Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Si mama e Balanta...

***

Pisi, la multi si minunati ani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca, ce ai patit?

Denisa, imi pare rau ca ti-am lasat un gust amar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

La multi ani pentru sotul lui NOvus.

Nu stiu ce sa zic despre balante. Tata a fost balanta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bianca, ce ai patit?

Denisa, imi pare rau ca ti-am lasat un gust amar

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis








Am o stare nasoala. Robert e plecat- asta stiti!
Dar simt ca nu e benefica deloc plecarea asta. Nu prea vorbim la telefon/ skype/ mess. CU netul e destul de dificil acolo pentru canu sta la punct fix.

Cand dau eu telefon nimeresc in momente in care nu prea poate vorbi pentru ca trebuie sa se ocupe de diverse si ma intreaba :"arde ceva?" Ii spun ca totul e ok, si vorbim mai tarziu.

Cand suna el, suna doar pentru chestii punctuale de tipul sa ii verific contul pe net.

Ii scriu pe mess "mi-e dor de tine", el raspunde "si mie mi-e dor de Vladimir".

Saptamana asta este liber, adica nu are niciun grup acolo si i-am sugerat sa vina in tara. A zis ca nu poate. Vineri ma duc eu la el si stau weekend-ul. Sper sa imi dea Dumnezeu minte sa fiu calma si sa nu aberez ca se enerveaza.

Ma perpelesc rau de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eu nu l-as mai suna deloc. Si cand ar suna el as raspunde la fel de sec:"in cont ai...". Sau chiar uneori cand suna el as raspunde si as zice si eu foarte sec:"e asa de urgent? nu pot vorbi deloc chiar acum, revin-o".
Deci anul asta nu va surade ideea cu cadourile?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Mada, azi mi-am propus sa beau un pahar de vin rosu( buuuu!) pentru baiatul tau cel cumintel!( si pentru colul tanar si ferice!)

Ina, eu cred ca Mada nu se baga la cadouri nu pentru ca a ramas cu vreun gust amar, ci pentru ca are de livrat unul in domiciliul propriu.


PetraTudor, haioasa analogia pediatrei, am uitat sa zic...doar am ras!

La mine ploua, ploua, ploua, dar nu-mi displace: e fain sa stai in casa la cadura pe vremuri de-astea, la un ceai aromat si la o forumeala.Sa vedem ce-oi zice maine cand trebuie sa merg la serviciu.


Novus, cum ati petrecut???

Meniul de azi: ciorba de pui a la grec, friptura de miel cu cartofi. Facute de H. E intr-o faza culinara - din nou! - se uita la Paprika si studiaza retete pe net. Rezultatul material: face mancare. Rezultatul spiritual: copilul nostru stie cum se face o tocana.

Bianca, stiu ca tu accepti un sfat franc: in situatii de genul asta - tu aici, el acolo, ceva probleme neclarificate intre voi - nu e bine sa-ti faci prea multe scenarii, fiindca suferi inutil. E drept ca nu e situatia ideala, ca, mai ales ca e departe si ca nu v-ati vazut de ceva timp, ar fi de asteptat sa fie mai afectuos si mai atent, dar incearca sa iei lucrurile asa cum sunt si sa nu le vezi a fi fara rezolvare. S-ar putea ca replicile lui si lipsa dorintei de comunicare sa vina ca reactie la suspiciunea pe care o simte venind din partea ta. Cand ati fost impreuna in Portugalia lucrurile au mers mai bine? Ca, daca da, atunci astea de acum pot fi incluse la ciudatenii masculine!

IULIA va invinge CANCERUL

Edit: vinul "buuu!" e "buuuun!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Kea, imi pare rau ca se confrunta Keutu cu un "bully" mic. Sper sa fie mai vigilente educatoarele si sa nu se mai repete episoadele astea.


Olga, iar ne-ai parasit?! Hai la un raport despre aniversarea Chitibusei, pe care o pup de o mie de ori si-i urez sa fie cea mai fericita fetita!( E tot mai frumoasa; o sa fie absolut rapitoare cand mai creste!)

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!Eu va servesc cu ciocolata din Odessa, cu coacaze, pe langa cafea.Eu ma bag la cadouri de Craciun.Bianca, te inteleg prin ce treci, dar trebuie sa te gandesti ca barbatii nu o sa dea niciodata telefon din afara sa-ti faca declaratii de dragoste, ei in general sunt foarte punctuali. Sfatul meu este sa nu disperi, si sa astepti sa vezi cum se va comporta acasa, la intoarcere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Buna dimineata!
Eu va servesc cu ciocolata din Odessa, cu coacaze, pe langa cafea.
Eu ma bag la cadouri de Craciun.

Bianca, te inteleg prin ce treci, dar trebuie sa te gandesti ca barbatii nu o sa dea niciodata telefon din afara sa-ti faca declaratii de dragoste, ei in general sunt foarte punctuali. Sfatul meu este sa nu disperi, si sa astepti sa vezi cum se va comporta acasa, la intoarcere.





Anelor, va multumesc!

Inteleg ce spuneti. Sunt constienta ca barbatii sunt din alt aluat. Ce ma termina cel mai tare este timpul. Care mi se pare ca trece greu, din ce in ce mai greu.

Urasc weekend-ul. De abia astept sa merg maine la birou pentru ca avand treaba ziua se termina mai repede. Vineri ma duc la el. Sa revergoram relatia.

Nu ma gandeam ca imi va fi atat de greu. Singura parte buna e ca face bine la silueta:)), sper sa nu dau iama in card:))


Trebuie sa incerc sa sun mai rar (nu ca l-as stresa cu telefoanele) Am vorbit de dimineata si mi-am propus sa nu il mai sun pana diseara.

Chiar imi prind bine niste pareri, sfaturi, povesti asemanatoare. In felul asta as putea vedea situatia mai bine, zic eu.

In Portugalia a fost ok. Nu zic ca a fost bine, pentru ca au fost momente in care nu m-am simtit bine. Adica, fiind cu inca 2 fete (care au ramas acolo pentru proiect) a avut o atitudine in care eu m-am simtit marginalizata, uneori in plus chiar. Sa zic ca am trecut peste asta, mai am un hop acum! Weekend-ul viitor in care sper sa fiu calma si inca o luna de stat fara el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bianca, stai sa mi se incarce telefonul...

Ilinco, ai baut? (mica malitzie)

Mergi la inceput