**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Maine ma duc sa platesc gradinita Deliei pe luna octombrie adica 116 lei cu tot cu optionalele.
Astazi am facut putin dinm fiecare sa nu imi ramana prea multe pe ziua urmatoare.Cand se trezeste Delia vreau sa fac o carte cu activitati.
App de plicticlick il avem si noi cumparate foarte interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Maine ma duc sa platesc gradinita Deliei pe luna octombrie adica 116 lei cu tot cu optionalele.
Astazi am facut putin dinm fiecare sa nu imi ramana prea multe pe ziua urmatoare.Cand se trezeste Delia vreau sa fac o carte cu activitati.
App de plicticlick il avem si noi cumparate foarte interesant

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, ! Ai vazut ca se rezolva ! Asa de mult aveti de plata? La voi cat e taxa pe zi? Ufff...e cam nasol cu optionalele astea, se duce/nu se duce taxa lunara e aceeasi.... Piticlick e interesant dar mi se pare cam greut pentru ei. Intr-adevar sunt incantati de jocuri dar cum sunt ei asa de "nelinistiti" nu prea sunt atenti la ce spune Piticlick. Aseara Bibilina a cules baloane . Ma gandesc ce-o fi facut azi la english, incurca mother-ul cu father-ul , e normal , ca doar tati a avut grija de ea de la 7 luni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si asta doar ptr 8 zile de mers la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Inchei ziua spunandu-va: Noapte Buna

Fiindca am limba cravata si piticoata topaie prin casa, i-mi spune: dormi tu mami ca eu ma mai uit la scooby doo, o las sa se uite ptr.ca ,la finalul fiecarui episod se desconspira personajul(fantome si tot felul de aratanii), mereu i-mi spune : nu mie frica fiindca este un om mascat si asa nu am probleme cu frica de intuneric.

MarianaPop noi cand facem baie si stam pe wc vorbim in engleza, probabil atunci are ea chef fiindca in rest i-mi spune nustiu, este la perioada de nustiuma dispera, cand o intreb ce ai facut la gradi? nustiu, ceai facut la dansuri? ce-ai facut la palat? , nustiu toate se termina in nustiu, aflu tot cand se joaca de-a gradinita cu papusile si ma prefac ca sunt si eu o papusaastai singura modalitate sa aflu.
Si a ta la fel face?

alina_satena mama lor de bani , fiindca toata viata alergam dupa ei si ne invartim in jurul lor, i-mi este lehamete cand incep sa apara facturile si trebuie sa le platesc.

Noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Poftiti la !

Denisa, ! La fel e si la noi. Biculina cand nu vrea sa spuna imi zice "nu stiu", da' nu stiu" sau "am uitat" . O las in pace pe moment si dupa aceea imi raspunde . Observ ca si voi va culcati destul de tarziu.... Nu se culca pana nu vede nshpe viedoclipuri, generatia buhuhu , si bineinteles ca dimineata te rogi de ea sa se trezeasca .

Alina, 8 zile ? Scump, doamna, scump ! Noi am platit 184 RON pentru toata luna inclusiv 1 optionala. Pacat ca serviciile oferite nu sunt conform tarifelor ! Ai PM (n-am reusit sa ti-l trs. ca mesaj nou asa ca am apelat la unul mai vechi).

O zi excelenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana mersi pentru .Ms ptr PM.
La noi taxa pe zi este de 13 lei, deci am 8 zile de plata *13= 104 plus ca a facut de 2 ori engleza si o sedinta e 4 lei, odata pictura iarasi 4 lei s-au facut 116 lei.Pe luna platim 300 de lei doar mancareasi mancarea nu e foarte ok dar asta este.
M-am trezit asa ragusita cred ca ma pandeste o raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana mersi pentru .Ms ptr PM.
La noi taxa pe zi este de 13 lei, deci am 8 zile de plata *13= 104 plus ca a facut de 2 ori engleza si o sedinta e 4 lei, odata pictura iarasi 4 lei s-au facut 116 lei.Pe luna platim 300 de lei doar mancareasi mancarea nu e foarte ok dar asta este.
M-am trezit asa ragusita cred ca ma pandeste o raceala.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Ufff...am vrut sa scriu mai devreme dar n-am reusit sa ma "smulg" de la munci . Mi se pare mult 13 RON mai ales ca spui ca mancarea nu-i grozava . Folosesc firma de catering sau gradi e dotata cu bucatarie? Offf...scapi de una dai de alta...imunitatea.... Ceai caldut cu lamaie si miere, decasept. Sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Gradinita are bucatarie proprie, dar ei mananca varza(salata de varza cu morcov si marar, salata de varza, varza cu carne sau cu piept de porc)asta cam de 3 ori pe saptamanasi multe alte lucruri, supa rar, ciorba se repeta in fiecare saptamnana aproximativ.
Am gatit repede o tcana cu aripi de pui cu legume mexicane si niste spanac
Mai strang putin prin camera si apoi sa ma apuc sa citesc din cartea cu wordul.k excelul nu e de mineca sunt prea proasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

sunt calde si va asteapta la o .
Aseara am vazut o stire la kanal d cum ca in Bucuresti exista un"om"carer violeaza fettitem-am ingrozit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata Alina! Chiar doream o cafea .

Subiectul de ieri : nu e in regula cu meniul, mai ales ca dati o caciula de bani . Ar trebui sa mai discutati intre voi, parintii, varza si iar varza...vai de stomacelul copiilor . La noi se afiseaza meniul saptamanal inclusiv gramajele; este variat si au si preparate "deosebite". Iti dau exemplu cu ce au mancat ieri: mic dejun - ceai si un sandwich cu cascaval, pranz - ciorba de zarzavat, rulada de pui cu garnitura de paste si sos de rosii, salata de castraveti, banana, dupa amiaza - iaurt si o felie de chec .
Daca Excel-ul l-ai perceput ca "imposibil de invatat" atunci nu cred ca-l vei aprofunda usor . Ti-am spus si-ti repet, degeaba citesti carti, principalul lucru este sa exersezi prin aplicatii cat mai multe.

Doamne fereste! Ce crezi ca-i singurul ? Pe astia i-as castra chimic fara anestezie si la urgenta, fara a astepta verdictul tribunalului.

Ce bucataresti in we ?



Mergi la inceput