**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Eu ma pregatesc de plecare...direct la Lidl pentru niscaiva cumparaturi.

si we placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

bun seara,
am mai terminat cu o petrecere, a fost foarte frumos( ptr. ei copii)noi parinti am stat la barfeeee.

Am ajuns la concluzia ca fiimea chiar face ceva la gradinita.
La noi optionale sunt asa:
- revista pipo 6 ron pe luna,
- engleza - 16 ron( 4h pe luna impartite in 1/2h- luni si joi)
- dansuri - 16 ron( la fel impartite in 1/2h marti si miercuri)
daca copilul nu frecventeaza cursurile( este bolnav sa ceva....) nu se platesc.
Separat mai mergem la palatul copiilor sambata la grupa de piticoti fac teatru, am renuntat la franceza fiindca eu nu stiu franceza si nu puteam sa o ajut la conversatie
Iar luni si miercuri de la ora 17 pana 18h mergem la sala de dans si iarasi facem miscare, acolo plateste tati, fiindca pe el la vrajit, fiindca nustiu care fetita acolo merge si vrea si ea, nu este foarte scump este 70 ron/luna .
Sa stiti ca nu trag eu de ea, sa o duc plangand, ma duce ea pe mine plangand fiindca trebuie sa stau pe la usi.
Ce ma bucur din toata plimbareala acesta este ca , si-a imbunatatit pozitia corpului si este mai sociabila, mai comunicativa.

Hai ca m-am laudat suficient , ma duc sa fac bagaje, ce stiu eu mai bine.

WE PLACUT





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

pentru toata lumea, va astept la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata Alina! Am trecut doar sa te salut ! Am inceput ziua in forta asa ca o sa mai intru cand mai termin din treburi.

O zi buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu o sa fiu asistenta azi ca al meu sot este racitsi sta acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

So...I'm back...

Denisa, puiutei dansarete! De data asta pe unde v-ati plimbarit ?

Alina, sanatate sotului ! Ai grija sa-si revina cat mai rpd .

Vin dupa un "vikend" istovitor . Daaaarrr, vineri am fost ca fetele la hair stylist , ne-am tuns amandoua si eu m-am si vopsit, ce bine a fost la masaj.... Deci bella si charmanta m-am inhamat sambata la neshte munci...am bucatarit, si-am incercat cat de cat sa mai finalizez din curatenia de toamna, n-am terminat-o nici acum . Asta e... fac cat pot, ma dor toate osicioarele si buricele deshtelor de la atata frecat . Mai am bucataria, sper ca azi sa o dau gata si urmeaza sa asez covoarele, sa le curat si sa cicalesc familionu' sa pastreze curatenia. E "grele" rau cu muncile astea "caznice" ce sa fac daca nu mi-s o lady, chemam echipa de soc si gata....
In rest, vineri la gradi mi-a crescut pipota-n mine . Au avut de modelat si pictat crizanteme. Bianca m-a incantat cu lucrarile ei , dragutza mea, draga ...

Voi ce-ati mai facut? Tatiana, Nyny, Doinita, Magdalena...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu am fost la piata, a facut al meuy sot in week-end o friptura la cuptor din carne de porco sa vreau sa ma tund bob, o sa imi fac manichiura si pedichiura
Astazi am tras repede un in baie , am bagat la .
si o s avad eu ce mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Chiar aveam nevoie de o ptr ca ma simt asa daramata al meu sot s-a intors astazi la munca,astazi nu fac mai nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Chiar aveam nevoie de o ptr ca ma simt asa daramata al meu sot s-a intors astazi la munca,astazi nu fac mai nimic

http://alinahandmade.blogspot.com/


Pai ce mai astepti...be my guest . De ti s-a intors al tau sot la munca, inseamna ca-i mai bine, sanatate multa ! Ti-ai facut mani, pedi si bobul ?
Cat asteptam sa mi se deschida pagina ma tot uitam la oul in forma de inimioara..., mi-am adus aminte ca am luat vineri un set de forme de la Lidl . De abia astept sa le folosesc .
In rest...ieri n-am avut nici un spor la finalizat curatenia , cand am ajuns acasa aveam balconul plin de rufe, am tras o mica disputa cu socrela si...m-am linistit...astept sa se usuce acum ca fapta-i consumata.... Ce m-a are o scama pe sistem cu rufele, una-doua ...roza a devenit rosie....

Mergi la inceput