Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

sunt in ziua 20..doctora mi-a spus sa astept 2 saptamani..timp in care mi-a dat utrogestan..si mi-a spus ca daca imi vine sa o pun..ca sa imi faca alt plan de "concepere"..am ovulat pe 18 seara..pt ca am avut niste dureri ingrozitoare..mi-e teama sa ma gandesc ca as fi pt ca nu vreau sa ma mai bucur degeaba..alte monitorizari nu am facut pt ca nu m-a chemat si intre timp mi-am schimbat doctora..doctora la care sunt acum..la eco toate sunt ok..mi-a spus ca endometrul este pregatit de o posibila implantare..crezi ca este posibil sa fi reusit?..m-am saturat de mers la doctor si medicamente..si vroiam sa te mai intreb..utrogestanul poate "da" urinari frecvente..de ieri ma cam inteapa in zona uterului..si incep sa ma gandesc ca poate am reusit..asa m-a durut si la prima sarcina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

..sa o sun..scuze ca am scris pun:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Madalina, nu cred ca utrogestanul poate da urinari frecvente, nu mi s-a intamplat si nici nu am auzit. In schimb, in sarcina mi s-a intamplat sa urinez frecvent, doar ca nu imi dau seama cam cand incepea. Oricum, e devreme la tine. Continua cu Utrogestanul. Pentru dureri de burta poti lua Nospa, e cel mai safe medicament si e foarte des recomandat in sarcina.

Ca sa nu mai postezi inca un mesaj ca sa corectezi daca ai gresit ceva, poti edita mesajul cu greseala: vezi ca deasupra mesajului tau ai niste optiuni, sa zic niste emoticoane, ei, al 4-lea este Editeaza raspuns. Apesi pe el si modifici unde ai gresit.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

sar'na:)..oricum sunt putin cam panicata..ne chinuim de 2 ani sa avem un bebe si acum de cand am ovulat..am impresia ca e prea frumos sa fie adevarat..de asteptat astept..sunt in a 4-a zi de utrogestan..dar nici nu stiu..sa-mi fac sperante sau sa nu m-i le fac..habar n-am;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Mada, eu zic ca e mai safe sa nu iti faci sperante asa repede. Daca poti desigur. Si eu eram emotionata pana la lacrimi in prima luna de stimulare cand mi-a cofirmat medicul ca ovulez, ca am ditamai foliculul si mai ales dupa ce am facut Ovitrelle si mi-a comfirmat ecografic ca am ovulat... eram in al 9-lea cer. Dar n-a fost sa fie atunci (adica in Martie) ci abia dupa laparoscopia de la sfarsit de Iunie s-au vazut rezultate.

16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Buna fetele,

Eu nu mai pot de nerabdare. Sufar de scenarita ( daca s-a oprit, daca e nu stiu cum, daca, daca) si in fiecare zi ma gandesc daca e sarcina ok sau nu. Cred ca o s-o iau razna. Imi vine sa-mi fac programare la dr, noroc ca n-are nimic liber ca precis ma infiintam la usa cabinetului. Incheiem saptamana 6 azi.

Cum sa-mi dau seama ca suntem ok ca sa ma mai linistesc putin? Daca mai fac un test de sarcina e ok? . Am programare abia pe 1 nov ca atunci am zis eu ca se va vedea inimioara si sa nu ma duc mai devreme. Macar de-ar incepe greturile sa nu ma mai gandesc aiurea!

Madalina, bine ai venit. Sa stai cat mai putin pe aici. Ti-as zice sa ai rabdare dar dupa cum vezi la capitolul asta nu stau nici eu foarte bine.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

emilia eu sunt la a 2-a stimulare..si am ovulat singura..fara injectii..doctora mi-a spus ca sunt sanse pt ca nu a fost nevoie de injectie pt declansare..nu vreau sa ma bucur in avans:))..dar au inceput sa ma doara sanii si merg cam des la toaleta..stiu ca este prea devreme..sunt in a 6-a zi de la ovulatie;)
..sar'na..nimeni nu cred ca ar avea rabdare in privinta asta..mai ales ca multe dintre aspirante isi doresc sa se intample cat mai repede..eu niciodata nu am putut sa astept..nu e punctul meu forte..si nici nu mi-a placut..de fiecare data cand sotul imi lua un cadou il puneam sa-mi spuna pt ca nu aveam rabdare:))..si aveam si cosmaruri daca ma tinea in suspans..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Mreneasco, te bat! Fii cuminte, zau asa! Fa teste daca vrei, dar fii ZEN! Asa o sa zici mereu, hai ca dupa ce vad la eco ma linistesc, hai ca dupa 12 sapt, hai ca nu stiu cand...
Ia-o usor, mai stii cum ne povestea Bob? Asa trebe: cu ZEN inainte.

Emilia, tu esti master ZEN?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fete,
sunt in asentimentul vostru, cum sa treaca timpul mai repede si mai bine.
Madalina si eu iau utrogestan, urinez destul de des dar nu stiu daca are vreo legatura una cu alta, eu sunt ziua 12 dupa ov si am senzatia asta de vreo saptamana. Daca peste 2 zile iese beta pozititv imi este teama sa nu o pierd pt ca nu am un plan stabilit.
Maria poate un test sau o beta te mai linisteste.
De ce nu exista ceva analize de facut pana in sapt 6 sa se poata actiona din timp daca ceva nu merge bine?

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

miha sa dea doamne-doamne sa reusim..eu incerc de 2 ani si am fost plimbata la foarte multi doctori..pana cand am gasit-o pe doctora care o am acum..cand am intrat la ea in cabinet s-a uitat pe analize mi-a pus diagnosticu si mi-a dat tratament..asta in 20 de min..iar ceilalti m-au plimbat 1 an degeaba..am si hipotiroidie dar este controlata si mi-a mai dat doctora siofor 500 mg de 3 ori pe zi..azi ma simt de parca mi-ar veni..balonata,dureri asemanatoare celor de la menstruatie si ma dor putin sanii iar sfarcurile sunt cam sensibile..o sa ma crezi nebuna dar eu imi iau un halat mai gros pe mine si imi trec mana usor prin dreptul lor si daca le simt..atunci stiu ca sunt sensibile..eu asa le "controlez":)=))

Mergi la inceput