Ecografie Generala Abdominala + Ecografie Genitala + Ecografie Tiroida!". Asta de exemplu e la o clinica de pe calea Mosilor.



16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan



Offf, la teste imi ramasese speranta. Daca nici astea nu ma lamuresc atunci ce sa fac, astept cuminte programarea. Pana la urma n-oi muri o saptamana. Cred

Cu ofertele de eco e o idee buna, o sa incerc sa vad peste ce dau. Multu de sugestie

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

salut fetelor

am mai gasit ceva acasa si m-am gandit sa donez, ca e destul de scump
vreti careva o cutie de FRAXIPARINE de 0.4?
expira in 2014 deci e ok

anyone?
astept pe PM

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Buna dimineata fetelor si o zi frumoasa pentru cei care sarbatoresc astazi pe Sf. Dumitru in familie. Eu il am si pe tata si pe bunicul Dumitru. Pacat insa ca sunt cam departe de mine, asa ca o sa fiu doar cu gandul la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Neata fetelor. Eu am aflat cu o precizie cam mica (60-70%) ca vom avea fetita. Sper ca peste o luna, la eco de 20 sapt sa imi spuna exact ce si cum, desi pt mine nu conteaza decat sa fie bebe sanatos.
Pentru barbatu-meu ar fi contat sa fie baiat (nu inteleg de ce si nici nu vreau sa stiu) dar o sa se obinuiasca cu ideea ca-i fata si gata. Pupici.

16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Emilia, la sarcina cumnatei mele a durat mult pana sa ii poata spuna cu exactitate... initial ziceau ca e fetita, dupa care la o alta ecografie i s-a parut medicului ca e baietel... mai tarziu, a spus ca fie e fetita, fie e baietel cu putzulica mica In final a nascut baietel, dar tarziu i-au putut spune cu siguranta :)

Mergi la inceput