Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 22

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Din cauza ca nu ma duce calculatorul cat ar trebui, pentru un fisier urias, cat astept sa ruleze spelling sau alte alea (ca se misca in ritm de impachetat fum), citesc din Nurture Shock: Why everything we thought about children is wrong si m-a dat pe spate (la modul pozitiv), desi n-am citit decat 10% (asa zice Kindle) ii recomand la greu si pe aia 10%.
Pentru Kindle este 4,75 lire sterline (se poate cumpara si pentru "Kindle for PC" sau "Cloud Reader" (programe free pentru PC) http://www.amazon.co.uk/Nurtureshock-ebook/dp/B003F2QO0U/ref=tmm_kin_title_0?ie=UTF8&qid=1351590730&sr=8-1
Asta e varianta 2011.

Eu mi-am trecut o adresa de Anglia ca sa o iau la pretul asta, ca la amazon.com era vreo 14 USD si pt. Romania nu era disponibila in format Kindle. Cand e mai ieftin la SUA, imi trec in contul de kindle o adresa de SUA. Daca nu va merge, scrieti-le cu tupeu celor de la Amazon ca aveti adresa de tara X si nu va merge cumpararea si va dau ei "enable". Eu nu le-am zis de ce am adresa de tara X de cate ori am schimbat-o, dar au pe undeva o chestie ca se presupune ca poti calatori in diverse scopuri in tara aia, nu e nevoie sa fii rezident/cetatean si nici nu m-au pus sa dovedesc ca am calatorit cu adevarat in Anglia sau SUA la momentul ala. Stiu ca la un moment dat imi pusesem o adresa ceva gen Regia Apelor din San Francisco, ca pe aia o gasisem pe net prima sau cand am facut o simulare pentru Canada, am pus adresa nu stiu carui boutique si a mers de fiecare data.
Ideea e ca formatele Kindle ale cartilor au preturi diferite pe tari sau nu-s disponibile in unele tari.

Pentru varianta 2009, am urcat-o in google docs la noi: https://docs.google.com/file/d/0B7zzZviLhA72NmU3N2Q1YTQtZWMzMy00M2RiLTllMjAtZjgxMzk4ZmE3M2Yy/edit

Nu am idee care-s diferentele intre 2009 si 2011 sau daca se gaseste si 2011 free pdf pe undeva, ca nu apuc sa caut acum, imi pare rau.

Sorry ca nu apuc sa zic si pe FB, poate apuca altcineva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Dana: asa e si la noi pe zi, nimic nu e ok decat la san sau in brate, noaptea din fericire inca doarme. Am citit in doc-ul de pusee de la noi din google docs ca poate aparea si mai devreme puseul asta, de prin sapt 32, probabil la voi s-a grabit Noi suntem deja in saptamana 36 deci ne incadram perfect (nu-mi vine sa cred ca mai sunt cateva zile si are deja varsta extrauterina egala cu cea gestationala, eu am nascut la 36 sapt si 4 zile).
Dara: multu', tot mereu ne dai info utile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

De ce este periculoas#259; suzeta pentru b#259;ie#539;i http://ro.stiri.yahoo.com/de-ce-este-periculoas%C4%83-suzeta-pentru-b%C4%83ie%C8%9Bi234234234343.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Fetelor, ma simt la capatul puterilor, Gaza suge toata noaptea si ziua nu sta DELOC fara mine.. nu vb sa fiu in alta camera, ci sa nu-l ating non stop, chiar daca se joaca trebuie sa fiu fix langa el. SI acum, scriu cu el in brate..

Sunt chioara de somn, n-am mai facut un dus mai lung de 3 minute de cateva zile si nu-mi amintesc cand am mancat ultima data cu cutit si furculita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

off Dana nu stiu ce as putea sa zic sa te incurajez, sa fie de la dinti? cand l ai lasat in weekend cum de a stat fara tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Multumesc, Cristina
Nu cred ca e de la dinti, cred ca e puseul ala de care vorbea si Ronina. Om vedea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Cam bate vantul pe aici mai nou
Dana: vad ca e mai greu puseul asta ca celelalte de pana acum dar la noi a adus si o victorie cu el. Dupa 2 luni jumate de la inceputul diversificarii, am avut azi PRIMA masa completa de solide: 140 grame de iaurt E dublu fata de maximul mancat pana acum din orice. Multa putere sa ai si sa treceti repede peste, Bianca azi deja a fost mai umana decat in ultimele zile, in sensul ca a dormit o ora timp in care eu m-am odihnit. Ieri si alaltaieri a dormit doar cu sanul in gura peste zi, cum il scoteam cum era cu ochii mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Ronina, ma bucur enorm pentru performanta Biancai! Poate nu era pregatita pana acum pentru diversificare mandra ta.Va urez succes in continuare si cu alte alimente si pupam fetita.
Dana, nu stiu ce sa zic sa te incalzeasca un pic....macar mai e un pic pana in weekend si poate reusesti sa-ti umpli bateriile la munte
Va uram muuuuulte zile bune de-aici incolo si sa treceti lin si usor peste dinti si pusee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Yeeey, bravo Bianca!! S-o tii tot asa!

Miha, pe asta ma bazez si eu, ca vine weekendul si la munte oricum doarme muuult mai mult si mai bine. Basca, ii face si pofta de mancare ca noi in ultimile zile am cam regresat, abia mai papam 50-60gr.. vrem tzatza tooot timpul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Ioana felicitari pt progres.
Este normal sa bata vantul pe aici pt ca toate fetele care intrau regulat sunt acum pe fb. SI este ciudat sa postezi acelasi lucru si aici si pe fb pt ca citesc aproape aceleasi fete.

Mergi la inceput