Buburuze de mart-apr2013(7)!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

eu azi am stat acasa- dispensa de gravide sa traiasca. e super bine ca ne putem lua 2 zile libere pe luna fara sa omoram de tot concediul de odihna . saptamana viitoare avem morfofetala si abia asteptam.

20 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Hello burtici si bebei!

Eu de azi sunt la program de 6 ore la lucru, nu ma mai trezesc la 6 dimineata!!.
Cu toate astea nu ma odihnesc mult mai mult pentru ca am inceput masterul si am 3 zile/saptamana pana seara la 9.

Controlul de saptamana asta m-a linistit, nu ma mai stresez cand lumea ma intreaba "de ce ai slabit?" "sigur esti gravida? deja 14 sapt? nu se vede"... pentru ca stiu ca bebe e bine si eu imi dau seama ca burtica mea creste (chiar daca pentru alti nu e sesizabil).

va pup, va doresc un weekend minunat! Fara greturi, dureri de burtica, doar miscare de bebe!



14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nicole, cum ai facut sa lucrezi numai 6 ore pe zi? Adeverinta de la medic sau cum?
Mie toata lumea imi spune ca am burta prea mare pentru 15-16 saptamani dar eu aveam burta si inainte ca si 1 kg daca ma ingras vreodata in viata asta ala tot numai pe burta se pune.

15+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara burtici!!!!

Ce faceti???

Eu ma bucur ca e vineeeerrriiiiiiii
M-a cam obosit serviciul saptamana asta,mai ales ca am avut de recuperat si munca ramasa cat am fost in concediu medical

Ma bucur ca citesc vesti bune de la DT-uri si ecoTot asa sa o tinem in continare
Nicole ce bine ca ti-ai redus programul.Si eu as putea, insa din pacate firma la care lucrez are sediul undeva la iesire din oras .avem transportul asigurat de ei si nu asa avea cum sa plec mai repede sau sa vin mai tarziu.Alte mijloace de transport nu sunt iar cu masina mea sa merg in fiecare zi nu prea se merita
Emilia cred ca de la ginecolog iti trebuie hartie.

Si eu am burtica destul de maricica,toata lumea m-a laudat la serviciSa vedeti cum creste ficatul in mine de mandrie.Adevarul e ca si mie mi-o placeLuni mergem la eco

Va pup pe toate!!!!!

Cosmi 15+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Emilia, am dus de la ginecolog (se poate si de la med de familie) o adeverinta prin care recomanda reducerea programului de lucru la 6 ore (nu a scris motivul, ci doar sarcina). Impreuna cu asta am dat o cerere prin care solicit reducerea programului si spun exact intre ce ore voi fi acolo, eu prefer sa vin mai tarziu dimineata, imi era teama ca daca aleg sa plec cu 2 ore mai repede, aproape zilnic va aparea ceva. Nu e cu mult diferit de anuntul pe care l-ai facut angajatorului ca esti insarcinata.

La noi e amuzant, cei de la Resurse umane sunt disperati, suntem vreo 4 gravide deja si noi tot facem misto ca e ceva contagios si ca vor mai aparea si altele...


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Cosmi, si eu vreau sa se vada un pic burtica, dar e inca destul de micutza. Eu am si slabit un pic, burtica nu aveam deloc inainte (la mine grasimea se pune direct pe fund)si diferentele sunt probabil relativ mici. Eu port deja de vreo 3 sapt pantaloni de gravida pentru ca pantalonii mei vechi, stransi pe talie ma jenau.

Multa lume ma compara la lucru cu o colega care are o sapt mai mult ca mine si are o burtica marisoara, o tanti mai frustrata de felul ei m-a si compatimit ca fac un copil mic si slab... rautati din astea, deja disperam.
Doctorul m-a linistit ca totul e bine, sa imi vad de treaba :)

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna seara burtici! Azi a fost cu treaba prin oras si casa.A facut vniste placinte cu dovleac asa cine doreste sa-si ia o bucata macar virtual.
Tusferi intr-adevar incerc sa a incredere in doctorul eu.E un doctor foarte bun si cealalta sarcina tot el mi-a monitorizat-o si tot cu el a si nascut fara sa-i dau nici o spaga. Doar consultatiile de la privat le-a platit.
Cosminutza felicitari pentru eco si DT bun!
Nicole felicitari pentru scurtarea programului obtinuta! Conteaza foarte mult! Nu stiu cum ar fi la lucru in sarcina asta ca asa sunt de somnoroasa in continuu!
Va pup fetele pe toate !
Maine de dimineata incepe din nou distractia cu reparatia in bucatarie!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
17 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La capitolul burta, da se vede, dar nu as zice ca mai tare ca data trecuta cu toate ca sunt la a doua sarcina, nici de pus nu a pus inca ft mult, dar ai este vreme.
Data nasterii mele este : 9 iunie 1983. Scuze de intarziere.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
17 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna fetele, va doresc un weekend calduros si linistit!
pup pe toate

de Robert Andrei(18.05.2009) si 17+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Felicitas, esti nascuta la fix o luna dupa mine
Multumesc pt informatiile legate de reducerea programului. Ma bate gandul sa fac asta candva in Noiembrie ca se apropie iarna si frigul si zapada...

15+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput