**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana la noi nu o sa auzi de rulada de pui sau mai stiu eu ce feluri de mancaruri de genul asta deoarece sunt 2 femei la bucatarie una gateste cealalta spala vasele sau o ajuta la bucatarie.
Parintii nu au spus la sedeinta nimic de meniu au spus doar ca nu le convine dar nu vin cu sugestii de meniudar asa sunt oamenii.
In week-end nu stiu ce sa gatesc habar n-am .
Astazi am o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana legat de excel nici nu am posibilitate sa exersez deoarece nu am ce sa exersez adica nu am ceva in care sa lucrez(ma refer un document)sau ceva de acest gen.
Era mai usor sa invat daca lucram zilnic in acest program greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana la noi nu o sa auzi de rulada de pui sau mai stiu eu ce feluri de mancaruri de genul asta deoarece sunt 2 femei la bucatarie una gateste cealalta spala vasele sau o ajuta la bucatarie.
Parintii nu au spus la sedeinta nimic de meniu au spus doar ca nu le convine dar nu vin cu sugestii de meniudar asa sunt oamenii.
In week-end nu stiu ce sa gatesc habar n-am .
Astazi am o

http://alinahandmade.blogspot.com/


Pai ar fi culmea sa propuna parintii . Gradinita noastra are "ajutorul" unui medic nutritionist care se implica in alegerea meniurilor pentru copii. Nu se repeta niciodata un meniu de 2 ori intr-o saptamana. Nu stiu, faci cum crezi, dar la o viitoare sedinta ar trebui sa deschizi subiectul asta, mai ales ca 13 RON e "foarte mare" in comparatie cu meniurile oferite . Taxa nu se justifica.
Eu bucataresc curcan .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana legat de excel nici nu am posibilitate sa exersez deoarece nu am ce sa exersez adica nu am ceva in care sa lucrez(ma refer un document)sau ceva de acest gen.
Era mai usor sa invat daca lucram zilnic in acest program greu.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Ai exemple in carte sau intocmeste-ti un document in excel cu datoriile lunare pe care le ai. Eu asa le am transpuse . Cu ocazia asta poti folosi tabel si formule.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si la gradinita la Delia meniul e intocmit de un nutritionist dar degeabaam nfacut niste ciorba de perisoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

hello.. mai e cafea? parca as bea si eu una la miezul zilei ..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop
Ce bucataresti in we ?



_

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**


noi facem sarmalute si salata beouf (asa se scrie, nu?) pt noi, adultii .. iar pt copii , pilaf cu carnita.. si poate punem si de o ciorba duminica .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Maine ma duc sa platesc gradinita Deliei pe luna octombrie adica 116 lei cu tot cu optionalele.




Alina, eu am platit azi (doar) optionalele 56 lei. 28- engleza si 28- jocurile educationale. Voi ar fi trebuit sa platiti mai putin daca Delia a mai lipsit in luna octombrie. La noi se calculeaza in functie de prezenta. Nu exista o taxa lunara.. asa mi se si pare normal. E 8 lei sedinta pe saptamana.. daca merge de 2 ori intr-o luna plateste 16 lei.. daca nu merge deloc nu plateste, clar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

La noi optionalul e 4 lei sedinta(engleza 4 lei, pictura 4 lei si dansul 4 lei)ptr 3 sedinte(2 engleza si 1 pictura platesc 12 lei)plus mancarea pe 8 zi 104 lei asta este totatlul.
Eu vreau sa fac niste pilaf taranesc dar sper sa vrea si mamaacum sunt in show-uri cu al meu ptr un motiv de rahat(scuzati expresia)dar asa este el nu lasa de la elce vioata de cacat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Salutare Nyny ! Merge si acum...
La noi engleza e 8 RON/luna. In cazul in care copilul lipseste o luna intreaga nu se plateste dar daca nu se duce cateva zile se plateste integral.
Eu m-am hotarat la ciorba de perisoare, gulas de porc pentru omu' si socrela si pentru noi rulada de curcan umpluta cu garnitura de legume la cuptor, desert prajitura cu mere .

Alina, asta-i viata...cu suisuri si coborasuri . Va trece si asta...

Mergi la inceput