Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Miha, parerea mea e ca nu are rost sa faci imunofenotiparea...daca stiam ca dr. Albu imi va spune ca nu are ce tratament sa imi dea, nu as fi facut. Singurul tratament care se da in Ro (si in care el nu crede) este prednisonul, dar nu garanteaza reusita.
Pentru ceilalti anticorpi, vezi unde e mai ieftin.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)



M-am gandit ca macar prednison sa iau dar dupa ce vad daca am de ce sa il iau.
Maine primesc rezultatul la imnunofenotipare limfocitara.




2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Fetele, stiti cumva daca Utrogestan influenteaza nivelul beta HCG, adica daca administrarea vaginala a Utrogestan ar putea ridica artificial nivelul beta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Maria, nu influenteaza nicicum, doar Pregnylul care contine HCG poate creste valoarea la testul beta HCG.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Marie nu iti mai fa o mie de ganduri, repeta maine eco la un 4d, sambata beta si eu zic ca e bine, ai o valoare mare astazi, poate inimioara lui inca nu bate, poate e mai mica sarcina decat UM.
Refuz sa cred ca s-a intamplat ceva rau cu sarcina ta asa ca te rog si pe tine sa gandesti pozitiv.
Si odata ce a vazut saculetul in uter cum te pot suspecta de extrauterina?
Cel mai concludent e beta asa ca nu ai altceva de facut decat sa astepti pana sambata cu multa rabdare inarmata.
Te pup

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

MeAlex, imunofenotiparea limfocitara se face pentru orice problema hematologica? Am citit ceva, insa nu în#539;eleg. La mine e vorba de o boala autoimuna care se caracterizeaz#259; prin distrugerea trombocitelor, prezenta de trombocite de volum mare (tinere) si splenomegalie. Mie hematologul nu mi-a zis de a#537;a ceva, nici nu m-a trimis la medulograma.


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

In particular, cand se leaga de ginecologie si fertilitate, inumofenotiparea se face cand apar pierderi de sarcina si se doreste verificarea unei eventuale cauze autoimune. E destul de SF analiza asta, nu orice dr. trebuie sa stie despre imunofenotipare daca nu e specialitatea lui. Mai degraba ar sti un imunolog. E un domeniu foarte vast.

Despre ce anticorpi spui ca i-ai avut activi?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

mrenescu... am citit la odisee... nu am cuvinte...imi pare atat de rau
ai grija de tine si iti doresc multa putere sa treci peste aceasta incercare extrem de grea

17+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Mihaelafalt, tu iti mai amintesti daca ai facut beta dupa ce ti-au spus ca s-a oprit din evolutie? Ce trend avea, daca ai facut? A crescut sau era deja in scadere?

Noutati: beta recoltat ieri la aprox ora 16 era 14219 iar astazi la ora 12.30 ( aprox 20 de ore ) este in crestere: 18088. Nu mai inteleg nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Marie eu am aflat vineri seara la eco ca e oprita din evolutie, sambata m facut beta si a iesit mare am repetat luni a crescut apoi miercuri era mai mica decat luni si miercuri la 2 eco diferite si 2 doctori diferiti mi-au confirmat ca e oprita din evolutie.
O sa caut valorile sa iti spun exact.
Cate saptamani ai acum dupa UM?
Doctorul ce zice ca a crescut beta?

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Dupa UM as fi in 7s2z. Deci si la tine s-a comportat la fel. A mai crescut putin si apoi a luat-o in jos. Eh, ma gandeam eu ca era prea frumos. Dr a ramas oarecum surprinsa. M-a chemat maine la eco din nou cu un aparat mai bun decat primul, poate se vde mai bine dar in opinia ei era clar optita. Probabil asta e comportamentul beta, mai creste o perioada si apoi descreste.Mie acum mi s-ar fi dublat la 72 de ore

Mergi la inceput