Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Buna dimineata fetelor,

Sper sa fie ok, dupa cat timp ar trebui sa incerc un test? nu ma pot baza pe intarzierea menstruatiei, pentru ca la mine pot trece si luni fara sa apara... pana acum luam duphaston ca sa-mi vina.

O zi frumoasa la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Multumesc mult emilia ptr raspuns..din pacate astazi da semne sa vina..dar nu vine in cantitate normala,ceea ce ma sperie mai rau..in ianuarie am avut o sarcina pierduta iar dupa chiuretaj CM ma tine 3 zile tras de par si nu consum mai mult de 2-3 tampoane..in conditiile in care inainte ma tinea 5 zile si curgea nu gluma..dna doctor zice k nu-i problema dar pe mine totusi ma sperie gandu asta si nu stiu ce sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Silvia, la aprox 14 zile de cand stii ca ai ovulat, ar trebui sa ai test pozitiv. S-a intamplat insa sa se vada si mai repede de atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Silvia, si utrogestan poti sa iei ca deja ai ovulat si deci totul e in regula, daca ai ramas utrogestanul te ajuta sa nu pierzi, sa se fixeze... Doar dupa 14-15 zile de la ovulatie daca ai test negativ poti intrerupe utrogestanul si iti va veni menstruatia.

16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Multumesc frumos pentru info,

Da am inceput sa iau deja acid folic si deseara incep si utrogestanul... si de-acum incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Silvia, activeaza-ti si mesajele private de la Profil Personal.
Vinul rosu imbunatateste endometrul, in cantitati mici si consumat in general inainte de ovulatie (parca asa stiam de la fete, va rog corectati-ma daca gresesc).
Eu cand am ramas am facut stimulare cu Clomid in zilele 3 - 7, am facut injectia de declansare in ziua 14, am avut confirmarea ecografica a ovulatiei in ziua 18, in ziua 28 aveam un test slab pozitiv si in ziua 29 betaHCG-ul meu era 83,8.


16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Gata, cred ca am activat si PM-ul :)

Hmmm... cred ca o sa trebuiasca sa fac o comanda de vin din recolta de 2012 de la tara pentru urmatoarea luna daca luna asta nu e castigatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Silvia, ai mesaj privat.
Pupici de molipsire tuturor fetelor

16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

Buna!Am fost diagnosticata cu infertilitate secundara,insuficienta luteala,ovare micropolichistice.Am facut 2 stimulari cu clostilbegyt..prima nu a reusit iar la a doua am ovulat.De 2 ani eu si sotul meu incercam sa avem un sufletel..dar pan acum..nimic.Am un ciclu de 28 de zile dar am ovulat in ziua a 15-a a CM..(mai exact seara)..stiu pt ca am avut niste dureri ingrozitoare pe partea stanga..la ecografie s-a confirmat ovulatia si prezenta corpului galben..in saptamana cu ovulatia..am incercat mai mereu..incepand din ziua a 12-a pana in ziua a 16-a.doctora mi-a dat utrogestan 200 mg orale timp de 10 zile..problema e ca imi e teama ca poate nu a fost fecundat..voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Madalina, bine ai venit si iti doresc sa aspiri cat mai putin si sa te vezi cu bebe repejor.

Nu prea inteleg, in ce zi a ciclului esti? De ce crezi ca nu s-a fecundat? Ai mai facut monitorizare ecografica si in alte luni?
Detaliaza putin.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput