Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Buna fetelor
Felicitari noilor gravidute!
Eu de luna trecuta am inceput pentru .. eu am un ciclu regulat de 28de zile..ieri trebuia sa imi vina insa nimic..doar cateva pete maronii..niciodata nu mi-a intarziat (este ceas) cel putin pana acum.. Parca mi-e greu sa cred ca sunt asa norocoasa si sa reusesc din prima..Mi-am facut un test azi pe la 12 si a iesit negativ.. Oare l-am facut prea devreme?pot spera la o sarcina?sa mai astept cateva zile?(mi-as fi facut beta dar sapt asta sunt la munca si nu am cum sa ajung) va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Silvia , tu ce fel de stimulare ai facut, cu ce anume?
Angy, depinde de momentul implantarii, eu zic sa repeti testul daca nu vin uratii pana maine.

16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Luna asta am facut Menopur...cinci zile, dupa care am continuat inca doua zile. Inainte de asta, am mai facut si cu Clostilbegyt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu la Closty am raspuns bine, se zice ca in multe cazuri scade endometrul dar la mine n-a facut asta. Injectabilele insa sunt mai safe din pdv al afectarii endometrului din ce mi-a zis medicul.
Sotul e ok?

16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Scuze de raspunsul tarziu... am fost la medic, se pare ca ai avut dreptate, s-a spart pana la urma
Dar se pare totusi ca cineva nu vrea totusi sa fie luna asta cu noroc L-am chinuit si vineri, si sambata si duminica, crezand ca ieri o sa ovulez, iar acum am incercat si nu s-a putut... de fapt cu putina "stimulare" manuala a reusit sa se termine, dar nu a mai apucat sa se termine in mine...cred offfff...
Ma intrebai de sot daca el este ok, da, este chiar foarte ok, bioloaga care i-a facut analizele a spus chiar ca nu are ce sa-i reproseze.
Medicul mi-a dat sa iau utrogestan si acid folic... ma gandesc sa iau totusi, in speranta ca poate cei de ieri sa isi faca treaba...oricum am dat banii si nu se stie niciodata, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Vad ca am fost putin cam incoerenta in mesajul anterior :) ma refeream la sot cand spuneam ca l-am chinuit... scuze, m-am grabit si eram cu multe ganduri in cap... mai greu sa mi le organizez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Silvia, e OK! E foarte bine ca existau spermatozoizi deja pe acolo. La carte scrie ca ei rezista pana la 5 zile si e bine sa existe pe acolo inainte de ovulatie. Asa ca, luna asta nu e pierduta. Spune-i asta si sotului, poate il inveseleste si cine stie, la noapte, daca te apropii mai mult de el, se trezeste si...
Stai linistita, au trecut si altii prin asta.
Hai, mergem inainte, da?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

:) stiu ca spermatozoizii rezista mai mult... oricum, mai stiu teorii conform carora daca ai contact in ziua/zilele dinainte de ovulatie ai mai multe sanse sa faci fetita.. asa i-am spus, lasa ca cu cei de ieri, o sa ai o fetita cu codite vedem peste cateva saptamani... pumnii stransi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Silvia, la noi s-a potrivit teoria cu fetita
Acid folic poti sa iei deja, e recomandat chiar si cu 2-3 luni inainte de sarcina.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Buna dimineata fetelor.

Silvia tinem pumnii stransi stransi!!! Sa fie cu noroc!

Sa aveti o zi minunatat!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot

Mergi la inceput