Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Salutare!
Eu joi, am simtit cam ce simtea Floric ca-i vine sa-i faca copilului aluia ce-l musca pe Rares. Numai ca pe al meu nu-l musca, ii invineteste picioarele de la genunchi in jos. Ne miram ca prostii de unde naiba aduna cate 10 vanatai, multe si marunte, pana mi s-a aprins beculetul ca l-am vazut pe unul ce a incercat sa-l loveasca intr-o zi, iar copilul imi tot spunea cand il intrebam cu cine s-a jucat, ca nu cu Uca ( Luca), ca Uca e rau, dar de ce era rau, nu spunea. vineri m-am dus si i-am spus frumos educatoarei care-i oful meu, avem o saptamana vacanta in care ni se vindeca vanataile, lunea de dupa vacanta ii amintesc sa fie atenta si daca iar se intoarce vanat imi exprim nemultumirea mai zgomotos. Si are ala micu si niste papuci cu talpa tare tare( slapii aia cu talpa din pluta, doua barete cu curea deasupra si sub pluta, jos de tot, un plastic tare tare, sigur ii stiti)! Sa fie cu ochii pe ei cand sunt unul pe lamga altul, sa-l mute din grupa pe al meu, sa-i repete la ala micu( peste 4 ani, v-am spus ca nu-s pe grupe de varsta si la panoul incepatorilor n-are poza, deci e de ceva vreme in gradi) ca n-are voie sa dea cu piciorul, sa-i puna pe parintii aluia sa-i dea niste clogsi macar, ca-s mai moi, mi-e egal ce masuri iau, dar nu gasesc normal ca in 4 zile sa imi vina copilul acasa complet vanat pe ambele picioare. zic 4 zile, pt ca joi m-am prins care-i cauza, iar cu o saptamana in urma fusese bolnav, deci vreo 10 zile nu se intalnisera.

Silvi si Ramo, e cumplit prin ce ati trecut, bine ca sunteti bine si voi si ai vostri!
Petra, bine ai revenit sau ce bine ca ai mai trecut pe la noi? Cum sa zic? Ca si Mihaela din gl si Shasa si Curea, toate au zis ca isi fac timp si mai scriu, dar...s-au retras din nou. Bine, Curea a mai scris, sunt nedreapta.

De craciun al meu vrea angry birds. Gresesc! L-a intrebat barbatu-meu daca nu mai bine il aduce mos Craciun si a zis ca nu, mai bine il luam noi. Ce-i sigur, e sigur!
Eu vreau sa-i iau jocuri. De jucarii e plina casa, nici n-as sti ce sa-i mai iau. plus ca se plicti candva de ele. A primit de la varu-sau o plasa mare plina de sine si trenuri. le-a insirat prin casa, 3 zile s-a trezit la 5 jumate dimineata sa se joace cu ele si apoi ne-a zis sa le strangem si gata, nu le-a mai cerut. A primit tot d.e la varu-sau un Kettcar. vreo 3 saptamani n-a facut 3 pasi fara ala, apoi gata. Asa ca eu sunt focusata pe jocuri.
Vai cat pot sa scriu! Mai spun 2 chestii si gata. I-am luat un joc, declarat de majoritatea celor ce l-au cumparat de la'amazon o mare prostie. Barbatu-meu are aceeasi minunata parere, dar eu si Keutu ne distram cu el. E un elefant ce sufla pe trompa niste fluturasi de panza si noi cu palete din alea de prins fluturi, ne straduim sa-i prindem. Nimic inteligent, dar la ceva ne-a folosit, ca in prima zi nu reusea sa prinda mai nimic, apoi a inceput sa cordoneze tot mai bine privirea cu mana si deja prinde destil de multi.
S-a trezit piticul, ati scapat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Ne-am intors de la echo sanatosi voiosi voinici! Bebe are 435g, si e in grafic! Colul e lung si inkis, placenta e tanara si ferice! o artera un pic mai "rezistenta", dar cica nu e kiar de speriat.

Adela a fost suuper-incantata ca l-a vazut pe bb si ca am sarbatorit la niste cumparaturi rosii!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Noi am terminat pregatirile, in principal organizatorice ca de restul a avut mama grija , Ada a incdercat draga de ea sa doarma, a numarat pana si oi ca asa a vazut ea la Pingu dar nu s-a putut asa ca acum mananca stafide si eu ma rasfat cu inca o cafea si apoi trebuie sa ma gandesc cu ce ne imbracam noi fetele


Anaan, hai ca ai fost tare !! pana la anu' drept e ca e cam mult, de Craciun numai bine ! ce de-a activitati ai avut azi
Cu ordinea in dulapuri, ma bucur ca am facut-o acum 2 saptamani, a durat toata dupa-masa, bine casa era vraiste iar eu povesteam cu Kea pe mess, na ce sa-i faci toate la randul lor ?!



Mada, bine ca-i bine !!


PetraTudor, sper ca nu dezertezi iar acum !! si ne vedem la petrecerea de Craciun, da ?!!


Azi am vorbit cu Cami , vai ce bine e cand totul se termina cu bine, abia astept sa o strang in brate pe Iulia, trebuie sa ne sincronizam acum cand merg la Timisoara din nou




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Noi am terminat pregatirile, in principal organizatorice ca de restul a avut mama grija , Ada a incdercat draga de ea sa doarma, a numarat pana si oi ca asa a vazut ea la Pingu dar nu s-a putut asa ca acum mananca stafide si eu ma rasfat cu inca o cafea si apoi trebuie sa ma gandesc cu ce ne imbracam noi fetele



Si eu tot la cafea! Apoi as mai trebalui ceva... dar nu stiu exact ce, ca sunt atatea de facut si mie mi-e o leeeeeeeeneeeeeeeeee!!!

Distractie placuta!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Am intrat sa spun ceva dar de cand tot citesc nu mai stiu ce sa zic si cui. Asa ca ... doar

Petrecere frumoasa si La multi ani, tati de Ada!

in rest, prin casa si cu munca.

Kea, imi pare rau. Te inteleg. Poate s-or potoli cumva copiii astia. La noi, muscatoarea inca nu s-a potolit dar multumesc lui Dumnezeu ca nu s-a mai dat la Rares. Cumva ce ma bucura (e mult spus) e faptul ca acei parinti care erau nepasatori cand eu turbam acum se agita. Asta e.

Astazi a plouat aproape toata ziua si nu am iesit afara. Desi e o expozitie de flori in oras, si aveam unde merge.

Petra, mie nu imi merge linkul acela.
Fetele la voi merge? Adica imi intra altul cu .ro in coada nu cu .info si e cu totul altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete dragi...
eu mi-s pe aici

Petrabine ai revenit ...te-am retinut si euImiplace blogul tau.

Floric e in coada un "." si el e vinovat ca intra altceva

Anamariameimi pare rau ca Eva e trista la gradi.La noi s-a dat voie cu jucarie de acasa ~2 saptamani.Acum e interzis ca se "cearta " pe ele.

Monn mare pacat pentru tanarul tau prieten caci a "plecat" asa de tanar

Ramoma bine ca a trecut si acomodare cat mai usoara ac asa in format complet

Mada ma bucur ca sunteti ok tu si BB2

Matza gri tu cum esti cu Catinca caci neuronul meu n-a retinut..Dar sigur imi doresc sa fiti fff bine

La multi ani sot de Novus !

Anaan si ma bucur ca esti ok

Despre craciun si darurile mosului....habarnam.Nu stiu ce as putea sa-i cumpar lui Bogdi pentru 29 cand e ziua lui,apoi e Sf Andrei(numele lui de sfant)apoi Mos Nicolae ...si eu mi-s in pana de "di tate".

all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Buna dimineata!

Cafeaua e gata!

Io sunt singura acasa (Vladimir e la mama) si aproape deprimata. Sper sa nu cad in butoi:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Felicitari pentru npul membru al clubului de care am aflat de curand:)
PetraTudor, evident ca te tinem minte si in plus am dori si ceva poze cu baietii:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Helou!
Nu-mi amintesc daca l-am felicitat pe Pisi au ba (in gand sigur am facut-o;)), deci:"La Multi Ani, Pisi!" Faine Balantzele astea, asa-i, Novus?;)) Oare e ceva trasatura comuna ca-s tare priceputi cu copiii si dedicati sau asa i-am nimerit noi?:))
Aaaa, ce uitasem: facem si anul acesta "tombola" de aia de Craciun? Sa ne trimitem cadouri incognito?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Buna dimineata!

Cafeaua e gata!



Buna dimineata! Si la mine e gata cafeaua.... gata bauta!

Eu anul asta nu ma mai bag la cadouri incognito.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput