Buburuze de mart-apr2013(7)!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Hello burtici!!!!

Eu azi am avut program administrativ

Felicitas tre' sa-mi dai de beut ca ai incurcat borcaneleEu luni ma dc la eco si fac direct triplu test
Lasa nicole ca o sa se vada si la tine,sa vezi cum ne facem toate mai incoloImportant e sa fie bebelasi sanatosi

Va pup pe toate si va doersc o seara frumoasa!!!




Cosmi 15+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Buna seara burtici!
am intrat ca sa va povestesc pe scurt experienta mea cu vopsitul din seara asta.
Am preferat (totusi) henna - am gasit intr-un magazin de naturiste henna 30 de min. Mi-am luat cafeniu (e apropiata de nuanta mea de par) am amestecat-o acasa cu cafea fierbinte (am citit pe net) am facut o pasta de o culoare... oribila, dar cu un miros acceptabil (ceai verde). Am stat cu ea in cap 50 de min (desi pe ambalaj scria 30-40).

Culoarea (desi e mai inchisa decat mi-as fi dorit, sper sa se mai oxideze si sa se mai deschida un pic in zilele urmatoare) a acoperit binisor firele albe, e uniforma si foarte stralucitoare.
A fost o surpriza placuta (eu eram vopsita cu vopsea clasica) si o experienta nu chiar asa de inspaimantatoare cum ma temeam (sa patez prin baie, sa puta etc). Din punctul meu de vedere, mirosul de amoniac e mult mai intepator si deranjant.

Pentru mine e o alternativa buna la vopseaua clasica. Daca si data viitoare (peste 4-6 sapt) iese la fel, atunci ma reorientez


Va pup pe toate!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna burtici!!!!

Ce liniste pe aici.Leneviti asa-i?

Noi ne-am botezat azi nepotica,care e o scumpa si o cuminte
Nicole ma bucur ca momentan esti multumita de hena

Va pup pe toate!!!!!

O seara faina!!!!

Cosmi 15+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Am pus o poza cu burtica pe contul comun.Va invit si pe voi sa pune-ti poze sa ne cunoastem mai bine.Pt parola "strigati" si v-o trimit.

Cosmi 15+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza burtici!!!

O zi frumoasa!!!!

Cosmi 15+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicole_tm

Emilia, am dus de la ginecolog (se poate si de la med de familie) o adeverinta prin care recomanda reducerea programului de lucru la 6 ore (nu a scris motivul, ci doar sarcina). Impreuna cu asta am dat o cerere prin care solicit reducerea programului si spun exact intre ce ore voi fi acolo, eu prefer sa vin mai tarziu dimineata, imi era teama ca daca aleg sa plec cu 2 ore mai repede, aproape zilnic va aparea ceva. Nu e cu mult diferit de anuntul pe care l-ai facut angajatorului ca esti insarcinata.

La noi e amuzant, cei de la Resurse umane sunt disperati, suntem vreo 4 gravide deja si noi tot facem misto ca e ceva contagios si ca vor mai aparea si altele...


14+




cate zile te-au instiintat ca ai dreptul la reducerea programului? si eu am vrut sa recurg la reducerea programului dar legea spune ca ai dreptul doar 30 de zile si am preferat sa le las mai spre iarna.

20 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

vin cu o corectie - nu exista limitare la 30 de zile. cel putin in ultima varianta a legii.am sa ma interesez si la ITM otutsi ca sa nu am vreo surpriza neplacuta.


21 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata burtici!
Emilia partea frumoasa este ca vom sarbatori zilele de nastere cu bebicii in brate. Mie imi place ca o sa am al doilea bebe pana in 30 de ani.Intotdeauna mi-am dorit sa fiu mamica tanara, dar nu a aparut printul potrivit. Da si asa e bine, pentru ca pe de alta parte mi-am terminat studiile si am calatorit foarte mult. Chestii care acuma cu familia in carca nu mi le mai permit si nici nu as putea sa le ai fac, poate doar mai tarziu.
Ieri am fost la manastirea Prislop la mormantul parintelui Arsenie Boca si la castelul Corvinilor la Hunedoara, iar la sfarsit am cinat la un restaurant cu specific turcesc. Am mancat mancare traditionala de a lor: picanta, dar foarte gustoasa. A fost o zi obositoare, dar frumoasa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
17 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cosminuta -fac cinste cu ce vrei tu cu mai putin sau mai mult alcool . Asteptam vesti de la eco si sa va fie de bine increstinarea nepoatei. Sa va creasca mare si sanatoasa!


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
18 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Am schimbat si semnatura. Azi intram in saptamana 18. Doamne ajuta sa ajungem cu bine pana la final!
Nicole- ma bucur ca esti multumita de noua vopsea.
Cosminuta-promit sa fac poze la burtica si le astept pe cele de ieri din excursie si pun si eu pe picasa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
18 saptamani+

Mergi la inceput