Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mrenescu

ca ziua de maine sa-ti aduca linistea in suflet!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mihaelafalt

suntem in perioada de asteptare, abia peste o sapt, in cel mai bun caz pot incerca un test!!!!pan' atunci rabdare!!!


madalina

ma alatur si eu grupului de fete care fac galerie pt un test!!!


-utzelor sper ca nu va suparati ca fac loc proaspetelor purtatoare de dragonei!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Flory_blanca , e o bucurie sa te vad la titlu ; te cunosc de cand ai inceput sa scrii la Trombofilia ... si ma bucur ca ai reusit . Ai grija cu tratamentul !
Madalina,abia astept sa te vad la titlu !
Kmy , iti tin pumnii pentru !
Maria , sunt cu gandul la tine si abia astept sa citesc noutatile dupa-amiaza ! Totul va fi bine !
MeAlex, ce mai faci ?
Mihaela nu te extenua si nu te apropia de "butoi" !

Am si eu o intrebare legata de temperatura bazala : ieri seara,z23 ora 19.30, mi-am luat temperatura si era 37,6, iar acum z24 ora 7.00 era 37.0 ... sa nu-mi fac iluzii, nu ?

Va pe toate !
Sa aveti o zi buna si sa scrieti numai vesti bune !


Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Neata fetiliii!
Astazi dau de baut si am facut si gustoasa pt toata lumea! Verisoara mea a nascut un printisor de toata frumusetea, nu l-am vazut decat in poza, dar e superb. Ne-a luat prin surprindere, nici nu stiam ca este insarcinata si cand colo............. s-a facut si livrarea. Are 39 ani si nici nu mai sprea....sau nu mai recunostea ca spera. Oricum minunea s-a infaptuit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Felicitari noilor gravidute
Eu nu am mai intrat ca am avut fff multe pe cap eram cu totul in butoi. Acum poate mai prind curaj . Deci se poate indiferent de varsta sau de kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

buna dimineata fetele

am intrat putin sa va salut, sa doresc sarcini usoare gravidutelor si bafta aspirantelor.

acum un an eram si eu printre voi, intram pe forum ca sa-mi incarc bateriile, sa ies din butoi, ca sici gaseam persoane care ma inteleg si care trec prin situatii similare.

Va pup pe toate, va doresc bafta si sanatate

kmy_black ce mai face verisoara ta? era cu mine la odisee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata

felicitari gravidutelor si cat mai multe II tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Caresse, eu nu stiu ce sa zic de temperatura bazala ca pe mine graficele si masuratorile ma baga in ceata... Am incercat si eu o data si n-am priceput nimic din tot ce masuram acolo asa ca am renuntat rapid. Mai simplu imi era cu testele de ovulatie si dupa cu rabdarea pe care n-o am sa astept pana la test, ca nici simptome n-am avut asa ca pot spune ca testele pozitive m-au luat prin surprindere complet ca, desi incercam de luni bune si monitorizam ovulatia si luam pastile de stimulare ovariana, in luna in care am ramas n-a fost nimic diferit fata de lunile anterioare decat ca tocmai facusem laparoscopie cu 2 sapt inainte.

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

sar'na caresse

..kmy sa fie cu ochisori si la tine..

..sunt in a 4-a zi de intarziere dar mai astept pana maine..sunt putin emotionata de cum o sa iasa rezultatul dar..cu greu ma stapanesc..

..si la prima sarcina ma durea burtica dar era o durere intepatoare nu ca de menstruatie..de obicei cand imi vine durerea e mare si se lasa pe picioare..si nici nu sunt balonata..ma balonez cu o sapt inainte..acum parca ma simt graviduta..

..pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Buna fetelor!
Mihaela sa nu te prind pe langa butoi! Fii pozitiva!
Bradul il vei face oricum pt tine si sotul tau. Daca voi sunteti fericiti si va este bine aveti si mai multe sanse sa vina bb mai repede!

Maria ma rog pentru tine! Doamne ajuta sa fie bine, si sa fie doi bebei in burticuta la tine!

Flory FELICITARII!! Sarcina usoara si la termen!

Dragelor au aparut noutati si la mine.
Am endometrioza cu ovare micropolichisitce, unele chisturi avand aspect endometriozic, iar analizele de sange le confirma.

Mi-a iesit si PAI-ul l-am facut la Medlife, din pacate am si aici o mutatie, 675 4G homozigota.

Am vazut discutiile voastre si intr-adevar mutatia 844 A este considerata normala avand frecventa cea mai mare si fara efecte negative asupra organisumului, cel putin pana acum.
Oricum la mutatia 844 A nu mi-a iesit nimic.

Planul pe mai departe acum este urmatorul: daca ovulez natural (Joi mg la urmatoarea ecografie) vom face inseminare pe endometrul pe care il am, in ziua 12 era 6,2 mm, dar ne asteptam sa incep sa ovulez in ziua 20-22 (ult data mi-a venit ciclu la 36 de zile).

Daca nu ovulez natural ( ceea ce nu se va intampla, am sa ovulez :)) vom interveni laparoscopic pentru a scoate chisturile.

Referitor la interventie imi este putin teama, dr mi-a spus ca este posibil in momentul in care intra sa constate ca nu sunt chisturi endometriozice, in ciuda analizelor care ar indica asta, insa daca fac stimulare si sunt endometriozice nu va creste numai endometrul ci si chisturile.

Asadar e cu dus si intors.
Ma rog la Dumnezeu sa ovulez natural si sa facem inseminare care sa rezulte o sarcina sanatoasa!

Simt ca va fi bine, ca Dumnezeu este alaturi de noi!

Va cu drag!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot

Mergi la inceput