Clubul "babelor" FIV-oase 64

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Neatza fetele ..
Azi sunt ff matinala ....
Nu prea mai am timp sa intru .. am multa treaba la munca si am ff multe de facut si in rest ..
Se apropie botezul si eu nu am luat tot ce trebuie ....

Am emotii pt ca am comandat lumanarea si mi-a venit sparta ...
Si imi vor trimite azi alta .. sper sa fie ok de data aceasta ...
Daca nu trebuie sa vb la firma care mi-o impodobea sa imi faca rost de o lumanare dragutica

In rest nu prea am ce sa va spun .. va citesc zilnic din umbra ...

Lara - am mari emotii si pt tine . Sper ca de aceasta data sa fie cu noroc.

Adriana- vei fi cea mai fericita mamica atunci cand iti vvei tine buburuzele in brate .. vor fi puternice si va vor aduce numai bucurii in viata ...

Ari - iti scrisesem un mesaj .. nu stiu daca s-a trimis pt ca dupa ce am dat send de delogase de pe forum userul meu ...
...

Cipirica- cunosc senzatia de "sensibilitate" ... uffff

Eu ma voi duce sambata la dr. D sa vedem ce-mi spune ...
Am atat de multe intrebari & nelamuriri ....mi le voi nota ...

Pup toate fetele



Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis- transfer embrioni Z2
- al 2-lea fiv nereusit Biogenesis- blastocisti opriti in evoltie (fara ET)
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
- Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Hello!
Sper sa pot scrie, pentru ca ieri seara mi-a disparut mesajul înainte de postare, iar in timpul zilei nu prea a mers forumul...
Banuiesc ca aveti motive asematoare si nu mutenia lui "h" din franceza 'au ba?! Apropo de asta, aduc si eu o explicatie din amintirile mele filologice. Romana este singura limba latina unde scrierea este fonetica, gratie unei decizii luate de Academia noastra cand s-a f#259;cut trecerea de scrierea cu kirilice la grafia latina. In celelalte, scrierea este etimologica. Astfel, daca cuvantul latin continea "h", el a fost preluat in franceza, italiana, spaniola, unde nu se citeste in spaniola, de ex., h = 0, iar j= h, sunetul similar cu cel din romana acum diferentele dintre h mut si aspirat, precum si eliziuni ale articolului au substratul lor de care e mai bine sa nu vorbim, poate ca nu prea mai îmi aduc aminte, pentru ca sunt o babuta

Am scris si din astea la babute, ca sa avem de toate, nu numai de chestii interesate ca NK, corticosteroizi, progesteroane si foliculi, Z3, blastocist, AH, AMH... Sper totusi ca nu am deranjat prea tare...

Acum, sa trecem la altele... Ieri seara, cand in parcarea Ikea, vad ca parcheaza o masina cu un nr. Semnificativ pentru noi (si amuzant, zic). Bxy FIV -> uite ce numar si-a ales asta. My better half, zambind spune, "Hei, cred ca nici nu stie ce inseamna!"

@Lara, ai facut cumva o descriere pragheza care a disparut? Parca o vazusem la un moment dat marti, insa am citit in diagonala (ca eram la munca)... Am vazut bine sau au fost vedenii? Eu nu te tentez cu bucatareli, pentru ca nu ma pricep

@Ady, felicitari pentru descoperirea enigmaticei kinderele . Sa fiti toate trei linistite si sanatoase si sa va vedeti cu bine peste vreo 14-16 saptamani! a, ca tot veni vorba de nume, poate Ileana/Iliana, tot spunea Ari acum ceva timp de Ilie (care nici mie nu mi-ar fi sunat ok ).

@Mealex, FIV-ul prin program suna bine. Sa fie cu succes, daca te hotarasti la calea asta.


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady
Many sper sa fie si fetele mele la fel de frumoase si senine ca Vladut al tau


Sigur vor fi frumoase, senine dar mai ales iubite, important este sa fie sanatoase. Te imbratisez mamica draga, multa sanatate


Laraaaaaaaa

PS Am scris si ieri un mesaj, se postase pe pag.3 , dar nu mai este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ady, sau Ilinca...


Lara, esti Z 28 parca azi, nu? Testezi vineri, sambata sau luni? Nu astepta dupa mine pentru ca mie sigur imi va veni zilele astea. Nu ma mai dor sanii, nu mai am temperatura, nimic absolut. Tie iti tin insa pumnii si cand mergi la beta ai in vedere ca sunt si eu acolo cu tine, asa cum am vorbit - te tin de mana, de picior, de par etc...


Sandy, tin pumnii pentru eco cu inimioara.


Daniela, donatoarea asta pare mai altfel cumva - asa imi pare mie din tonul tau -, asa ca sper sa nu se razgandeasca.


Nanne, mie de asta imi place topicul nostru. Pentru ca suntem mai mult decat infertilitatea noastra, de aceea sfera preocuparilor e mai mare si cred ca avem ce invata nou una de la cealalta. Si info, si retete, si orice altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

nu a mers forumul la mine pana acum.

Lara,esti bine?

o zi calda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna babutelor!
Imi spuneti si mie daca iodul scade sau creste TSH ul?

multumesc!

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

nici la mine n-a mers foarte bine, dar am crezut c-am probleme cu modemul, ca nu reuseam sa deschid mai-nimic.
elly - n-am primit nimic
nanne care suparare? noi, aici, ne suparam greu
da, adriano, sunt incantata de numele ales pana acum :D ...vezi ca ti se propune Ilinca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

hello girls,
as scrie, dar, nu-mi gasesc, cu adevarat, cuvintele
de dimi, am facut un pee-pee test si e pozitiv!!..
mai anemic, ce-i drept, dar, pozitiv! (cu pregnylul, sunt lost in translation..a fost, acum 9 zile..mai conteaza???)
simptome, ioc!..nici macar inchipuite
ma simt perfect normal..ma incearca de dimi o tuse usoara (tuseste intruna un coleg si ma calca pe neeeerrrv'..) asa ca, voi manca un grapefruit imediat..
beta, cf indicatiilor lui PK (macar la asta, sa-l ascult) fix sambata, nici o clipa mai repede! dc si doar dc va fi cazul, repet luni..
in rest, vb lui sandy, m-am hotarat sa raman, asa, mai low profile..simt ca, asa e mai bine pour moi, momentan

sandy, felicitari si fingers crossed pt inimioara;
alex, boeuf cu mayo..brrrrr..thx but no thx!
ana, m-am tuns dar, ramane mana (sau piciorul, dar, am zis sa fiu finuta..) io zic sa fii viteaza (he, he) si sa bagi un pee-pee test, pt ca au zis pregnantele asa:
-temp. a scazut inainte de beta (ady)
-sanii moi (muuultee fete)
-zero simptome, e normal doar, "la natural"..

stare, zen! motive:
- am citit dincolo, de o tipa (carress, sau in fine, ceva de gen) ca a reusit la al 8(!!)-lea fiv+icsi (are 20+ sapta'..); avand in vedere ca, eu am "doar" 3 fiv la activ, zic ca, sansele sunt buuuuneeeeeee..
- mi-am adus aminte de vb lui PK, dupa ET, anume:
remember, there is absolutely no reason for you, not to get pregnant; eventually, it will work out! for some, it'll just take more time, than for others, to happen! you have to believe it..
va jur, e guru omu'
acu', nu ca n-as crede, dar, just to be safe, "meniul" meu contine muuult mai multe decat isi inchipuie el, in his wildest dreams..
dc a functionat, va zic "reteta succesului"..ha, ha, ha
biggest kiss


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Wow, Lara!!!!!!!!!!!!!! Doamne, iti tin pumnii pe sambata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuca83 spune:

Suuperrr Laraa...tin pumnii pe mai departe
Eu astept "reteta succesului" daca te hotarasti s-o dezvalui..mai ales ca ma pregatesc de fet in decembrie.
Hai ca mi-ai inseninat ziua

Mergi la inceput