Nasterea la Arcadia - Iasi (43)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Corina da la somnul de pranz merge smecheria??
Seara cam tot asa adoarme si al meu,nu-l deranjeaza TV-ul,nu are nici o treba cu el...dar isi cauta locul intre 5-60 min

Azi am fost la vaccin,adica i-am spus dnei de ca m-am cam razgandit,am rugat-o sa-mi explice dpdv mama/dr daca decizia mea este buna sau....asa ca va povestesc si voua..legat de ROR pot sa-l mai aman,daca face una din cele 3 boli in urmatorul interval de timp,nu are rost(fata ei a facut rubeola,nu a vaccinat-o si apoi a facut oreion intr-o forma f urata),ea fiind dr de familie a intalnit f multe cazuri,am vb pret de 45 min si mi-a dat o gramada de exemple,cat despre Pentaxim sau cum s-o chema asta a zis ca ar trebui facut ptr ca e acelasi de la 2-4-6 luni si asta de la 1 an are incheia schema,fara asta de la 1 an le-am facut degeaba pe celelalte,plus ca eu trebuie sa-l fac din cauza plecarii,oricum asta se face pana la 1,3 ani.

Am mai intrebat de schema de imunizare,s-a uitat la mine si a zis ca de ce ma intereseaza,replica de genul"alaptat si tu vrei sa-i bagi chimicale?" nu e cazul,dupa ce intra in colectivitate mai vb.

Intrebare: cunoasteti sunteti vreo mamica notar ?

Lena cand mergi in MD cu Maia si fara tati ai nevoie de procura?sau ce stiti despre acest lucru,bebe are nevoie de pasaport si procura daca calatoreste doar cu un parinte?

O super zi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

neata cu o cafeluta!
calu, ziua adoarme mai rapid la san,vine ma trage,o pun si in 10min e gata.e diferit fata de cel de noapte
daca vrei sa pleci doar tu cu D din tara ai nevoie si de pasaport pt el si procura. sora mea e in angllia,am si nepot si cunosc procedura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

NEata

Claudia, dupa cum spune si Cori ai nevoie de pasaport si procura :)
mersic de ponturi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

clau D trebuie sa aiba pasaport ca sa poata iesi din tara, care e valabil....3ani, parca!? Procura e necesara pt atunci cand doar unul din parinti calatoreste cu bebe.tati trebuie sa declare ca-ti permite tie sa-l scoti din tara.eu si sotul am facut pt amandoi.si asta e valabila atat timp cat scrii pe cerere la notar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

uhuuuu !!?!!!
Nimeni pe aici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia

uhuuuu !!?!!!
Nimeni pe aici ?


tu vorbesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Salutare la toata lumea! dau si eu o cafeluta sau un ceai, dupa preferinta.
Am lipsit ceva vreme, dar zic eu motivat. Am un bebe, viitor copilas foarte activ.Nici nu stiu cu ce sa incep...
Mai nou adormim pe la 23 si ceva nu ca pana acum pe la 12-1-2. Dimineata trezirea la 8:30-9 , stam vreo ora -2 trezi apoi somn pana la 12 si apoi iesim afara pana la 16-17.Dupa care venim in casa si joaca.
Nu am timp bine nici sa mananc , cum am iesit din camera il gasesc pe pat, pe canapea sau pe mobila (in locul televizorului).Daca nu e pe sus cocotat e in picioare si face ture , ture prin camera.mai nou ca sa ridice c eva de jos nu se mai aseaza in fundulet ci doar se apleaca.Ca sa se ridice nu mai e nevoie sa se tina de ceva ci se ridica pur si sumplu.
Mai nou e fascinat de butoanele de la PC , azi mi-a blocat butonul de deschis de la PC.
Afara daca apuc sa-l las pe jos e jale daca-l pun in carut.
Tot e numai o treaba.
Aseara am fost in rodin la o prietena care mai are o fetita de 3 ani si se tinea scai de fetita. Faceau amandou ture ture cu jucariile prin casa, erau asa frumosi amandoi.
Si al meu, Iulia, daca nu are chef sa manance vomita.Mai nou ii pun cand mancam la calculator ursuletul ala verde si fiind atent mananca mai bine fara sa vomite.
Eu am ajuns la 50 kg la cata activitate am cu el.O clipa nu sta locului.Cand sus cand jos si tot asa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Si noi ne pregatim de vaccinul de la 1 an si vreau sa-i fac analizele sa vad cum stam.Am gasit undeva unde-i ia sange numai din degetel, sper sa nu-l doara prea tare pe pui.
am avut si noi cativa mucisori si a si tusit. Tratament:apa de mare si plantusin. Rezultat: vindecat fara antibiotic.Am fost si la pediatra sa-l vada si sa-l asculte si e ok. L-am si cantarit si are 9,5KG.
Ne pregatim si noi de taierea motului, numai cand ma gandesc am emotii.Puiul meu are aproape un an. Oare cand a trecut timpul?
In concluzie tot suntem noi o treaba si in unele zile nici timp sa deschid Pc nu am, cad seara franta si el inca mai are chef de joaca.
Pupam fetele si copilasii si va uram o zi cat mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

azi i-am facut lui Andrei budinca de mei cu dovleac placintar si cu banane.A mancat tot si asa cuminte deschidea gurita sa-i dau.a fost un adevarat succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Buna dimineata !Am facut o cafeluta delicioasa, aburinda , cine doreste? sau un ceai pentru mamicile ce nu beau cafea.
Ce liniste e pe aici....
O zi cat mai buna si frumoasa!


Mergi la inceput