Clubul "babelor" FIV-oase 64

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Lara, merci de compliment. m-am bucurat tare mult sa aud accent de Ardeal . Abia astept sa aud ca iti creste burtica si tie!

Fetelor, multumesc de urari! I-am transmis Anei tot ce ati zis si a bagat un mare SmILE la interval
Va pup

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Dragele mele,
sunt si eu o baba fiv-oasa, cu 2 FIV-uri si 2 FET-uri la activ nereusite. V-am citit si am trait alaturi de voi toate succesele si insuccesele.
De data aceasta e randul meu sa va spun ca nu am reusit la al doilea FET
si vreau sa va cer sfaturi cu privire la oprirea tratamentului cu Medrol, pentru ca am sunat la Sibiu si inca nu mi-au dat niciun raspuns, desi stiu ca tratamentul cu Medrol nu se intrerupe brusc.
Daca stiti cum trebuie sa procedez in continuare, va rog frumos sa veniti cu sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami spor la treaba!miss you

si eu astept vestea despre subprogramu de stat.asa m-ar costa mai putin.daca il scot,pt ca asa cum a zis fostu ministru"este un program inutil.ar trebui sa se plateasca pe reusite doar..." atunci cred ca ma indrept spre alte zari,spre alte orizonturi...asta cand oi avea bani.pana atunci astept.nu am alta alternativa.si sper sa raman naturel cum a zis Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Adriana, inca nu a vazut nimic, deci nu am nici o idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

adrianaady suntem mari avem 4 anisori, suntem fitoase, i-mi vine sa o mananc cand ii vad funduletul bombat, eu am limba cravata
fiindca avem foarte multe activitati pe linga gradinita,( inot, pian, franceza,teatru, dans) sa nu cumva sa crezi ca duc copilul plangand ca-mi place mie, ea ma taraste dupa ea, probabil discuta la gradinita cu celelalte fetite, fiindca de la mine singura idee a fost cu inotul, restul le-a cules de la gradinita, iar tati plateste
Eu ma bucur ca este sanatoasa si i-mi lumineaza viata si cred cu tarie ca vei reusi si tu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

5ab1na sa dea DD ti-se indeplineasca dorinta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

denisa multumesc de urare
am citit pe aici ca ai o scumpete de fata. sa te bucuri de ea iti doresc.

ciuripica nu ma pricep, dar eu as scadea dupa cum as simti. as injumatati vreo 5 zile si apoi le-as lasa. dar nu stiu nimic sigur sigur. eu am luat 10 mg, apoi 20, apoi am scazut la 10, apoi la 5 si gata.
sa speram ca vei fi bine pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buna fetele!
Alex pentru dosar iti trebuiesc ca analizele sa aiba maxim un an de cand au fost facute ex : torch, hemoleucograma etc, doar hormonalele o sa te puna sa le faci inainte de fiv si spermocultura(fara spermograma), asa a fost la mine. Iar daca te apuci de dosar si il depui pana la sfarsitul lunii ai sanse mari sa prinzi fonduri.
Elly sigur asa o sa facem, sala, alergat, papa bun
Gaby...tocmai in mai offff
Ciuripica eu am intrerupt medrolul brusc ca nu am stiut si nici dr nu mi-a zis ( acum mai asteapta sfaturi de la fete ) eu cred ca am gresit ca l-am oprit brusc, dar cum a zis Sabina poti sa scazi treptat si la doza minima dupa cateva zile il opresti.
pe toate fara exceptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetelor,

Azi l-am vazut la eco pe Samburache. Inimuca nu am vazut-o inca dar sper sa o vad curand.

Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Sandy, ma bucur mult! Pupam pe Samburache!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput