Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

...mai,mai,lipseste omul 8 ore (ca la munca nu am net) si cand revine ...trebuie sa recupereze 4 pagini
Ce de lume buna !
Madalina,vezi ca pana maine stau pe ghimpi : o veste buna de la tine imi ridica moralul (si am nevoie! )
MihaelaFalt,nu ai voie sa te apropii de butoi, ca esti om de baza aici !!! Ai grija de tine ca sa reusesti
Moni, tin pumnii pentru ovulatia naturala si-mi place optimismul tau
emilia te si ai grija de burtica ! Si eu tot la CF2 am doctora ginecolog !
Miki82 ,"La multi ani" si toate visele sa ti se implineasca !
MeAlex,tot generoasa ai ramas Sa nu te schimbi !
elena, doctorul bun si de incredere e cel mai important, asa ca de acum sa auzim numai de bine!
Flowerbee,inca este o speranta

Maria
sunt cu gandul la tine si bebe

Va pe toate !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia22 spune:

Elena, ms de raspuns, acum inteleg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Caresse, medicul meu e de fapt la Bucur si Medicover. La CF2 e doar medicul care m-a operat si care e prietena cu medicul meu
Moni, eu zic sa te mai gandesti la ce ti-am zis legat de inseminare si laparo pt ca o inseminare costa destul de mult si daca nu ai endometrul bun sau stimularea pt inseminare risca sa iti afecteze chisturile endometriale, arunci banii pe fereastra. Mai bine laparo inainte, parerea mea. Pe mine laparo m-a costat cam 1200-1500 ron cu totul si pe urma nici nu mi-a mai trebuit inseminare dar daca mi-ar fi trebuit macar as fi stiut ca se face pe teren propice si ca sansele sa fie bani aruncati sunt mult mai mici.

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Carese eu incerc sa ma tin tare, dar in ultimul timp am dat peste mai multe probleme, mama bolnava, cumnata care face copii pe banda rulanta trebuie sa nasca, am vazut-o sambata si am vazut si copii neingrijiti si mi- s-a cam rasucit cutitul in inima.
Mi-am adus aminte de cuplurile sau de femeile care fac copii fara sa sii doreasca, cumnata e la al 5 in viata acum si nu stiu cate chiuretaje are la activ de 2 stiu eu mai multe nu stiu dar tot ce e posibil ca vad ca e foarte fertila, aproape anul si carlanul si a fost o singura data pe la 4 luni la eco apoi pe la 7 luni mai mult de gura mea s-a dus la medicul de familie si ia recolatat pentru analizele uzuale din sarcina, atat, ma gandesc ca poate daca as adopta si eu asa o stare de nesimtire poate mi-ar fi bine si mie in sarcina, fara doctori fara medicamente.
Moni eu am facut laparo dar am stat internata de joi dimineata pana luni.
La mine a fost mai rau anestezia, ca am vomat dupa ce m-am trezit, cat despre sonda si eu am tot insistat sa nu imi puna ca fac infectii urinare dese si nu s-a putut fara, mi-a pus-o sub anestezie, nu am sintit nimic, asta pe la 1 dupa amiaza si mi-a dat-o jos a 2 zi dimineata la prima ora la cerintele mele cand m-am dat jos din pat.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

eu va las fetele...ca a venit sotu sa ma ia de la munca...vb mai pe seara
va pup pe toate si o seara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Emilia, speram sa dau de tine cand mai merg la CF2 si sa pun mana pe burtica,poate "se ia "
Mihaela,stiu cum te simti ... daca ai vazut semnatura mea,ai inteles ca si eu am o poveste ... am ramas insarcinata cu al 2-lea copil destul de repede (4 luni- la primiul 1,6 ani) si totul a fost bine pana la morfologia 3d la 22 sapt ... era ziua sotului meu si m-am gandit ca ar fi un cadou minunat sa stim ce avem "in burtica" ... fetita ... am avut 5 minute de fericire maxima ... fetita si baiat ... a urmat cosmarul ... malformatii ... incompatibile cu viata ...inca 3 doctori, acelasi verdict ... si asa s-a terminat visul perfect al vietii mele

Viata e cum vrea ea, nu cum vrem noi ...

Si de aceea am zis ca am nevoie de voi, aspirantele optimiste si vreau si eu sa fiu un sprijin pentru voi !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

hey..acum am revenit si eu..

..caresse si eu stau pe ghimpi..il cam aman de teama ca o sa iasa negativ..totusi am aproape 5 zile de intarziere..nu stiu daca am impresia sau chiar mameloanele mele s-au cam colorat si parca sunt mai mari..de dus la baie..pot sa spun ca uneori e prea des..alteori prea rar si ma baga in ceata..dar imi "da" cate o intepatura..atunci iar incep sa gandesc pozitiv si ma gandesc ca poate poate rasare si soarele pe strada noastra..si eu am mare nevoie de vestea asta sa fie una cat mai buna

..nu stiu ce sa cred dar parca simt in sufletul meu ca ceva creste acolo..as manca dulciuri toata ziua..

..Miki la multi ani si tot ce iti doresti!Sa fii sanatoasa,fericita,iubita si sa ai parte de mult noroc...si fie ca toate visele tale sa devina realitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

caresse, iesim la un suc daca vrei, nu-i musai sa ne vedem la spital

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Gata fetelor, mi-am terminat si eu treburile casnice si reusesc sa va scriu.

Asadar cred ca vom bate recordul ecografiilor in sarcina. Astazi opinia medicala nu s-a schimbat si pe langa dr mea a fost si ecografista prezenta. Si ei i s-a parut vezicula vitelina prea mare, peste limita de alarma care este de 6mm. La noi e 6,2. Nu-si pot da seama sub nicio forma daca au fost doi, vezicula s-a marit ca pentru doi dar cel de-al doilea nu s-a dezvoltat. Fac si ei doar presupuneri pentru a incerca sa justifice vezicula mai mare. Daca explicatia nu e asta atunci prognosticul ramane rezervat.

Bebe are mai multe batai de inimioara comparativ cu sambata 125 vs 110), deci eu deduc de aici ca el se dezvolta. Nici ele nu-si faceau nicio problema in privinta lui ci doar in privinta veziculei.

Concluzia a fost ca atata timp cat inimioara bate noi mergem inainte, facem ecografii saptamanal si vom vedea. Am intrebat daca pot spera macar putin si mi-a zis ca putin pot.

Sunt mai linistita, m-am hotarat sa am incredere in dr si mai ales in bebe si sa ne vedem linistiti de "crescut" pana martea viitoare. Daca e ceva, ne facem griji atunci.

PS. Incerc sa ma dau viteaza, poate tine. Va pup si multumim ca sunteti alaturi de noi.

PPS: Caresse, sunt fara cuvinte! Mihaelafalt lasa butoiul ca ai treaba. Fugi la facut prostioare cu sotul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Maria, super veste

Emi, e mai greu pentru mine sa ajung la un suc,ca nu-s din Bucuresti,dar nu am program de Rvelion si te trezesti cu noi pe la usa

Mada,maine reducem din ghimpi ?

Va pe toate !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput