Felicitari, Kytana,Ramona_bm!!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Drago surate, cat mi am dorit sa nasc natural si cate am facut si uote ca bb nu vrea sa vina si acum e mare, lichid nu prea mai are si drept urmare m au internat. Mi au luat sange, proba de urina , iar maine la 08.30 am programata cezariana :( asta e, sunt pregatita!
M-a enervat un dr care nu e de avord sa fac petidurala ca mu ii e lui comod iar doctorita mea tot il pistoneaza ca ea decide. Mai rau e ca anestezistul ar vrea sa faca generala pt ca ii e frica de dr asta... In fine, vedem ce o fi. Scuzati scrisul.

Va pup si tineti mi va rog pumnii! Doamne ajuta sa fie bine! :x

Ps sper sa imi vad pingu mic maine. Dc aveti sfatturi pt ceza, va rog chiar! Recunosc ca nu sunt asa pregatita cum eram de naturala.




39+ cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Citat:
citat din mesajul lui sandy_2008

salutare,

ma scuzati de intrebare, dar am si eu o problema.
inca nu am avut scaun (operata luni) si nu stiu ce as putea face in acest sens. ce as putea manca cu efect rapid?!
am baut doar zeama in care au fiert legumenele, iaurt si branzica de vaci zilele astea...

merci


sandy, eu am combinat mai multe chestii ca eram disperata, nu stiu pana la urma care si-a facut efectul: am baut zeama de compot caldut, prune deshidratate dimineata (4-5), o lingurita de semnte de in, lichide. Cumva m-am reglat, dar tot ma deranjeaza un hemoroid care sangereaza uneori. Incearca supozitor cu glicerina (la mine n-a functionat).



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kytana

Drago surate, cat mi am dorit sa nasc natural si cate am facut si uote ca bb nu vrea sa vina si acum e mare, lichid nu prea mai are si drept urmare m au internat. Mi au luat sange, proba de urina , iar maine la 08.30 am programata cezariana :( asta e, sunt pregatita!
M-a enervat un dr care nu e de avord sa fac petidurala ca mu ii e lui comod iar doctorita mea tot il pistoneaza ca ea decide. Mai rau e ca anestezistul ar vrea sa faca generala pt ca ii e frica de dr asta... In fine, vedem ce o fi. Scuzati scrisul.

Va pup si tineti mi va rog pumnii! Doamne ajuta sa fie bine! :x

Ps sper sa imi vad pingu mic maine. Dc aveti sfatturi pt ceza, va rog chiar! Recunosc ca nu sunt asa pregatita cum eram de naturala.




39+ cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-




Draga de tine...cel mai important e pingu mic ,sa nu uiti asta, tu o sa te refaci indiferent cum nasti. Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau este sa ''ungi ''bine asistentele sa-ti faca ,calmante, sa nu stai sa suporti durerea....o sa te mobilizezi mai greu a 2 a zi dar o sa vezi ca apoi ajunsa acasa o sa fie totul din ce in ce mai bine. pt tine si puiul mic.


Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

SANDY: supozitor u glicerina sau dimineata , pe stoomacul gol, un strop de cafea cu lapte.
LORYD&RAMONA: ce tari sunteti, cate coincidente...sa va fie bobocitele sanatoase , sunt nascute intr-o zi de sarbatoare, Acoperamantul Maicii Domnului!

MADANAN, FELICITARI PT BOBOCITA!


NASTERE USOARA ,KYTANA SI UN BOBOCEL DE NOTA 10 !

fetelor, haideti sa ne mobilizam sa-i dam de citit Kytanei multe pagini , ea ne-a incurajat pe fiecare dintre noi si a transmis mereu optimism si buna-dispozitie!Nu mai zic de schimbat capitole, titluri etc

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Sandy, eu ca sa am scaun trebuie in primul rand sa mananc. Si la mine iaurt si zeama de supa nu e mancat...eu am mancat, la recomandarea doctorului, normal de a doua zi de dupa cezariana. Nu am avut probleme cu gazele (am luat oricum carbune medicinal o data pe zi) si am reusit sa am si scaun (desi ajutata de supozitor prima data - am zis sa nu ma risc).Eu nu as fi avut scaun si daca mancam o saptamana iaurt....
Nu stiu nimic cu efect rapid in afara de supozitor. Pe termen lung eu mananc prune deshidratate pe stomacul gol.

Kytana, la ce spital nasti?
Eu am nascut si natural si cu cezariana si nu pot sincer trage clar spre una din ele. Fiecare are avantaje si dezavantaje...Asa ca nu trebuie sa te intristezi, ci doar sa te bucuri ca oricum o sa vina pe lume pingu mic
Ca sfaturi: cere calmante cand ai nevoie (eu nu am luat decat o data, dar mi s-a spus sa cer oricand, ca nu are sens sa sufar aiurea) si ia-ti carbune medicinal.Te ajuta cu gazele care te pot deranja in ziua respectiva sau in zilele urmatoare.
O sa vezi ca o sa te pui repede pe picioare cand o sa iti vezi minunea si o sa vrei sa ai grija de ea....


Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui sandy_2008

salutare,

ma scuzati de intrebare, dar am si eu o problema.
inca nu am avut scaun (operata luni) si nu stiu ce as putea face in acest sens. ce as putea manca cu efect rapid?!
am baut doar zeama in care au fiert legumenele, iaurt si branzica de vaci zilele astea...

merci

incearca struguri - nu iti afecteaza nici lactatia sau pare coapte.

19 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor,
Intru si eu sa va spun ca bebe Luca Stefan s-a nascut pe 29.09,3800gr,53 cm ,scor apgar 10.
Kytana curaj o sa fie bine ,eu am primit calmante de cate ori am cerut,incearca sa te dai jos din pat repede indiferent cat de greu o sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Kytana, Doamne'ajuta sa fie totul bine si sunt sigura ca va fi. Nu are importanta cum vine pingu mic, important e sa fie sanatos si el si tu. Asa cum ti-a spus si Oana, cere calmante cand ai nevoie, eu in prima noapte am rugat o asitenta sa imi faca si un somnifer ca nu puteam dormi si nu avea sens sa casc ochii pe pereti aiurea si sa aud sforaiturile unei colege de salon. Carbunele medicinal a facut si la mine minuni.
Cu anestezia si eu am avut discutii, am vrut rahianestezie, dr mi-a recomandat generala si am mers pe mana ei, nu mi-a parut rau, m-am bucurat ca m-am trezit , asta era cosmarul meu.
Suna bine data nasterii lui pingu: 12.10.2012 .
Te puuuup


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Raluca, bine ai revenit sanatoasa! Intreba lumea de tine .



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Kytana, Doamne ajuta sa fie totul bine, sa te refaci repede si bb sa fie sanatos si mancacios.
Pentru scaun eu am folosit supozitoare cu glicerina.
Va pup pe toate!
P.S. Cum v-ati acomodat cu alaptatul in public? Eu nu reusesc sa scot nimic cu pompa si tb sa fiu mereu cu bb la purtator.

40+ Ilinca Teodora

Mergi la inceput