Clubul "babelor" FIV-oase 64

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sandy ii urez viata lunga lui samburache (intrauterina inca vreo 32 de saptamani si extrauterina, inca vreo suta de ani). Sa sti ca pe net gasesti filmulete cu inimioara (unul singur la 6 saptamani), majoritatea de la 6 saptamani si 5 zile si din saptamana 7 in sus. Cel mai bine ar fi sa mai stati o saptamana ca sa-i vedeti cu siguranta inimioara si poate, chiar sa va bucurati cum se cuvine de minunea voastra, pe care-am numit-o EBA

ciuripica imi pare rau pentru rezultatul negativ. Am avut odata doza mare de prednisol pe care-am intrerupt-o brusc si mi-au aparut multe bubite pe corp. Cel mai bine ar fi sa injumatatesti doza pentru cateva zile, apoi s-o scoti complet, dar nu stiu despre ce doza e vorba (daca e mare, in jur de 20, o poti injumatati, apoi, mai ti cateva zile (2-3) doza de 5 mg si o scoti).

LE - am apasat pe butonul trimite foarte repede, cand intrasera mai multe persoane in birou, dar nu terminasem mesajul

adriana dap, azi sun happy, muncitoare din cale-afara (dar asta nu ma impiedica sa rad de numele gasite de tine pentru fiicele mostenitoare).

smaikule te astept cu, (in)confirmarea putulicii

Pup babutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

sandy,sa fie bine Samburache!

Ari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele
din pacate am luat plasa; era f.f. ocupata dr si acum analizez variante
sandy te asteptam cu inimioaara
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

adrianaady felicitari pentru cele 2 fetite(pisicute)

Merisorul se poate lua in sarcina pentru inflamatii,infectii ale tractului urinar(depinde si care este problema ta).
Se mai pot recomanda si remedii homeopate.
Vorbesti cu medicii tai si poate gasiti o cale de rezolvare a problemei.

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aristica am presupus ca esti fericita ca ti s-a indeplinit dorinta : doua fete, una Gabriela
Velvet, Anchusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

adriana

smaick

alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns. Intre timp am primit si telefonul de la dr. care mi-a spus sa intrerup totul brusc.Deocamdata nu simt nimic, doar ca am accese de plans cand si unde ma astept cel mai putin. Dar am avut si o zi plina la servici.
Va pup pe toate si ne doresc sa ne implinim visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Am uitat sa va spun ca am avut 16 mg de medrol in doua prize, dimineata si seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

bonsoir les filles,
cam liniste azi pe aici
Ady felicitari pentru fetite,ce poate fi mai frumos ,recunosc ca cel mai mult imi doresc o fetita,dar nici cu un baietel nu m-as supara .Ai grija de tine si de comori
Lara unde te-ai ascuns???.Te provoc la o sarmaluta,sa vedem ce reactii ai Tin pumnii stransi
Gaby luna mai e tare departe,asta e dezavantajul cu fiv-urile gratuite,trebuie sa astepti pana iti vine randul,eu am facut 4 in 3 ani,am pierdut timpul cu listele lor de asteptare.Dar in cele din urma conteaza rezultatul,sa speram ca o sa fie pe masura
Sandy felicitari pentru bobita mica,abia astept sa ne zici ca ai auzit si inimioara si sa te linistesti si tu


eu azi am fost la clinica si am luat trimiterea pt.analizele donatoarei,din pacate am pierdut luna asta deoarece ea a avut deja c.m, deci astept luna viitoare si ma rog sa nu se razgandeasca si sa fie bine.

va pup

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Bonsoir, Daniela cherie!

Lara, plusez si eu cu salata de boeuf.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput