FIV in Ungaria 169

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Flory,, regards to PK si alegerea ,sper sa fie buna ,insa am citit si de Dr.Tayfun -turcaleti,(de Acibadem am vazut si pozitive dar si negative cu RIF pe site-ri din UK), ok mi am zis sa mai dau o sansa la Buda si daca e un negativ din nou ,atunci Acibadem scrie pe fruntea mea,am ales Buda de data asta ,ca prietena mea are apartament si am unde sa stau pe toata perioada in Buda ,pana si pretul de la avion pina la drugs e mai ieftin ,de data asta am sa recurg si eu la IVF + ICSI ,si om vedea a zis orbul!
eu zic ,,dar asta e strict parerea mea ,daca exista ££££ sa mergi mai departe ca doar incercand o sa reusesti, stiu ca e foarte greu dar cand vad, ca si acu 5 minute gemeni de la un FIV al unei colege(Doamen dar ca dulci sunt) m as duce maine sa incerc din nou ....alt fiv & alt fiv

Va keep in touch!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Danii , de unde soareee? haa e un frigg brrr hai cu tea ala ,sa ne mai incalzim oleacutza
Enii, asa stai la caldurica si ai grija de tine

Hai Olimp hai Olimp!!! cat e beta,cat cat e?

ptr toate si ptr domnita Samirutaca mi-e dor de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Eni , pe burtic!! sa stai cuminte acasuca lasa munca ,daca poti sa ai pre maternal , good stuf si fara efort , grija mare de bebic!"

Jaguarito, ma vezi cu cescoaia de Tea si inca arat si spre Belgiuca deci cana e cu directie spre tine, da si aici e canci de numa dar macar a fost oleaca de soare , acu e negru adica sa intunecat , peste tat!!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetlor !

nu sunt foarte linistita , macar am sacpat de suspiciunea de SEU , nu am mai crescut nimic pe trompa se pare ca se resoarbe , macar de operatie am scapat .

sacul gestational din nou nu are forma fericita , nu e perfect rotund , nu se vede nimic in el , e cam gol,

doctorita zicea ca sarcina e mai mica decat 5sapt si 3 zile e pe la 4 sapt si 6 zile , sacul are 0,57 cm .

beta a crecut de la 4055 la 9265 , nu stiu daca e de bine sau nu ...

sunt oarecum linistita ca am scapat de operatie , dar nelinistica ca nu decurge totul cum trebuie , m-a trechemat luni la eco. a zis ca a crescut cam putin de vineri pana azi sacul de la 0,53 la 0,57 si ma nelinisteste forma...

doar DD poate hotara, oare sa incep clexanele ....? doamna zicea sa da , voi ce spuneti ?


pupici




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Mersi fetelor de aprecieri
Dani...chow chow e caine de apartament,asa ca nu e nici o problema in a o lasa singura acasa pe Alma.Dimineata ne trezim la 6, ii dam de mancare,apoi iesim pe balcon 10 minute sa facem miscare+nevoile uneori,apoi ne imbracam si plecam la job...pe la 7 fara un sfert...si mai venim la 16 acasa.Ea se joaca in acest timp,ca-i vad toate jucariile prin casa...si doarme cred...ca rautati nu a facut,mai degraba le face cand suntem si noi acasa
Olimp....spre sa vii cu vesti...sunt cu gandul la tine!
Dani...mie imi place ca esti "zapacita"...reusesti mai mereu sa ma bine-dispui.
Jaguar,Flory,Mona,Eni

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Olimp...vad ca am scris simultan
Eu zic ca va fi bine...beta mi se pare bun...si ca se reabsoarbe din trompa,si asta e foarte bine.Doamne ajuta....si da,eu zic ca poti incepe clexane!Daca nu,sun-o pe Avram,e draguta si-ti va spune ce e de facut!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Olimp draguta, da-i drumu cat mai repejor la clexane neaparattt..
In rest speram sa fie bine de data asta! hai fetita spor la injectat pooppp

Danii beut ceiutzul mercic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

jaguar , imi , am sa sun maine sa vedem cum facem cu clexanele , mi-e groaza de forma neregulata , sper sa nu imi faca probleme....

fetelor nu vi se pare ca beta e cam mare ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Olimpcat ma bucur.eu zic sa incepi clexane cat mai repede.
seara faina tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Olimp scumpita scuze de intarziere, eu iti zic ce mia zis si mie Dr Avram clexane de la transfer 0.40 , asa ca da i bataie nu mai astepta ai mutatii deci pe cai , beta mi se pare bun tare as merge si pe mana altcuiva , zic nu dati cu bolovani dar a 2 opinie ar fii bine venita, si sa ti vada trompica din nou si altcineva , ca sa fii sigura ca e unul da bun!!! Pupici si fii tare !!!

Imi , d apoi zapacita am fost de cand ma stiu , dar si cand ma apuca bolonciagu, apoi fereste
Suna bine ce zici cu Alma deci nu ar fii tragedie nici pt mine , ca aici astia s tare in clanta cu cainii ca sa nu stea singuro ca sufera ,bla bla...
Mai stau un pic taxe alea alea,si mi trimit clientii cata case, ca m as culca si eu ca maine e numai marti offf ! Noapte buna Doamnele mele!!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput