Nasterea la Arcadia - Iasi (43)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

salutare
oiyoy,imi era dor de voi . e bine ca intarcarea s-a facut lin si fara traume si ca amundoua sunteti ok cu asta .
cresterea indemnizatiei nu are legatura cu treaba care am avut-o eu la ei. cum am spus, se va da in nov sau dec la toate mamele , in modul obisnuit ,nu trebuie facut/mers nicaieri.
la mine a fost alta problema, m-au chemat sa le duc niste acte pt ca mi-au verificat dosarul iarasi,ceea ce ei fac constant la toate dosarele,si 'le dadea cu virgula'.
cica de la fiNante apaream cu venituri 0,asa ca mi-au cerut acte doveditoare. ..romanica si uscaturile ei.. .am luat-o la rost pe d-na de la birou ieri,desi nu stiu inca vinovatul da' tot m-am racorit oleak .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

helll,
lena ferma din bucium este pe strada paralela dupa 3 sarmale,daca te intereseaza iti dau pm cu numarul, eu am fost o singura data si mi s-a parut ok, in rest sotul e responsabil, ca trebuie dus seara dup muls
claudia am inteles ca ai sursa de oua de prepelita, ai putea sa mi spui si mie, am hemoglobina 8 sub tratament cu fier si mancat carne de vit, nu vrea sa creasca deloc, ai mei nu mananca oua il simt in orice combinatie
ce frumos ca pleci, si noi speram sa scapam de romanica in vreo 3 ani, mai ales pt cei 2 martafoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

da da,asa e OIYOY, mare grija cu spanacul-cand fierbe/clocoteste apa se baga spanacul si se lasa f putin. e mai mult o oparire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Hei fetelor dar unde fugiti toate ? Mie imi place in Romanica ,asa cu toate relele ei !!!! Nu dati cu rosii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Noi pe aici,tocmai ne-am intors din parc unde a luat ficiorasu o gura de cauciu...suntem OK

Iulia si mie imi place romanicva dar deh...de ce sa nu schimbam aerul daca se poate...

Oyoy cand am citit de intarcat mi-a venit sa plang...nu stiu ce-o sa ma fac..tocmai eu...al meu acum 2 nopti s-a trezit pe la 2 si timp de o ora a avut chef de harjoneala,si dadea bizou la tzitzi..

Helen eu ouale le iau de la un nene de undeva din zona Podu de fier,mai exact inspre aeroport,mai axact daca stii unde e Prestare...iti dau nr pe pm daca vrei,pupam bebelosi

Azi vreau sa gatesc asa:
--paste facute de mine(le-am facut deja) trebuie fierte cu brocoli
-- dovleac,mar,para la cuptor cu...vad eu

Cat despre spanac....da eu il las max 2 min iin apa clocotita,apoi il scot in apa rece in care arunc cateva cuburi de gheata...

Iulia m-ai facut curioasa cu poza de pe FB,ce avea in castonel tzumpi de n-a papat???(scuze dar is curioasa rau de tot)

Jucarii funny,asta mi-o doresc euhttp://www.youtube.com/watch?v=he5ayQcGwHQ
cam lung filmultetul dar i love it



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Claudia super tare jucaria !!!
In castronelul lui ANDREI era ciorba cu carne de vita ,care o facusem pt noi in casa ,am zis ia sa vad cum reactioneaza la mancarea noastra ,am pus vreo 2 polonice ,le-am mixat bine si i-am dat ,a papat vreo 6 lingurite si dupa nu a mai vrut ,asa ca i-am dat lui castronelul sa vad ce face si .... am vazut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Helen, mersic. Da, sa imi trimiti pm te rog

EU iau oua de prepelita de la o tipa de incredere. De ieri am inceput cura de oua de prepelita pt Maia
Cori, tu cat timp o tineai fara sa ii dai mancare pe pitica dupa ce ii dadeai ouale?

Claudia, funny jucaria, dar ai grija sa nu se sperie piciul. Maia a primit o papusa care se misca si face sunete si initial s-a speriat
Mc de reteta o sa incerc sa o fac :).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!!!!!!!!!

Iulia
las ca o sa pape si borsulet,asa am patit si eu la inceput,a refuzat,mai nou la noi papa din ciorbica asa,doar ii pun paine in ea,nu mai pasez.

Lena ce inseamna sursa sigura? adica prepelitele doamnei se oua la 2-3 zile? ca asta inseamna sigur,le hraneste cu cereale neprocesate=> prepelite care se oua ff rar,cu cereale speciale se oua zilnic...in concluzie dpmdv nu exista nimic sigur,cu exceptia bataturii parintilor cu unele exceptii si acolo(vreun tratament la animale)

Cat despre jucarie...e normal sa fie reticient la inceput...mai avem cateva de genul si s-a speriat,abia acum i se par funny,depinde cat de zgomotoasa e



PS. Lena felicitari ptr castigarea concursului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

lena, ii poti da papik dupa o ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Claudia, sursa sigura adica nu sunt hranite cu chimicale, au hrana bio, dar se oua in fiecare zi.
oricum prefer aceste oua decat fierul :D
Tipa e de incredere zik eu, am cumparat si sapun de casa facut de ea.
Merg pe mana ei, de vazut nu am vazut. A facut si ea cura fetelor ei si a rezolvat problema cu fierul.

Mergi la inceput