Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am venit si noi de afara, am papat si acum buburuza doarme si eu am pus sa spal combina frigorifica. trebuie sa fac si o ciorbita.
ieri am facut un papricas cu curcan, delicioas, pentru prima oara si mi-a iesit foarteee bun

ally pai Edy sta asa cumintel la gradi, se joaca, papa tot si tu asa faci? pai tu esti mai rau ca el zi mersi ca sta, lasa tristetea glumesc..te inteleg sa stii, si eu as fi tot asa, mi-a fi un dor de buburuza....
un vorbaret mic si dulce.

deea azi am iesit fara motoreta am fost prin oras asa ca am luat carutul caci cu motoreta faceam 5 ore ne-am plimbat, ne-am jucat cu porumbeii si le-am dat mancare...asa m-am ofticat ca am uitat camera acasa ca aveam ce poze sa fac, asa frumos peisajul de toamna
Anastasia nu doarme mai repede de ora 14 asa ca ne facem de cap pe afara pana pe la 14.30-15.

madutza ce ma bucur ca este bine Cristi, dragutul de el nici nu vrea sa-mi imaginez cum te-ai simtit. cred ca ai vrea sa stergi totul cu buretele.

ailed ce-i aia hot pan? eu n-am auzit de asta chiar n-am auzit.

alexina felicitari pentru baietel! sa fie sanatos. si tu, mami, ai grija de tine. ma bucur ca te-ai mai relaxat acasa, asa si trebuia

felicitas felicitari pentru fetita! sanatoasa sa fie ca tati o va iubi oricum, chiar daca nu este baiat

merg sa ma apuc de treaba.

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Doamne, Madutza, prin ce ati trecut! Un adevarat cosmar! Ma bucur ca se simte mai bine acum Cristi. Pupici multi si lui sa se refaca rapid, dar si tie sa uiti cat mai repede nebunia asta. Si eu care ma gandisem ca daca ma apuca nascutul iti trimit mesaj. Numai de asta nu ai fi avut tu nevoie

Chiar, de Strumphitza mai stie cineva ceva?



la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 38+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna! Mada prin ce ati trecut, eu cred ca o luam razna in locul tau sa imi vad copilul in coma. Ti-a dat DD putere sa treci si sa fie totul bine.

FELICITAS felicitari pt fetita, o sa faceti voi si un baiat doar sa nu faceti ca un coleg de munca de-al meu care a facut 7 fete in speranta ca o sa iasa si un baiat
DELIA nici eu nu am HOT PAN si pt ROXY hot pan e tigaia de la telehoping.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Va multumesc de urari!
Delia, Roxy ce bucatarese harnice ! Si eu acuma fac o supa de pui.
Lparpala uau imediat nasti ce trece vremea.Eu parca acuma nici nu-mi dau seama cum trec saptamanile, cu Miriam totul parca era mai in slow motion chiar daca lucram acuma ba cresa,ba santier, ba umblat prin oras pentru nu stiu ce, ba inotul lui Miriam, ba la tara si trece vremea galgaind.
Sper ca vine iarna si scap de santier si o sa fiu si eu mai linistita. Cred ca si la inot nu o sa o mai duc mai mult de doua luni pe Miriam, ca e tot mai grea si eu cu burta tot mai mare si nu vreau sa pun sanatatea lui bebe in pericol. Vom continua dupa ce se naste bebe si imi revin.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
17 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Chestiunea este ca din partea sotului se nasc de obicei mai mult baieti, iar la mine mai mult fete doar un singur baiat este si suntem destul de multi. Eu l-am avertizat inainte de a ne casatori ca eu numai fete fac..Oricum mi-a spus : da ce cu fetele nu poti sa iesi la o bere?! Asa ca nu e foarte mare problema.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
17 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Waw Mada, nu-mi vine sa cred prin ce ati trecut. Vorba lui Mary ti-a dat DD putere. Multa sanatate si sa uitati cat mai repede totul

Alexina felicitari pentru pereche

Felicitas felicitari si tie pentru fetita nu?

Nu mai pot , ma bag la nani. Voiam sa mai lucru ceva dar dorm pe mine. Atipesc scriind

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

haideti la cafeluta fierbinte ca este tare frig afara si ceata

buburuza inca doarme, si eu nu stiu de ce sa ma apuc... prea multa treaba nu am. cred ca ies la un shopping ca vrem sa schimbam si oglinda la baie si de cand tot zic ca merg sa ma uit....
vreau sa-mi iau si niste cizme blanoase de iarna dar nu cred ca au aparut inca prea multe modele.

catank spor la cumparaturi si abia astept sa vad ce-ati ales. orice ati alege va fi frumos daca va place voua

somleac ce ore de culcare ai...si cred ca la prima ora esti in picioare. cred ca tu dormi tare repede de ai timp sa te odihnesti

mary cum sta Anda cu tusea?

felicitas de cate ori pe saptamana mergeti la innot? o cari pe Miriam in brate, poti?

lidia vad ca esti acasa. cum a fost la dr? ce ti-a zis? bb vrea a mai stea in burtica dupa cum vad, unde este mai bine decat acolo?

strumphitza chiar, ce faceti? am citit si eu pe fb ca piscoata avea muci si tusea...cum mai este? tu ce-ai mai facut cu analizele? hai si scrie-ne

merg sa-mi pun micul dejun pana se trezeste buburuza.

toate mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

offf Doamne Mada!!! am citit de ieri ce ai scris, dar mi a fost asa, parca nu stiam ce sa iti scriu ca au scris deja fetele. Doamne Ajuta ca a trecut! poop cristinelul!

noi am fost ieri pe la dr. acum luam siropele.

pt fetele care m au ajutat sa imi aleg vestimentatia pt sambata voi posta o poza mai tarziu cu alegerea facuta.

felicia felicitari pt fetita!! si daca sotul vrea si va mai doriti copii va doresc ca urmatorul sa fie baietel!
nu mai stiu cine scria, da , in general barbatii sunt tareeeee mandrii sa aibe si un baietel dar dupa ce vin fetitele sunt topiti dupa ele! vand si in cazul nostru, este falos, mandru ca are si baiat iar tot fetita lu' tata este mai -mai. probabil pe la anul o sa interactioneze si mai mult cu baiatul cand o sa fie mai mare.

ally poop edu! nu am trimis nici un Cv. .....imi caut pilele :)))) ca asa nerge treaba la noi am terminat management turistic si comercial, specializare economist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
yasmy, de abia astept pozele.
Roxy, cam asa e si la mine, astept sa se termine masina sa o intind si dupa mai vedem...
Somleac, de mult incerc sa-ti zic, m-a impresionat parintele mult de tot, cata blandete avea in glas, iti transmitea ca Dumnezeu e iubire in primul rand, mi-ar place sa-l aud la slujba.
iar cu baietii si fetele, al meu mereu a vrut baiat, dar la Andra era indiferent ce e, oricum la cum ii se lumineaza fata cand e cu feitele, cand il striga Andra ati cand vine acasa, sau il chestioneaza Maria unde se duce etc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Buna fetelor!
Acum am citit de intaplarea cu Cristi si am toata pielea zbarlita pe mine.
Madutza, nici nu stiu ce sa-ti spun. Ma bucur ca acum Cristi e bine.
Nu stiu cum se intampla ca toate nenorocirile se intampla cand ne asteptam mai putin. Doamne Doamne va iubeste si v-a dat putere sa treceti si peste asta

Si asa stau cu frica in san sa nu ni se intample ceva rau, povestea asta m-a dat mai rau peste cap :(

Delia eu nu am hot pan si nu stiu pe nimeni sa aiba.

Alexina, Felicitas felicitari pt bebei! Sa fiti sanatosi cu totii!

Eu trebuie sa-mi fac bagajele ca plec cu Daria o saptamana la parintii mei.
Am terminat si cu actele pt intoarcerea la serviciu. Pe 1 incep :)

Am invatat-o pe Daria sa adoarma la desene animate (duck tv si jim jam). Nu e prea ok, nu?

Mergi la inceput