Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, ma tin de mult sa-ti spun ca si Mariei i-a cazut un incisiv devreme la 5 ani si un pic , acum are si canini schimbati, la 6 ani ea era cu gura un curent....vb lui ta-su "dinte , gaura, lipsa, pauza"
roxy, mmm ce bunatati.... ghebele alea nici eu nu le-as lasa in beci, in stomac vin mult mai bineee
lidia
mary, ce mai face Anda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, ce face Sophie?
Cuscra!Ce faci?
Irinuk, cum a fost Daria azi?
Somleac, pupa Ilincutza de la noi
Apropo de Ilinca, Alina tu ce faci?
Miki, mai da-ne vesti ca mie una imi e dor de postarile tale, Mada asa misto a fost la nunta ca inca va refaceti?
As mai scrie dar ma calareste Andra ( la noi e 21.30)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Juniorul meu a picat frant de la 20.30..... Maine il duc la buni pt 1-2 zile ca psihic suunt down..... Si el era asa de cuminte

Aaaa si in un lucru: AM inceput sa le inteleg pe mamicile care De abia au asteptat sa inceapa lucrul........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Delia tot asa si nepotelei mele, si acum la 7 ani cand a inceput scoala are dantura frumoasa, crescuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Ce ma ustura gatul... parca am ace in el......si am mai bagat si o inghe acum....dar era asa de buna ca nu am rezistat.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Ce ma ustura gatul... parca am ace in el......si am mai bagat si o inghe acum....dar era asa de buna ca nu am rezistat.....


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


te-a racorit!
naspa cu raceala, ai luat-o de la copii
eu am amncat frisca cu compot de ananas, ca imi era pofta de diplomat si astia aici nu au asa ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Delia uite aici poti vedea un film cu parintele arhimandrit www.youtube.com/watch?v=yqrSASOOEEE. Cand a fost facut filmul avea 85 ani, acum are 92. Nu am stiut nimic de el pana acum, insa in biserica la Rohia s-a intamplat ceva, duhul sfant s-a coborat asupra noastra datorita sfinteniei lui. El e foarte bolnav, nu s-a mai ridicat din pat de la Sfanta Marie Mare si de atunci s-a rugat intr-una sa mai poat sluji o data in fata poporului. Ne-a spus ca toti cei ce suntem in biserica nu am venit singuri ci ne-a adus maica Domnului de mana. Si asa a fost, am plecat in pelerinajul asta la cu totul alta data decat a fost programat, am avut o gramada de piedici, sunt multe intamplari al caror sens ni s-a lamurit abia cand l-am auzit pe Preasfintitul. Si din grupul nostru doar cateva fete au intrat in biserica la liturghie. Pur si simplu n-au putut intra in biserica, nu pentru ca era inghesuiala, era chiar putina lume, ci pentru ca nu au fost chemate.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neata!!!
off A s-a foit toata noaptea...am luat-o de 2 ori in patul mare..si acum tot in pat a ramas sa doarma..sper doar sa nu cada ca e pt prima oara cand doarme in patul mare..dar are 2 pilote mari in parti....nu stiu ce a avut..incep iar sa misune canini de sus in gingii sau ca o fi simtit ca e in sacul de dormit...mi-a baut si 720ml lapte de aseara pana acum...??????

Somleac mi s-a facut pielea gaina cand te-am citit...ma bucur tare pentru tine ca ai trait aceste momente....tu clar esti o persoana aleasa...mereu ma intreb de unde atata putere la tine sa le faci pe toate .....raspunsul e clar...DE SUS....off uite ca mi-ai cam raspuns si mie la gandurile mele legate de mersul la biserica..de acel sentiment ciudat pe care-l simt..nu o-i fi aleasa....

Yasmi ce bine de tine ca ai unde lasa juniorul..eu dupa ce a stat socrela la mine alea 2 zile jumate mi-am tat seama ce bine e..si am si zis-o ..nu fizic sunt epuizata, cu toaye ca robotesc toata ziua....ci psihic..si de aici sunt nervoasa nu mai zic ca in unele seri eu sunt declansatoarea de cearta-n casa....bina nu ca sotul ar fi cel mai atent barbat,cel mai vrednic..care vine de la treburile lui si hpo ma intreaba..iubita mai poti ,? cu ce te ajut? sau face din proprie initiativa

mi-a placut visul tau....dar eu nu am credit pe nici un tel..azi poate incarc....si poate visul devine realitate..fug de acasa si vin la tm sa ma relaxez...merg la majorat
pt gat baga si tu niste lamaie cu miere..nu mai stii cum faceam in sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Roxy ,m-ai omorat cu rosiile galbene murate..le simt gustul in gura
ghebe? nu stiu ce sunt..parca niste ciuperci?...primisem odata niste zacusca de la nemurile de la focsani ,si era cu ghebe, dar fiind ff uleioasa nu m-a atras sa o gust...si uite acum nu stiu ce gust au ghebele

ce imi place cum pov de fete ca zic ce aud...a mea nu e pasionata ....vb dar putin si din ce retine ea....
Anastasia si Dodo..cred ca te-ai topit Ailed...
am ras aseara cu stefy, eram in camera cu A si ea gaseste o caRtE CU animale si pasari...o descghide si pune mama pe o pasare si cu un acent haios zice tu-ca -nuuuu....cand ma uit chiar asa era...pasarea se numea tucan....am ras cu stefy...si ziceam ..in loc sa ii spuna numele ei sau alte cuvinte....ea zice tucan.... cand se uita pe carti ii spunem ce animale sau pasari sunt...dar nu am crezut ca ea retine asa ceva....ba unele animale le denumim altfel...la cerb/caprioare le spunen doar caprite...delfinii/balenele sunt pesti...dar uite e bine sa le zic exact ce sunt ca ea le invata gresit...

Mergi la inceput