Asp. opt.! Felicitari flory_blanca !

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Pai de-aia ma revolt si eu pe-aici Mihaelafalt ca nu stiu de ce nu scrie lumea.

Am eu vesti despre Yna85. A nascut, are o fetita sanatoasa si tocmai s-au intors acasa. Se pregateste Ipopica, din fetele noastre vechi. ( eu mai nou trag cu ochiul la toate odiseele. Am luat-o pe ulei rau de tot).

Em, bravo pentru rezultatele bune la TT. Eram sigura ca e totul ok dar acum esti si tu

Despre naturiste: singura mea experienta este legata de ceaiul de salvie care cica regleaza functia tiroidiana. Atat de bine a reglat-o de mi-a venit CM-ul mai devreme cu 5 zile! Asa ca am renuntat, gandindu-ma mai ales la zicala aia: "Cele mai bune otravuri sunt facute din plante"

Eu sunt cu emotiile cat casa ca maine merg la eco sa vedem daca suntem bine si la locul potrivit. Va pup si zau, scrieti mai mult ca sa am si eu ce sa citesc, ca ma lamentez pe-aici de doua zile

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Si eu tot trag cu ochiul sa vad daca a mai scris cineva ceva

Eu ce sa zic... astept rezultatele la histopatologic dar inca nimic. Am zile mai bune si zile mai proaste, uneori ma simt f deprimata, dar din ce in ce mai des sunt optimista.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Nu am apucat sa il intreb pe doctor: daca am ramas cu un singur ovar, asta imi va afecta regularitatea menstruatiei? Se poate deregla de la asta?

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Voi cum va "adunati" inainte de venirea menstruatiei? Pentru mine acele zile sunt cele mai grele. MA dor sanii, nu ma simt bine, imi fac o mie de ganduri si de sperante ca apoi sa cad din pod. In rest nu sunt asa stresata si suparata, imi fac planul de bataie, mai incerc una alta, trece repede timpul dar asteptarea asta pe final ma omoara.
Luna asta si sotul meu a avut sperante destul de mari si se pare ca a fost mai dezamagit ca mine asa ca mergem sa ne investigam luna viitoare.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Flory, eu nu prea reuseam sa ma adun. Traiam cu speranta pana in ziua in care aparea menstruatia. Si vreo doua trei zile aveam un bot cat Casa Poporului, de suparare. Pe urma incepeam sa deschid aplicatia de mobil care imi spunea cate zile mai am pana la ovulatie si uite asa, reuseam sa ma mobilizez. Pana in septembrie cand m-am enervat de-a binelea si n-am mai calculat nimic. Dar nimic. Si nici n-am stat cu emotii cele doua saptamani pentru ca habar n-aveam cand am ovulat. Am zis ca astept ziua cu CM, sa vad daca vine si daca nu vine fac un test. L-am facut si boom, doua liniute.

Cred ca cel mai bine e sa reusesti sa intri in starea de "nesimtire" in care sa nu te mai gandesti. Nu de alta dar tot numarand nu mai apuci sa te bucuri de relatia intima cu partenerul tau, ba chiar o programezi. Daca ai stii ce bine a fost luna aia...ca in tinerete, fara sa ma gandesc la bebe sau la calcule.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Si eu cu speranta sa gasesc aici inca o aspiranta care ne anunta II liniute rosii la testul de sarcina.
Chiar asa e, a devenit pustiu pe aici .

Emilia felicitari pt rezultatele bune de la TT.
Eu nu vreau sa fac nici DT nici TT. Dar o sa vedem cand ajungem la momentul respectiv.

Mihaela, mai nou asteptam vesti si de la Gina85, daca o mai tineti minte. Si ea a nascut, cred, pt ca avea DPN pe 28 octombrie, si sper sa fie si ea bine cu fetita.

Marie . O sa fie bine maine la intalnirea cu sonda

In rest, eu sunt asa si asa, ma chinui cu greturile, e greu cu ele pt ca nu ma lasa sa mananc. Abia astept sa ajungem in tara la mama acasa, mi-e dor de mancarea facuta de mama. Eu nu mai pot gati, ma omoara mirosul.




Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

9+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui Didi81

Nu am apucat sa il intreb pe doctor: daca am ramas cu un singur ovar, asta imi va afecta regularitatea menstruatiei? Se poate deregla de la asta?

Didi de Aida Maria (03.07.2008)



Nu cred.
Ylari, cu un singur ovar, avea menstruatie regulata parca. Sper sa nu gresesc.
A ramas insarcinata atunci cand se astepta mai putin si acum bebe e sanatos si voinic.
Nuti pierde speranta



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

9+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Da deny am vazut ca si Gina e pe ultima suta de metri sau poate a si nascut deja.
Drum bun iti urez si sa poti manca toate bunatatile care ti le pregateste mamica ta si eu am mancaruri care prefer sa le faca mama ca parca facute de mine nu ies asa bune.
Marie si eu am inceput sa spionez pe la odiseii, o sa vezi ca intalnirea de maine o sa se lase cu lacrimi de bucurie cand o sa vezi bebelul.Eu cel putin am iesit super emotionata din cabinet, pregateste-ti listuta de intrebari de acasa ca atunci sigur uiti.
Didi tu ai liber la bebe sau mai astepti?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mihaela, nu am inca liber, au trecut doar 2 luni de la chiuretaj. In plus doctorul ar vrea sa fac 6 luni de tratament pt endometrioza care mi-ar induce menopauza, deci fara bebe in perioada aia. Acum ma gandesc sa ii propun amanarea acestui tratament, pt ca si sarcina protejeaza impotriva endometriozei cumva. Poate ar fi ok sa incercam cateva luni pt bb, si daca reusim e super (oricum dupa aia la cezariana va mai fi o ocazie sa curete eventuale noi chisturi), iar daca nu si nu de-abia atunci sa fac tratamentul.


Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

DenyAnd, pt raspuns

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput