Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Multumesc mult Emi pentru informatii.

Observ ca este similara interventia cu operatia de apendicita.
Este musai sa puna sonda urinara?
Eu fac f usor cistita, chiar si acum, tocmai cand intru la ovulatie, ma incearca, doar pt ca am mers putin cu picioarele pe gresie.

Eu speram sa ma duc dimineata si seara sa merg acasa...
Acum cu Dumnezeu inainte!
Am sa ma descurc si cu asta!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot
Gena PAI - mutatia 675 - 4G homozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Flory, felicitari! Sarcina usoara!
Miky, La multi Ani!

Pe mine m-a mancat manuta si am cumparat un test Barza pe care l-am facut cum am ajuns la servici. Dupa vreo ora sau mai mult, cand m-am uitat din nou la test, aparuse o liniuta abia perceptibila (trebuia sa ma uit in lumina pentru ca sa apara ceva). Acum este vizibila, dar au trecut multe ore. La 5 minute nu se vedea nimic, deci nu ar trebui imi fac sperante si totusi...

Si data trecuta, am avut tot test Barza ffff slab pozitiv in z 10 DPO (exact de ziua sotului).

Nu am stare si am atata treaba...

Mai stau vreo 2 zile si mai fac un test...


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Buna Moni,

Daca imi permiti sa ma bag si eu in seama, referitor la intrebarea ta, eu pot sa-ti spun ca nu mi-a pus sonda cand am facut laparo si am mers dimineata la spital, dupa cam o ora am avut interventia, iar seara pe la 17 plecam acasa. Poate depinde si ce iti face si cum reactionezi tu ca persoana. La mine a fost vorba doar de drilling, in rest totul era ok

a, si la multi ani Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia22 spune:

Elena, sunt putin nelamurita de ce dr. tau vrea sa-ti duca ciclul la 28 zile. Eu am la fel ca si tine cm de 30 - 35 zile si nici un dr. nu mi-a zis pana acum ca ar trebuie sa-l am fix de 28... Singurul lucru pe care l-am remarcat a fost ca la stimularea cu Ovamit pe care am facut-o recent, ovulatia a avut loc mai devreme decat de obicei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Moni, depinde cred si de anestezie. E posibil sa nu te poti mobiliza asa usor dupa operatie tocmai din cauza anesteziei, prin urmare nu te poti duce la wc.
Eu am fost operata clasic pt ca laparo ar fi intalnit dificultati datorate aderentelor de la cezariana pe care o am la activ. Dar imediat dupa mine a fost operata alta fata laparo si a stat la terapie intensiva toata noaptea ca si mine, s-a ridicat din pat a 2-a zis ca si mine, si asistentii si doctorii ziceau ca anestezia e principala cauza a dificultatilor intampinate in orele urmatoare operatiei.
Acum probabil depinde de la spital la spital, de la caz la caz. Dar mie anestezista mi-a spus ca pt laparo trebuie musai anestezie generala pt ca iti umfla cavitatea abdominala cu un gaz.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Laparo am facut cu anestezie generala, am "visat" pe toata durata operatiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Flowerbee, Barza da rezultate fals pozitive asa devreme, ca face linie de uscare si se confunda. Asta nu inseamna ca nu esti, doar ca nu e de incredere.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

MeAlex, stiu asta...O sa mai fac un test, insa zilele viitoare. Poate chiar un test de sange, ca sa vad si numarul de trombocite si, eventual, daca am prezenti anticorpii antitrombocitari, antifosfolipidici si antitiroidieni. Sper sa nu...

Acum mi se pare ca am si simptome, posibil inchipuite...

O sa vedem...



Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu stiu ce sa zic legat de sonda. N-am vrut dar mi-au pus si nu mi-a placut deloc, cateva zile dupa imi venea sa lesin de usturime la urinat dar incet incet a trecut, am tot luat Urinal Akut si altele asemenea.
Anestezia a fost generala si am tot avut abdomenul umflat cateva zile dupa dar asta e... a meritat si a functionat.
N-ar fi avut cum sa ma interneze, sa ma opereze si sa ma externeze in aceeasi zi pentru ca exista niste reguli in spitalele de stat in sensul ca nu te opereaza fara niste analize de sange in prealabil, electrocardiograma, discutie cu anestezistul samd. Si operatiile se cam programeaza de pe o zi pe alta. Plus ca dupa anestezia generala e normal sa te tina in spital sub observatie o noapte.

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

georgi....acum de cateva luni am cm de 30-35 de zile dar in trecut( dupa ce am pierdut o sarcina) imi venea si la 3 - 4 luni
de vreo 4 luni mi sa reglat dar dupa ce am slabit vreo 10 kg
mealex ti-am scris un mesaj si ma bucur ca si tu esti pacienta doctorului rotaru...stiu ca e bun

Mergi la inceput