Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetele.
Marie pe unde esti? Ce ai facut azi la eco si beta? Cum esti, astept vesti de la tine.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Miha

Am facut beta joi si vineri, cu un interval de 20 de ore intre dozari ca ne gandeam eu si dr sa vedem ca scade cat de putin si sa trecem la... ce urma. Numai ca n-a scazut. A urcat de la 14219 la 18088. S-ar fi dublat in mai mult de 48 de ore dar mai putin de 72 de ore dupa calculele mele.

Vineri cand am primit rezultatul pentru cea de a doua dozare am sunat la dr. A fost si ea surprinsa si mi-a zis sa ma duc la o noua eco. Am intrebat-o daca ma programez luni si mi-a zis sa nu asteptam pana luni sa merg sambata.

Am fost ieri dimineata si cand a pus dopplerul, surpriza: 110 batai/minut

Dr totusi zice ca imaginea nu e buna, ca e prima data in viata ei cand vede imagini de felul ala si ca saculetul e prea mare. Are 7 mm si ar fi trebuit sa fie mai mic. A mai chemat un coleg. S-a uitat si el la eco si a zis ca e posibil ca imaginea sa devina mai clara in cateva zile iar sacul...nu e exclus sa aiba doi embrioni.

Am intrebat-o pe dr ce crede. Ea a zis ca ramane in continuare rezervata pentru ca imaginile sunt ciudate si cu saculetul marit a mai avut o singura pacienta careia intr-un final sarcina i s-a oprit. A zis sa nu ne entuziasmam, sa ramanem pozitivi si sa...facem noua eco marti. Asa ca mergem marti seara la o noua eco sa vedem ce se mai intampla in burtica.

Cam astea-s noutatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Mrenescu, m#259; bucur ca vestile sunt bune si iti tin pumnii ca totul sa fie bine. Sa te ajute Domnul! Asteptam vesti!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna ,tuturor !
Vreau sa intru si eu in clubul vostru, al aspirantelor optimiste,cu toate ca sunt cam pesimista de fel!
V-am urmarit din "umbra" de ceva timp(dar nu sunt un stalker ) si simt ca va cunosc ! de fapt ,pe MeAlex o stiu de ceva timp, de la "Trombofilia..." si-i multumesc pentru toate informatiile pe care mi le-a dat cu atat generozitate .
Ma bucur si pentru Maria (asta da, poveste) si astept sa citesc marti si mai multe vesti bune !
Va tin pumnii si sper sa vad cat mai multe semnaturi cu si la termen !
caresse


Mami de Andrei (6 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

revenisi si eu in lumea virtuala
de bine ce v-am anuntat k am renuntat la sterilet mi s-a strikt si pc-ul si abia azi am rez aceasta prob!
ma pun pe din urma!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

MeAlex legat de analiza mea m-am mai uitat o data pe buletin si scrie doar PAI 1- 4g/5g homozigot. Conteaza daca e 4g/4g sau 5g/5g, in sensul ca e vreo varianta mai "de treaba " din cele doua? Ma gandeam sa imi refac analiza la synevo daca conteaza daca sunt la fel de agresive ambele variante de homozigot nu are sens sa mai dau banii ma gandesc.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna.
Marie e bine ca are activitate cardiaca acum, pana marti ramai pe pozitii si eu zic sa te gandesti cum o sa fii mamica peste cateva luni, poate chiar de gemenasi.
Doar stii povestea Emiliei ce emotii a avut si ea la inceput ca nu se vedea bine, apoi ca nu ii batea inimioara, ca era mai mic decat vasta conform UM.
Important e ca beta creste, inimioara bate acum tu trebuie sa faci tot ce tine de tine, ai grija la alimentatie, vitamine si maine poimaine ne dai vesti bune.
Ce super ar fi sa fie gemenasi.
Te pup si iti transmit tot optimismul meu, ca am un pic acum, e ultima luna si la mine cand stau pe tusa analizele mi-au iesit bine, deci de luna viitoare sau chiar de luna asta daca se inatmpla sunt aspiranta, nu ne mai protejam. Ciclosul meu a tinut doar vreo 4 zile, a fost abundent dar parca prea putin la mine tinea mai mult.
Kmy tu ce faci, inca esti in asteptarea celor 2 liniute, stiu ca ai zis la un moment dat ca erai la ovulatie parca, sper sa nu ma insele memoria.
Gata fug la trebuta ca nu vrea nimeni sa o faca in locul meu.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

YUpiiii!
Am intrat sa va spun ca am avut un test SC mai mult decat pozitiv. Sa dea Dumnezeu sa fie bine in continuare.
Sunt tare fericita.
Trebuie sa imi fac programara la eco. S-a intors si dr mea din concediu de crestere copil de o saptamana asa ca nu mai trebuie sa ma stresez cu gasitul altui dr.


Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Bravo Flory!! Sa dea Dumnezeu sa fie bine.

17+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Felicitari Flory. Sa ai o sarcina perfecta si fara probleme.

Eu am facut sambata un Sure Check, asa mai mult in joaca si fara prea multe sperante si mi-a iesit negativ. Eram atunci in Z12 DPO. Azi o sa iau ultimul utrogestan (14 zile) si inca nu stiu daca sa mai fac un test, poate maine, sau sa astept sa vad daca vine sau nu menstruatia.

Madalina2292, tu nu ai nici o veste?

O saptamana usoara tuturor si fara intamplari urate, in special pentru mrenescu, sper sa fie foarte bine in continuare... nu imi pot nici macar imagina prin ce poti trece. Sa dea Domnul sa fie bine

Mergi la inceput