FIV in Ungaria 169

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

'Neatza fetelor

Olimp...te astept azi cu vesti bune!Tin pumnii si ma rog ptr tine,sa fie totul OK!

Pooooop toate fetele...sunt prin zona,dar fara noutati!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

fete...,

Am mai trecut si eu pe aici,
Olimp...uite ca atunci cand ziceai ca abandonezi "lupta" asta pentru bebe iata ca cel de sus a spus altfel si desi nu este usor sa trece prin ceea ce treci tu...eu zic ca o sa fie totusi cu final fericit...azi ma rog pentru tine sa se poata face ceva sa elimini sarcina dupa trompa si sa o poti duce cu bun final pe cea uterina si fiboamele sa stea cuminti fara sa mai creasca....,
Jaguar.... care sunt planurile pentru noul an....
Dany.... si asteptam vesti minunate de la intalnirea cu PK si nu numai...pot sa te intreb cate FIV-uri ai facut la Zadori? si de ce ai mers numai pe mana lui??? (dk nu vrei sa raspunzi...no problem...)
Mona...capul sus ca tu nu esti asa...
Eni...cum evolueaza sarcina???
Garofytza...tu incotro???
Imi..., cum asa nici o veste? nici un email nimic de pa PK...scrie k poate are multe altele pe cap si o fi scapat sa te treaca pe tratament...a stiu...o sa vezi targul de Craciun din Budapesta...pai sa fie un Mos Craciun/Nicolae cu darul cel mai drag

Hei...observati ca toate mesajele mele sunt k "????", nu luati in seama daca am trecut dincolo de limita privatiunii...

Va imbratisez cu drag....

_

FIV1 Szeged-2011_nereusit
FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Flory...cred ca am scris...PK mi-a scris,si o lasam pe decembrie...deci sunt in stand bye...Ziceam ca-mi convine si mie asa,ca pe Alma nu o pot duce inainte sa termin schema de vaccinare...si asta va fi chiar la inceput de decembrie.

Dani...dorinta ta e porunca ptr mine

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiderio spune:


cu mare intarziere, va anunt si eu ca am nascut in 28 iunie, o fetita pe nume Ana; va doresc tuturor sa aveti parte de acest sentiment minunat, care pentru multe dintre noi vine dupa ani si ani de asteptari, tratamente si multa speranta si incredere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Felicitari Desiderio, sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

hello fetelor
Imiii woww ce minune frumoasa ai tu acolo
Desiderio felicitari! sa va traiasca Ana si sa fie sanatoasa!
Olimp soo surprizele se tin lant,,,Doamne ajuta sa se rezolve cu SEU, iar sarcina din uter sa evolueze bine! cat e betaa azi?
Flory imi pare bine sa te revad pe aici,,cum esti?
Eu,,pauza,pauza...
Mona hai capul sus!
Eni bravo ptr bum-bum,sa fie bine pana la termen!
Goofy ce mai faci?
Daniiheyy haa tinem pumnii ptr ce urmeaza!

sa avem o sapt linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Salut fetele mele dragi,

Va pe toate,

Desid, sa ti traiasca Ana sa fiti fericite si sanatoase , e deja domnisoara!!
Floryma, deci mi am pus ocherii si vad la semantura ta exact ce am eu , crezi ca ti am dat raspunsul NUUUUU!, ok ca sa nu intru in polemica cu subiectul Zadori nu neaparat toata clinica, pt mine special nu s-a ridicat la nivelul meu, sunt asa de special in RIF ca el nu stia cum sa ma ajute, ((teste& steroizi etc) (asta ca sa ma fac inteleasa in sensul fr.. al cuvintului)deci doar £££££££, si intr-un cuvant cozile si felul de a raspunde la un pacient care te a platit sorry ca m am prostit de 2 ori, not again !!! De ce am ajuns la Szeged pt ca prietena mea a reusit din prim FIV avand si tiroida , si mi am zis ca merita de la Buda inca cateva ore de condus pina la Szeged, se pare ca nu! gata promise am terminat!!

Imi vreau sa tii poza cu Alma pe profilul tau, e super fain , hubby-ul meu a zis ca sa te intreb cum te descurci cand esti la munca??of ca mi vine sa profilul!!

Revin oleaca mai incolo ....e bolonciag aici!!


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

hei...,

Imi..., am uitat total informatia cu FIV in luna lui mosul, de unele info mi-au trecut pe langa ureche....,
Jaguar..., cum pauza, pauza...un nou an, noi planuti,
Dani...alegerea lui PK este una de nota 10 insa in probleme de RIF parca am citit ceva de Tayfun-Acibadem...acum imi pun si eu intrebarea...oare si la mine e valabil?...rezultate la stimulare cat de cat ok...embi spre ok caci au fost ajutati(ICSI)...insa rezultat zero.
Mie imi este si frica sa merg mai departe...dar poate timpul o sa isi spuna cuvantul si intr-o buna ziam sa o iau de la capat...

aspirante, veterane, burticute si mamici&,



_

FIV1 Szeged-2011_nereusit
FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

No ca am revenit , si sunt in pauza de masa asa ca la chat !!

Olimp , hai cu pozitives si un beta mare ,si daca ai putere sa ne spui cum sta treaba, ma rog pt tine si pt bebeu!

Flory ,sorry ca poate m am abatut de la subiect am facut 2 Fivuri la Szeged in 2010&2011

Mona , ,si daca a si putea sa ti dau tot optimismul meu , ca or sa fie si vremuri mai bune !

Jaguarito, mama ce faci stai la soare ?? ca e cu dinti aiciuca, sa ti aduc o cafeluta,sau preferi un english tea ??

Eni ce face burtica???

Deja ma gandesc la gulas si la niste bukte cu branza dulce mai mult decit la nea PK ,sorry ca sunt tare dilie, sper sa revin la o seriozitate maxima cand ajung acolo, vreau sa cred ca am sa vin mai pozitiva decat ma duc, si sa intru in focuri cat de repede ca daca nu ma racesc ca si raciturile de craciun sau cum i se mai spune no ca mi vine doar in maghiara sa zic...
Tare va multumesc ca ma sustineti !!!
Hai fetele ca e doar luni
Va pe toate si sa avem o dupaamiaza cat se poate de neenervanta ma refer la munca!!



5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Daniela...azi avem 7 saptamani,bate inimioara,e bine...sper sa fie bine pana la sfarsit
eu stau acasa in concediu de risc maternal,..nu am vrut sa mai risc nimic,pentru ca am un loc de munca care este nefavorabil in sarcina,probabil voi sta acasa toata perioda,dar nu ma plang,nu ma plictisesc nici acasa...e ok.
Olimp...am emotii pentru tine...sper sa vii cu vesti bune

Mergi la inceput