Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 22

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Monna: sanatate multa pt Andi!
Cam asa ne-am stabilizat si noi cu programul pt ca ea papa putin si adoarme doar la san, asa ca e cam la 2h masa ba de una ba de alta. Ma gandesc cu groaza ca daca nu ajung sa reusesc sa o adorm si fara tzitzi va manca tot asa putin solide la nesfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Ronina mie mi-e ciuda pt ca pana la raceala tocmai ce reusisem sa-i fac un program de masa la 4 ore si papa si solidele cum trebuie. Acum daca mananca 100 gr trebuie sa fiu super fericita si inca si alea 100 intr-o ora si cu multe maimutareli si insistente. Eh... Asta e... Sper sa-i treaca raceala asta odata si probabil iar o sa am chin vreo luna sa-i refac programul
Si exact aceeasi problema o avem si noi acum, nu adoarme decat la tzitzi sau in ergo. Asa ca uneori am preferat sa-l pun la tzitzi si de aici s-a dus tot programul.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Monna: ce sa zic eu ca ma chinui de 3 luni si in afara de iaurt n-a mancat din nimic altceva 100 grame la o masa cu oricate maimutareli. Nu stiu cum o sa fac ca eu nici macar n-am alternativa la adormit, in manduca tot trebuie sa o pun la san sa adoarma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Sa stii ca ma gandeam la tine cu toata chinuiala asta... of of, sper sa gasesti pana la urma formula magica si sa pape Bianca.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Nici daca o tine DS in manduca nu adoarme? La noi asa s-a invatat sa doarma in ergo, la DS ca la mine nu era chip sa doarma asa. Acum vad ca doarme si cand il pun eu.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Nu adoarme, ea asociaza statul in brate/manduca cu program de joaca, e cu ochii in 4 stanga dreapta trebuie sa vada tot ce misca, n-are stare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Monna, insanatosire grabnica!
Ce fecior mare ai!

Si noi am tras ceva emotii...ceva reprize de vomitat; habar n-am daca viral, sau daca e vreo problema cu noile cereale care le avem (cu extract de tei), sau daca pur si simplu e o forma nasoala de regurgitat (eu al fost varza cu o raceala nasoala, si am baut foarte foarte multe lichide calde, cu efectul secundar de stimulare a lactatiei... si bebelina mea nu stie cand sa se opreasca din mancat).
Oricum, ma bucur ca e ok... de vineri dimineata n-a mai vomitat.

In schimb ieri a fost maraici...seara n-a vrut nici macar sa pape laptic ... or fi gingiute, sau era doar nervoasa ca i-am schimbat/decalat un pic programul? habar n-am dar n-a mai facut asa pana acum. Nici n-a dormit, de dimineata pana la 22:00 decat maxim 15 minute in masina si normal ca seara obosita si maraita...


Azi vad ca a fost ok... acum doarme si eu astept cu nerabdare sa se trezeasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dia multumesc mult

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Of Monna, bine macar ca doarme acum.
Ronina la noi a functionat f bine pauza la capitolul masa . Am facut pauza si de una si de 2 saptamani si apoi reactia a fost alta la mancare. A mai ajutat ca am dedus ca nu-i place aroma lasata de albitura, asa ca am scos-o deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Dia: cum mai e Lavi, mai vomita? Probabil de la oboseala a fost maraici, si Bianca face rau la oboseala.
Tala: si eu am scos albiturile deocamdata din acelasi motiv, am vazut ca nu-i plac. Si suntem inca pe pireut moale, nici borcanelele nu le mananca daca-s mai putin zemoase (am luat o data holle cu dovleac sa vad de-i place dar nu mai iau marca asta ca la ei toate sunt mai consistente vad). Acum la aproape 9 luni nu ma mai intorc la alaptat exclusiv nici macar pt o saptamana, mi-e teama ca se invata si apoi iar o urnesc greu Incet incet vad ca incepe sa manance ce-i place, adica iaurt si cereale ca-s mai curgatoare asa pe placul ei

Mergi la inceput