Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Ailed nu o mai striga pe cuscra ta....cred ca se relaxeaza la maxim...am vazut-o eu saptamna trecuta-n parca..slaba si frumoasa...Arsenie la cresa..trai pe ea
of zicea ca sunt bine...dar o omoara drumurile cu copii la scoala...si la noi pe ghencea aici chiar e problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Lidia cand vrea bb sa vina sa fie totul bine....eu parca citisem ca ai zis de miercuri ca-i dr de garda ....e bine ca si tata urs sta cu ursulica mica..deci pleci relaxata, cand o fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

fetele o zi buna!!!
incerc sa intru putin in bucatarie sa vad daca mai am timp sa toc legumele de ciorba....si as framnta ,dar asta o fac la robot, coca pt placinta cu mere de la laurasava....am facut-o si saptamna trecuta..dar cu ulei ..a iesi ff buna cand s-a copt ,dar mi-a dat batai mari de cap la intins..acum cu margarina sper sa fie mai ok..ca de buna e buna rau....chiar v-o recomand....
o sa ziceti ca eu vb de dieta si fac praji asa des..pai am niste mere din zona Catanki...doamne ce bune sunt...am primit vre-o 7kg de mancat si cred ca 3kg din cele cu mici lovituri/stricaciuni..si pe astea musai sa le bag la lucru...ii fac si annei compot


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Deea, e tare Anna cu tucanul ei...asa e tb sa le spunem exact cum se numesc ca ei invata acum ff mult.Tin mintecand avea Maria 2 ani ma tot intreba cand treceam pe langa Unirii ca sunt fantanile arteziene si ii eplicam fanatanA arteziana si barbata-miu imi ziceaca e prea complicat sa-i zic asa, pana cand a zis si ea cum a putut ..., ghebele sunt nite ciuperci mici de padure, se face si zacusca , emureaza , iese o tocana
Andra acum a invatat culoarea verde "vede" si ne arata creioane sau jucarii si ne intreaba "vede"? si noi ii spunem ca nu e rosu, etc...
Somleac azi cand raman singura si doarme Andra ma uit, sa-mi primasca , saru -mana !E f emotionant ce ai povestit si ma bucurca ai fost din cele alese
Eu cand ma duc la Radu-Voda si intru inauntru ma apuca plansul , dar asa ca si cum am ajuns acasa dupa mult timp si ma bucur ca am regasit pe cineva drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea fa-o pe aia turnata cu mre, e delicioasa si nu intinzi aluatul1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

haideti la cafeluta fierbinte si aromata

deea cred ca esti super obosita. dormi si tu cu ea la pranz. crezi ca este posibil sa fie de la sacul de dormit? eu as zice ca mai degraba de la dinti. cat laptic a baut

somleac este extraordinar ce ai simtit. multumim ca impartasesti cu noi aceste sentimente frumoase ce le-ai simtit acolo este, intr-adevar, ceva extraordinar ce povestesti legat de acel parinte.

ailed, bb_yasmi haideti ca va astept cu drag la ghebe si struguri. ce fain ar fi fost chiar sa evniti
am inceput borcanul cu ghebe aseara

bb_yasmi deci asa cu dinisorii, atunci este bine. asa-i, nici prea tarziu nu trebuie sa cada astia de lapte. dar care-i povestea cu Zana Maseluta? ca eu n-o stiu, este o poveste sau doar ii zici ca vine si ii ia dintisorii de lapte si ii da in schimb pe ceilalti
pentru gat sunt foarte bune produsele de la Dacia plant, se numeste Faringoplant, se sug si au efect.

lidia Doamne ajuta sa fie bine maine, sa vina totul natural si sa fie usor suntem alaturi de tine, ce moment... parca ma iau emotiile pe mine

merg sa pregatesc micul dejun ca mi s-a facut foame cat am stat cu buburuza pe olita o ora

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA DIM la amiaz! DELIA Anda e mai bine, au trecut muci, dar a dat inttr-o tuse urata dar o are doar cand adoarme, dar si asta a trecut vad.

YASMI mi-ai facut pofta de inghetata, eu sunt inebunita dupa inghetata cu nuci, alta inghetata mai buna nui!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele :
ARE CINEVA HOT-PAN ? DACA DA, SE MERITA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

hello hello

Imi pre rau ca intru asa des, desi va citesc din cand in cand si simt ca nu am pierdut legatura cu voi. Pana ieri am fost in concediu medical din cauza problemelor de tensiune. Chiar nu m-am simtit bine si cateva zile bune am chiar lenevit. Dupa care mi-am revenit si am petrecutr cele mai frumoase zile cu Teea. Am dormit la pranz amandoua, ne-am jucat, am gatit si ne-am simtit bine.

Multumesc tuturor pt sfaturile date, apreciez f mult si chiar v-am urmat sfaturile. Am fost la cardiolog, care mi-a recomandat odihna , sa evit efortul,oboseala si stresul.
La ultima ec au iesit modificate si masuratorile la arterele uterine...sunt mai mari decat trebuie din cauza tensiunii. Momentan de 2 saptamani si ceva nu sar de 12 cu 8 tensiunea. daca trece de 14 trebuie sa iau Dopegyt dau nu inainte sa-mi sun medicul.
MI-a dat si cate 2 no-spa pe zi pe a ajuta arterele sa-si revina..

Acum sunt din nou in campul muncii si mai planuiesc sa stau ( daca ma simt bine) pana la inceputul lui decembrie. vom vedea.

Teea este o minunatie de fetita:) Repeta toate cuvintele chiar daca nu le tine minte apoi pe toate. Cand spun ca nu are voie , exact aia face ( de exp : scris pe pereti..turnat apa pe parchet...etc)
Raspunde la intrebari: cum te cheama, cati ani ai ? ( la care raspunde : tei:)))) si toata ziua vorbeste pe limba ei.

ma duc sa mai citesc din urma dar nu inainte sa va spun ca o sa avem un baietel :))))...Are mama pereche. Sotul a dat si 2 lacrimi de fericire :)))

va puuuuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 16s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo
scurt de tot ca sunt in deplasare :)))) dar nu am putut rezista sa nu intru ca sa o felicit pe alexina!!!!!! felicitari!!!!!! cunosc sentimentul!!

mary si mie imi place maxim inghe de nuca. inghe care am papat oeste de caramel cu nuca de la amicii parca!!! cu bucati de nuca! delicioasa!!

fuggggg...... ne ausim mai pe indelete diseara!!

poooopici

Mergi la inceput