Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Flory felicitari, fuguta la doctor ca cu trombofilia nu-i de joaca.
Sarcina usoara si la termen.
Bobule de ce nu mai intri si pe la noi? Am vazut ca intri pe la odisei si faci urari frumoase gravidutelor, te tii de coasta Mariei, sper sa ajunga si ea sa aiba o rasfatata ca a ta.
Cum e acasa acum?
Eu pana astazi vroiam sa fac modificari de mobila prin apartament, aveam planuri sa fac bradut de Craciun dar mi-am dat seama ca bebe nu mai este si parca nu imi mai vine sa fac nimic, sper ca DD sa ma ajute sa am un nou bebe in burtica pana de Craciun si sa privesc altfel lucrurile.
Am intrat iar aproape de butoi acum tot smotruind prin casa.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Draga MihaelaFalt,am inceput sa citesc acest topic in perioada in care ai ramas insarcinata : m-am bucurat si m-am intristat odata cu tine ! Ceea ce am admirat la tine a fost puterea ...esti o persoana puternica si generoasa ,intotdeauna alaturi de cei care au nevoie !
Si sunt convinsa ca vei avea un Craciun superb, dupa inima ta buna !
Deci ,curaj si rabdare !

Felicitari, Flory_blanca !

Maria,iti tin pumnii pentru maine !

Pentru voi toate apirantele optimiste , multe

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Multumesc fetelor ca va ganditi la noi. Nu sunt foarte optimista pentru maine caci nah, e o perioada grea. Poate maine ne intoarcem ceva mai bine de la eco. Sper eu, cel putin.

Eu n-am in continuare greturi, daca n-ar fi lipsa CM si durerile de sani ( acum s-au intensificat in timpul noptii ) nici n-as constientiza ca sunt gravida. De-aia nu sunt grozav de optimista, mai ales ca eco de sambata nu ne-a adus numai vesti bune.

Flory, felicitari draga mea! Sa fii sanatoasa, si tu si bebe, si sa aveti o sarcina fara niciun fel de probleme

Silvia, SC la 12 zile DPO slabe sanse sa arate ceva, cel putin conform experientei mele. De obicei el e mai puturos asa si daca ai ovulat mai tarziu atunci mai dureaza pana afiseaza liniuta norocoasa pe langa cea de control. Barza sunt hulite dar sa stii ca mie testul asta mi-a spus intotdeauna mai devreme ce si cum.

Mihaelafalt, eu am un feeling ca vei avea pentru cine face brad anul asta. Puneti-va pe treaba ca poate vedeti dublu de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

buna fetelor!..nu am mai "postat" de mult dar as avea nevoie de mici lamuriri..sunt in a 18-a zi dupa ovulatie si a 3-a zi dupa ce am terminat pastilele de utro..acum 2 sau 3 zile am vazut un mic mic spotting..mai exact cred ca era o mica mica picatura:))..si niste chegulete mici dar nu erau rosii erau usor maronii..am simptomene de menstruatie..doar ca atunci cand imi vine nu ma doare capu'..iar acum ma omoara durerea..mi-am luat temperat.bazala de dim si era 37.05(nu stiu ce mi-a venit..dar eram curioasa sa stiu daca e ceva bun)

...am uitat sa precizez..mi-am "verificat" pozitia colului si e mai jos decat in general....pe unele site-uri am citit ca la max 3 zile dupa ce termini utro vine menstruatia(..daca nu e bebe)..pe altele la max 7..nu stiu cand vine si daca vine..sper sa nu vina si sa-mi creasca si mie burtica..am inceput sa mananc mai multicel,mi-e sete toata ziua si mor de cald iar sanii nu-mi mai incap in sutien:))..si am niste stari de dispozitie foarte nasoale..imi vine sa plang si daca ma uit la o emisiune culinara(in general sunt foarte vesela)..si ma enervez foarte repede..mai astept pana vineri si daca nu vine fac un test..voi ce parere aveti?..pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Baga test, Madalina! Cel mai mult imi place temperatura aia. Cred ca il poti face si acum, daca ai 3-4 ore de la ultimul pipi si n-ai baut multa apa.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

sar'na Alex..deci sa-mi fac sperante?..ma cam doare burtica..dar nu asa rau ca la menstruatie..eu am o banuiala ca poate am reusit..dar nu vreau sa cobesc..ca asa fac de 2 ani de zile si mereu testu' era negativ..de obicei cand imi venea eram balonata cu o saptamana inainte si imi apareau cosuri..dar acum ma simt bine..cosuri nu prea am..testu'..mai astept ca cine stie cum imi cade ceru' in cap..imi e teama sa-l fac..;))..sa dea Domnu' sa fie cu bebe..m-ai facut sa ma simt bine..sar'na

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Baga test daca ai, ca a trecut ceva timp, se pozitiveaza si acum, nu doar la primul pipi. Hai, ca sa te simti si mai bine!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

nu am acum..fac maine sau poimaine..mi-ai luminat seara Alex..deja mi-am pus sotul in tema cu un mesaj..in genul celor de la abonament..cand uiti sa platesti factura:))..mi-a spus ca pana nu vede 2 liniute nici nu da de baut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Multumesc mult de gandurile bune pe care mi le-ati transmis.

Mihaela am vorbit deja cu dr si iau aspenter si elevit apoi la control mai vedem cum facem. Banuiesc ca o sa ma trimita din nou la hematolog pt analize si hematologul decide ce si cum. Ea ar vrea clexane , hematologul zice ca e suficient aspenter, acum nu stiu pe mana cui vom merge si pentru ce varianta o sa optam.

MAdalina eu zic sa faci un test, macar asa stai linistita. Ai destule simptome care sa indice o sarcina, dar tot aceleasi sunt si inainte de menstruatie asa ca numai testul te lamureste. Bafta sa fie cu ochisori.

Mrenescu tin pumnii sa fie bine in continuare si sa nu mai ai parte de asemenea emotii. Oricum ai un mic/sau mici luptatori acolo in burtica asa ca fii optimista.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui flory_blanca

YUpiiii!
Am intrat sa va spun ca am avut un test SC mai mult decat pozitiv. Sa dea Dumnezeu sa fie bine in continuare.
Sunt tare fericita.
Trebuie sa imi fac programara la eco. S-a intors si dr mea din concediu de crestere copil de o saptamana asa ca nu mai trebuie sa ma stresez cu gasitul altui dr.


Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot


felicitari!!! sarcina usoara si la termen!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput