Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 22

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

Ami si micutul meu e cam asa (tot berbec fiind). Alintat e, iubitor...doar daca are chef, personalitate are deja si si-o perfectioneaza tot mai mult si e si un pic posesiv. Dar se mai schimba probabil pana o sa fie mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:


Mercic Dara, ca m-ai atentionat sa vad de propunerile de carti

Ami, Berbecii sunt atomici si nerabdatori. Dar sunt si parti asa de faine... sasa printre copii (il vad in parc)se remarca prin usurinta cu care comunica si cat de repede isi face prieteni. vad parinti dandu-si coate si chicotind uneori. in 5 minute i-a organizat pe toti. focul din ei ii face sa fie tare carismatici. nu stiu iustin cum va fi, dar frac-su are o stofa de manager/vanzator uilei. el nu vine sa smulga jucaria cuiva, dar nu se lasa pana nu "il face", prin invaluire si mult NLP. Din pacate si pe noi (babacii) ne confunda cu potentiali parteneri buni de "fraierit" si ne toaca la creieri uneori de ma lasa nervii.
Oricum, antreneaza=te sa alergi dupa el :D
Posesiv nu e. Si ii place sa imparta jucariile. Asta i-am cultivat-o de cand a inceput sa priceapa 2 vorbe.
Or fi solicitanti, dar stiu sa cucereasca oamenii. in toate sensurile. Am inceput sa vad adevaratul Sasa, cam spre varsta de 3 ani ("primul majorat", dupa ce am depasit tavalelile si tantrumurile ()

Daca intreba cineva de micile fecioare, taceam , mi s-ar fi blocat stiloul. .

Pup, incerc sa trec pe la Unirea vineri, daca imi gasesc si curaj pe langa timp. Va trebui sa va intreb cum va cheama pe 90% probabil hihi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Super Sovi! hai ca ne strangem o gasca mare vineri....noi ne mai stim intre noi numele de pe facebook,dar vom fi ingaduitoare ce tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

Si eu am sa incerc sa ajung vineri la Unirea. Dar nu pot ptomite nimic pentru depinde de multi factori.... in primul rand trebuie sa imi treaca raceala, altfel chiar n-am ce sa caut intre mamici si bebei. Ufff, de mi-ar trece odata ca nu mai rezist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Daniela, sanatate multa! tinem pumnii sa treaca repde si vineri sa ne vedem live

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

noi stam ok la diversificat ...desi ieri mandra a mancat prea mult (si daca manca asa cu drag i-am dat...un castronas de cereale, dupa 2-3 ore unul de legume...si dua mai cateva ore cand a baut si laptic, a vomitat cu spor o tona ...nu-i mai dau asa de mult!)
Greutate si lungime ok...dintisori nici urma...
Adica toate bune si frumoase, in linii mari

problema e ca de azi-noapte are iar febra...azi a stat acasa si la cum arde inca va mai sta si maine...
iar eu mai nou nu mai reusesc sa ajung acasa inainte de 18:00 si cand ajung mai am de lucru.
Vreau vacanta!


Pupici si spor la diversificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

E oficial, suntem in puseul de 8-9 luni cu tot ce decurge din el, mai ales frica de abandon. In secunda in care ies din camera plange Bianca mea de zici ca-si scuipa plamanii. Uneori o apuca plansul din senin chiar si cand sunt langa ea, se calmeaza doar in brate, mi-am nenorocit spatele azi Iar de dormit... doar cu sanul in gura (deja am rani nasoale), cum ma detasez cum e cu ochii mari Phiew, sper sa trecem si de puseul asta fara sa ajung la nebuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Dia, sanatate multa Laviniei! Ma bucur ca ne mai dai vesti si imi inchipui ca ti-e foarte greu cu ea asa de mica sa incepi serviciul, iar cand mai ai si o tona de lucru...
Ea s-a acomodat la cresa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Ronina, nush la ce puseu de 8-9 luni te referi tu, ca Gaza face cunostinta cu el de acum, de la 7 luni. De vreo 2 zile, nu doarme noaptea decat cu tata in gura iar ziua nu sta nici 30sec fara mine. Ieri am facut pisu cu el urland din usa baii ca nu ma vedea decat pe jumatate..
Greu, nene, greu..

Dia, sanatate si sa-si revina repede mandra!

Eu vineri nu cred ca pot ajunge, desi ma dadeam rotunda ca eu vin oricand, pt ca plecam iar la breaza. N-a fost planificat si de asta credeam ca ajung la intalnire. Insa sa va distrati si sa pupati bebeii si din partea noastra!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

Sanatate multa Dia!


Mergi la inceput