Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 22

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ronina, da' 300 imi pare f. bine de luat in greutate, care-i problema pediatrei? Dr. meu a zis ca daca ia vreo 400 e super bine si indeajuns, si e un maxim si ca daca sta pe loc o luna, iar e ok, ca are de unde. Probabil nu e ok doar sa slabeasca.

Cu cantarul nu stiu, pe mine nu m-a lovit abuzatul de el deloc, fara sa ma stradui, ba chiar ma chinui sa-mi amintesc s-o cantaresc totusi. Acu' nu stiu, poate daca era foarte slaba, era altceva si m-ar fi obsedat, dar asa, nici pe departe.

Cate kg la ce inaltime au bebeii vostri? Poate treceti si data nasterii in dreptul datelor, daca vreti. Incerc si eu sa ma orientez pe unde se situeaza Miruna, sa nu fie prea grasuta si sa aiba probleme din cauza asta (cu glicemii si alte alea).

Miruna: 8600 g, 71 cm (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_X spune:

Adrian, 31.03.2012 - 8.900kg 72cm

ronina, si eu zic ca n-ai de ce sa-ti faci griji inca, mi se pare exagerata pediatra ta. Eventual sa-i dai pireut cu tetina gaurita, ca si dana, nu merge?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

noi abia pe 7 nov mergem la pediatru pentru masurat si cantarit, iar acasa nu am cantar si nici nu ma obosesc sa-l masor...doar din priviri si e situat cam ca Miruna(ochimetric)...deci Dara, e de bine...tot pe-acolo suntem si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

Ohhhh Dara ......Giulia are cam 10 kg cu precizie ochiometrica , ca nu am cantar acasa si cam 78 cm , 09.04.2012
deci Giulia +_ 10kg si 76-78 cm, doar in 5 nov ajung la dr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Gaza la 7 luni: 8320kg, 73cm, "dintiless" :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Maria, 7250g, 69cm (4.4.2012)

Dana, si noi tot dintless, dar nici nu ma astept sa vad dinti pana pe la vreun an, la cat seamana copiii mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_X spune:

si noi tot dintiless :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Antonia, 25.02.2012 - 69cm,7600g (8 luni)

Am modificat greutatea, nu stiam ca e diferenta in modul de a cantari copilul, adica daca sta in fund are alta greutate decat daca e culcat.
Uf am respirat usurata ca tot o cantaream si tot 7200 i-mi arata de 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Andi: 9 kg si un pic si 74 cm avea la 6 luni, acum nu stiu cat are ca nu-l pot masura pt ca nu sta nicicum (04.03) si la fel "dintiless"

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

Cristina esti mortala :))) pup!

noi avem,adica donsoara,
71 cm si 8400 g la respectabila varsta de 6 luni jumate!

Mergi la inceput